Προς το περιεχόμενο

Fender Vg...και η Fender έγινε Line6!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μπείτε στο site fender.com, banner fender vg...και σχολιάστε plz!!!!! όταν λέω ότι το μέλλον της κιθάρας είναι στα midia και στις προσομειώσεις με θεωρείτε γραφικό! (αλλά δεν με πειράζει ο χρόνος δουλεύει με το μέρος μου!!! lol). Δείτε στην ενότητα media προσεχτικά το βιντεάκια...και τα λέμε.

(τιμή Thomann 1800 περίπου, Αμερικής 1400 ευρώ...)

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έλα ρε αυτή είναι γνωστή. Η συνεργασία της fender με roland διαφαίνονταν από τα μέσα 80, με διάφορα ανεπίσημα project διαφόρων συγκροτημάτων. ¶λλες εταιρίες όπως πχ η gibson, η behringher και η esi (και φαίνεται ότι ετοιμάζονται πολλές από τις υπόλοιπες μεγάλες ομάδες στην κιθάρα), πήγαν παραπέρα, με την πρώτη να βγάζει υβρίδιο lespaul με ethernet έξοδο και τις άλλες 2 με usb. Είδωμεν...

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...εννοώ ένας μαγνήτης επιπλέον σε κάθε χορδή (για την Gibson μιλάω)...ποιά η λογική? (προφανώς στο μιξάρισμα) γιατί στο live να στείλεις τις 2 Μι στα πίσω ηχεία και τις υπόλοιπες στα μπροστινά μου φαίνεται λίγο κουφό... πάντως είναι όλη αυτή η ιστορία μια έντονη τάση

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάλλον με την εθερνετ έξοδο το σήμα είναι έτοιμο ψηφιακό για να "μπει" στο daw χωρίς di, προενισχυτές, μικρόφωνα. Απ' ότι κατάλαβα, αυτό που κάνει είναι ότι οι 2 Humb δουλεύουν σαν κανονική κιθάρα και οι υπόλοιποι ενεργοποιούνται, όταν θες να κάνεις μετατροπή στο σήμα σου από αναλογικό σε ψηφιακό.

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω είναι λίγο περίεργο να βλέπεις τέτοιου επιπέδου emulation, δλδ μόνο το σχήμα της κιθάρας μένει ίδιο, το υπόλοιπο όργανο είναι εντελώς διαφορετικό (άλλο που θέλει να μοιάσει ακουστικά σε κάποιες κιθάρες), πιο πολύ ως guitar controller φαίνεται... :D :D :D

 

Δηλαδή λέω αύριο να παω να δω μια μπάντα να παίζει ροκιές και τι βλέπω; Τον κιθαρίστα να παίζει με 1 τέτοια, τον ντράμερ να παίζει με roland e-drums και τον μπασίστα να παίζει με ένα p-bass VG (ε δε θα βγει και τέτοιο; ). Κάτι δεν κολλάει ρε γαμώτο, σαν να παίζουν με άλλα όργανα και να κρατούν μόνο το image... Τουλάχιστον modelling τραγουδιστής που να αλλάζει με κουμπάκι μεταξύ Bowie και Presley (vintage modelling δηλαδή) δεν έχει βγει ακόμα...

 

Πάντως τις αλλαγές tuning τις ζήλεψα... :) :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα γιαυτό μου αρέσει το κονσεπτ της gibson. Κανονική κιθάρα, μόνο που σου δίνει την δυνατότητα με μερικά παραπάνω κυκλώματα, να την περνάς στο sequencer χωρίς έκπτωση στον ήχο της και δίχως να έχεις ανάγκη ούτε από κάρτα ήχου! Απλή διευκόλυνση για την ηχογράφηση.

 

Χώρια που πλέον και εγώ που δεν ξέρω γρι από πλήκτρα, θα μπορώ να παίζω πιουπ πιου πιου χρησιμοποιώντας την κιθάρα μου!!!!

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aκριβώς αυτό υποστηρίζω και εγώ φίλε mageiras, ότι η μουσική δεν εξαρτάται πιά και δεν περιορίζεται από το όργανο που ξέρεις. Θεωρώ μαγικό ότι ενώ είμαι κιθαρίστας μπορώ να έχω ήχους Minimoog ή Αbsynth...να μην εξαρτάμαι από κανένα για να γράψω μουσική

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...modelling τραγουδιστής που να αλλάζει με κουμπάκι μεταξύ Bowie και Presley....

Melodyne φίλε μου, δοκίμασέ το και θα τα παίξεις!!!

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...modelling τραγουδιστής που να αλλάζει με κουμπάκι μεταξύ Bowie και Presley....

Melodyne φίλε μου' date=' δοκίμασέ το και θα τα παίξεις!!![/quote']

 

Ναι άσε είχα παίξει μαζί του όταν είχε πρωτοβγει και κατάλαβα πολλά για τις "φωνάρες" που κυκλοφορούν... :D :D :D :D :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου