Προς το περιεχόμενο

Ντύνοντας drone πλάνα του Amsterdam


BillTrantos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

7 ώρες πριν, BillTrantos είπε

Ένα πολύ μικρό "score" σε υποτιθέμενη Ολλανδική δραματική σειρά που εκτυλίσσεται στο Amsterdam. 

 

Εδώ και καιρό παρατηρώ ότι το κυρίαρχο ένστικτό μου είναι οι μπουρμπουλήθρες, είτε παίζω κιθάρα, είτε πλήκτρα, ανεξαρτήτως είδους. Γι'αυτό το λόγο προσπάθησα να με περιορίσω όσο γίνεται, για να δω τι θα βγει κατ'αυτόν τον τρόπο.

 

4 tracks, 2 sample libraries (Spitfire Audio Contemporary Drama Toolkit και Slate+Ash Choreographs). Ελάχιστο ψευδομάστερ στο τέλος με Eventide Omnipressor και Slate Digital FGX.

 

Βαράτε ελεύθερα.

 

 

εμένα μου άρεσε.

 Λιτό μεν αλλά ωραίο δε.

 Μπράβο. !!!

 

  • Ευχαριστώ 1

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 hours ago, fusiongtr said:

 

Οι Ολλανδοί είναι γενικά πιο χαρωποί, έπρεπε να ψάξεις βίντεο από το Βέλγιο.

Προσωπικά κρίνοντας από τον θηλυκό πληθυσμό, το οποίο είναι ισχυρότατο κριτήριο, ισχύει ακριβώς το αντίθετο! 😉 Άσε που οι Βέλγοι έχουν και καλύτερες μπύρες!
Σοβαρά τώρα, ήθελε βάθος χρόνου αυτό να εξελιχθεί σε αυτό που του άξιζε. Περισσότερο δλδ...

6 hours ago, Ali Barout said:

Μια χαρά, ταιριαστότατο για να συνοδέψει την εικόνα. Να πω την αμαρτία μου όμως.

 

Όλα αυτά τα βίντεο από drone, είναι λίγο φασόν. Έχουν αυτή την ομαλότητα (smoothness), ανοιχτά πλάνα (λόγω ευρυγώνιου) συνήθως χωρίς κόσμο, πάει δηλαδή λίγο προς νεκρή φύση, άσχετα αν μιλάμε για αρχιτεκτονική στην ουσία όταν βιντεοσκοπείται μια πόλη.

 

Θεωρητικά, μπορεί κάποιος να γράψει κάτι πολύχρωμο και μπριμπιλωτό (με στραβινσκικές μεταβάσεις, π.χ. όπως έσκασε το κάστρο μπορούσε να αλλάξει τελείως το θέμα) αν πρώτα πάρει την εικόνα στα χέρια του, ΟΜΩΣ δεν ξέρω κατα πόσον τότε θα εξυπηρετεί η μουσική το θέαμα, ή αν το θέαμα θα ντύνει τη μουσική. Γιατί τελικά νομίζω ότι το ζητούμενο σε αυτά τα drone video είναι η βόλτα. Αυτό το ήσυχο fly by που νιώθεις ότι πετάς ο ίδιος κι αγναντεύεις.

 

Θα μου πεις έτσι το βλέπεις εσύ. Άλλος πετάει με το Night Cruiser του Deodato, άλλος με το Night Flight του JJ Johnson, άλλος πετάει με το Jet Pilot των SOAD. Αλλά νομίζω ότι όταν είναι να βγει το βίντεο μπροστά, θέλει μινιμαλιστικά πράγματα (που εδώ @BillTrantos το πέτυχες μια χαρά). Και μια γυμνοπαδεία του Satie θα ταίριαζε γάντι σε τέτοια βίντεο dronάδικα.

Εδώ είναι τα λεφτα σε on the fly video:

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Pavloz είπε

Προσωπικά κρίνοντας από τον θηλυκό πληθυσμό, το οποίο είναι ισχυρότατο κριτήριο, ισχύει ακριβώς το αντίθετο! 😉 Άσε που οι Βέλγοι έχουν και καλύτερες μπύρες!

 

Δεν έχω άποψη για τον γυναικείο πληθυσμό της Ολλανδίας, αλλά για τις μπύρες του Βελγίου έχω.

Μαμάνε ασύστολα.

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου