Προς το περιεχόμενο

νεο πετάλι δοκιμή


dimsonic

Προτεινόμενες αναρτήσεις

4 λεπτά πριν, Terry RoscoeBeck5 είπε

Καλορίζικο. Και βλέπω ότι είναι over 200 euros...

καλό ή κακό?

 

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, Terry RoscoeBeck5 είπε

Ποιοτικό.

καλό είναι.

Καιρό είχα να πιάσω πετάλι που ανταποκρίνεται. Τέτοιου είδους εννοώ.

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, dimsonic είπε

 

Καιρό είχα να πιάσω πετάλι που ανταποκρίνεται.

 

Τι εννοείς όταν λες "ανταποκρίνεται"?

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φοβερό πετάλι και παίξιμο που το κολακεύει. Πόσο μάλλον όταν λες ότι το κλιπ είναι και σχετικά «πρόχειρα» γραμμένο. 
 

Έχεις την καλοσύνη να μας πεις λίγα παραπάνω για το πέταλο; Πέρασες αρκετό χρόνο με αυτό; Γνωμη all around; Το δοκίμασες σε διάφορες θέσεις; (μπροστά από ενισχυτή καθαρό, μπροστά από βρόμικο κλπ);

...από την πολλή γκαργκανέλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, fusiongtr είπε

 

Τι εννοείς όταν λες "ανταποκρίνεται"?

βασικά όλα ανάγονται στο ποιοτικό, στα 200ευρω, στο ότι ίσως είναι αμερικάνικο κλπ

πλέον δεν έχω πετάλια τα έδωσα όλα. Εχω άλλα δυο που είναι 50 ετών και ίσως φύγουν κι αυτά. Και εννοείται έδωσα όλα τα od κλπ.

Αλλοι έχουν 10 od, ονόματα δε λέμε, εγώ είπα να δοκιμάσω την τύχη μου με ένα μόνο. Μεχρι τώρα είχα 3-4 της τάξης των <100 και το χαρακτηριστικό τους ήταν ότι γύρναγες τα κουμπιά και δεν γινόταν τίποτα σημαντικό ή γινόταν κάτι πολύ ξαφνικά. Γενικά ζήτημα ήταν να έβγαζα ένα αξιοπρεπές setting.

Αυτό γενικά (όχι γενικά πάντα) ακούει σε ό,τι ζητήσεις. Ό,τι και να βάλω βγαίνει κάτι που μπορώ να κρατήσω.

Βεβαια λίγο το έχω ψάξει αλλά αυτό με εντυπωσίασε μέχρι στιγμής. Το όλο στήσιμο του πεταλιού που είναι θα έλεγα σοβαρό και σίγουρα ο άνθρωπος μπορεί και να ζητάει δίκαια τα λεφτά του μην πω ότι στο δίνει και φτηνά στην τελική.

  • Like 3

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, FatalV είπε

Φοβερό πετάλι και παίξιμο που το κολακεύει. Πόσο μάλλον όταν λες ότι το κλιπ είναι και σχετικά «πρόχειρα» γραμμένο. 
 

Έχεις την καλοσύνη να μας πεις λίγα παραπάνω για το πέταλο; Πέρασες αρκετό χρόνο με αυτό; Γνωμη all around; Το δοκίμασες σε διάφορες θέσεις; (μπροστά από ενισχυτή καθαρό, μπροστά από βρόμικο κλπ);

 

το κλιπ είναι όντως πρόχειρο.

Το μπακινγκ ήταν το πρώτο που βγήκε. Πιθανότατα έκανα κάτι βιαστικά με το loopback και ίσως έχει κάποιο dalay. Και φυσικά επειδή το έγραψα στο cubase του λαπτοπ δεν έκανα καμιά επεξεργασία καθώς όλα μου τα πλαγκιν είναι στο άλλο.

 

Το έχω μόλις 2.5 μέρες, αλλά δεν είμαι και σε φόρμες μια και τους τελευταίους 2 μήνες βάλθηκα να γίνω πληκτράς...🤒 και έχω να πιάσω κιθάρα καιρό. Συνεπώς δεν είμαι σε φάση να γουστάρω πολύ. Πιο πολύ ψάχνω και διεκπεραιώνω.

Κατα τα άλλα μπροστά από ενισχυτή όχι, διότι το εύκολο σεταπ μου είναι ψηφιακό με τελευταίο παίκτη το ιρίδιο. Το ενισχυτή που έχω (Roland cube 30χ) τον βάζω μόνο γιορτές και τον λαμπάτο diy κάθε Χριστούγεννα (φέτος...όχι). Ελπίζω να ανεβάσω πιό decent κλιπς ή και βίντεο όταν μπορέσω γενικά και συμμαζέψω τον εαυτό μου. Δοκιμάστηκε μόνο στο ιρίδιο μπροστά και σε καθαρό. Κάποια στιγμή θα κοιτάξω να γράψω από το pre out του Roland και θα το βάλω εκεί.

Για το πετάλι γενικώς θα πω ότι είναι ό,τι περιμένει κανείς από αμερικάνικη κατασκευή (όπως και από το ιρίδιο φυσικά). Αψογο μεν σοβαρό δε. Ακόμα και με μπαταρία ήρθε. Τελος όσον αφορά στο θέμα τιμή σίγουρα συμφέρει το deluxe στα 219 διότι το απλό βγαίνει στα 149 αλλά με τα μεταφορικά πάει στα 169. Το deluxe έχει το ενδιαφέρον χαρακτηριστκό του buffer ή true bypass με διακόπτη και τα active eq.

 

Υπόσχομαι θα επανέλθω σε πρώτη ευκαιρία.

  • Like 3

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ θέλω να σε ρωτήσω πώς το αποφάσισες, τι ήταν αυτό που σε έψησε.

Έψαχνες τέτοιο πετάλι?

Διάβασες ή είδες τίποτα που να σε κινητοποίησε?

Δεν μπορεί να ξύπνησες ένα πρωί και να είπες θα πάρω αυτό.

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, fusiongtr είπε

Εγώ θέλω να σε ρωτήσω πώς το αποφάσισες, τι ήταν αυτό που σε έψησε.

Έψαχνες τέτοιο πετάλι?

Διάβασες ή είδες τίποτα που να σε κινητοποίησε?

Δεν μπορεί να ξύπνησες ένα πρωί και να είπες θα πάρω αυτό.

 

Δεν ξυπνάει κανείς έτσι όπως λες.

Το είχα ψάξει αρκετά και το είχα συζητήσει αρκετά με κόσμο (κυρίως με τον Γιώργο ο οποίος γενικά ήταν στη γύρα και για μένα στο ψάξιμο). Διάβασα αρκετά, είδα αρκετά βίντεο, είδα με τι παίζει ο καθένας. Κάποια στιγμή άρχισα να τείνω προς κλον και φυσικά θα πήγαινα σε κλώνο. Το θέμα ήταν να καταλήξω ανάμεσα στους κλώνους. Απο ένα σημείο και μετά προτίμησα μια "καθαρή" λύση Wampler και όχι άλλους λιγότερο γνωστούς ή ανατολικές κατασκευές. Μόνη δυσκολία η αγορά στα τυφλά μια και δεν υπήρχε εδώ.

  • Like 2

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου