Προς το περιεχόμενο

Εδώ μιλάμε, γελάμε, κλαίμε, ηδονιζόμαστε κοκ με HARDWARE. Hardware-heads united.


Αpussyα

Προτεινόμενες αναρτήσεις

16 λεπτά πριν, dimsonic είπε

θα είμαστε συνομήλικοι...

 

Αυτό είναι το ένα ενδεχόμενο...το άλλο είναι οτι παραξεκίνησα νωρις το άθλημα, lol, στα 8 μου ειχα τον πρωτο μου υπολογιστή, στα 12-13 εγραφα κώδικα (και προκοψα, φακ)... 🤩

Με λέγανε Freedom...

...τώρα με λένε...Αpussyα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Freedom είπε

 

Αυτό είναι το ένα ενδεχόμενο...το άλλο είναι οτι παραξεκίνησα νωρις το άθλημα, lol, στα 8 μου ειχα τον πρωτο μου υπολογιστή, στα 12-13 εγραφα κώδικα (και προκοψα, φακ)... 🤩

άμα ήσουν 8 το 85 άκυρον....

  • Like 1

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, cos_dr είπε

Εγω άρχισα στα 5 και είμαι του 75 μουχαχαχαχα😂

 

 

Ελα, τσώπα, τσώπα...

 

image.png.62e606600dfc79e7ad304a8d01bb7e09.png

 

🤩

 

Για πες ωρέ Κώτσο, με τι εργαλείο χάκαρες το 1980 assούμε...

Με λέγανε Freedom...

...τώρα με λένε...Αpussyα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, dimsonic είπε

άμα ήσουν 8 το 85 άκυρον....

 

1982-1983 (ειλικρινα δεν θυμαμαι ακριβώς), Spectrum 48K, γεννηθείς το 1974 ( @cos_dr, NA ΣΑΙΒΑΙΣΕ!)..

 

Όχι οτι κατάφερα να κάνω και πολλά πράγματα με δαύτο αλλα ηταν η απαρχή...

Επεξεργασμένο από Freedom
  • Like 1

Με λέγανε Freedom...

...τώρα με λένε...Αpussyα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, Freedom είπε

 

1982-1983 (ειλικρινα δεν θυμαμαι ακριβώς), Spectrum 48K, γεννηθείς το 1974 ( @cos_dr, NA ΣΑΙΒΑΙΣΕ!)..

 

Όχι οτι κατάφερα να κάνω και πολλά πράγματα με δαύτο αλλα ηταν η απαρχή...

Χμμμ, τοτε εγω και ενας φιλος εκεινος με spectrum  και γω με newbrain ειχαμε φτιαξει ενα λογισμικό απο μισο και ανταλλασσαμε δεδομενα με rs232...

  • Like 1

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, dimsonic είπε

Χμμμ, τοτε εγω και ενας φιλος εκεινος με spectrum  και γω με newbrain ειχαμε φτιαξει ενα λογισμικό απο μισο και ανταλλασσαμε δεδομενα με rs232...

 

Μάγκες 'ησασταν, εγω δεν καταφερα να κανω τιποτα ιδιαιτερο...παραήμουν μικρός και παραήθελε ψαξιμο...θυμαμαι μου εστελναν απο Ελλάδα τα Pixel και περναγα ώρες αντιγραφοντας κωδικα σαν τον λακαμα μπας και "τρεξω" τίποτα...

 

Το δέ φορτωμα παιχνιδών απο κασσετα ήταν απελπισία μάυρη...

 

Τα καλά ξεκινησαν για μενα μερικά χρόνια μετα με Atari 1040ST (εκει εγραψα για πρωτη φορα δικο μου κωδικα) και κανα χρόνο αργότερα με PC compatible (8088, του καρφωσα και τον μαθηματικο συνεπεξεργαστη 8087 κοκ).

 

Καλά ήταν...

Επεξεργασμένο από Freedom

Με λέγανε Freedom...

...τώρα με λένε...Αpussyα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Freedom είπε

 

Μάγκες, εγω δεν καταφερα να κανω τιποτα ιδιαιτερο...παραήμουν μικρός και παραήθελε ψαξιμο...θυμαμαι μου εστελναν απο Ελλάδα τα Pixel και περναγα ώρες γραφοντας σαν τον λακαμα μπας και "τρεξω" τίποτα...

 

Το δέ φορτωμα παιχνιδών απο κασσετα ήταν απελπισία μάυρη...

 

Τα καλά ξεκινησαν για μενα μερικά χρόνια μετα με Atari 1040ST (εκει εγραψα για πρωτη φορα δικο μου κωδικα) και κανα χρόνο αργότερα με PC compatible (8088, του καρφωσα και τον μαθηματικο συνεπεξεργαστη 8087 κοκ).

 

Καλά ήταν...

Ενταξει μεγαλυτεροι ήμασταν και προϋπήρχε και μια σχολη και υποβαθρο. Αν και τα ιδια τα μεταφεραμε αργοτερα σε 8088 κλπ. Ας μην ξεφυγουμε ομως

  • Like 1

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

32 λεπτά πριν, Freedom είπε

 

Ελα, τσώπα, τσώπα...

 

image.png.62e606600dfc79e7ad304a8d01bb7e09.png

 

🤩

 

Για πες ωρέ Κώτσο, με τι εργαλείο χάκαρες το 1980 assούμε...

Ποτε δεν χάκαρα, computerphile είμαι και αναπαράγω ότι διαβάζω και ότι έχω ασχοληθεί ημιμαθώς.

χαχαχαχαχαχαχαχαχαχα Απλά ο ηλεκτρονικός αναλφαβητισμός που διέπει τη χώρα με κάνει μεγάλο χάκερ.

 χαχαχαχαχαχαχαχα ουαχαχαχαχαχαχαχαχα🤣

 Με λένε ειδικό επειδή ξέρω να γράψω ένα κείμενο στο word χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχ🤣

 

 Με λένε guru επειδή ξέρω να εισάγω δεδομένα και να κάνω και μερικές παραμετροποιήσεις σε μερικά προγράμματα του εμπορίου μουαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα

 

 τίποτα δεν ξέρω λοιπόν. μουαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα🤣

 Και λίγο ξέρω από ΣΥΝΘΕΣΑΪΖΕΡ

 χαχαχαχαχαχαχα🤣

 🌈🌈

16 λεπτά πριν, Freedom είπε

Τα καλά ξεκινησαν για μενα μερικά χρόνια μετα με Atari 1040ST (εκει εγραψα για πρωτη φορα δικο μου κωδικα) και κανα χρόνο αργότερα με PC compatible (8088, του καρφωσα και τον μαθηματικο συνεπεξεργαστη 8087 κοκ).

 

Και εγω είχα Atari ST και εγραφα και κομμάτια με input από midi του PSR

 χαχαχαχα λίγο είχα ασχοληθεί με κώδικα ότι διάβαζα και πιο πολύ έπαιζα. χαχαχαχαχαχα

 Αmiga παιχνίδια μετά χαχαχαχαχαχαχαχαααχχαχαχ🤣🙏🙏

 Και τώρα δεν θυμάμαι τίποτα, βάζω καμια φορά να δω στο youtube ρετρο βίντεο και λέω κοίτα να δεις, κάποια τα έκανα και εγώ και δεν θυμάμαι τίποτα, ούτε πως άνοιγαν και τι ωραία περνούσαμε τότε και τώρα ΠΕΙΝΑΜΕ

 

 χαχαχαχαχαχαχαχαχα🤣

  • Like 1

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 8/10/2023 στις 1:04 ΜΜ, Freedom είπε

Πληροφοριακά, το Avast το οποιο χρησιμοποιώ για δεν ξέρω και εγώ πόσα χρόνια, μου εσκισε (γιατι δεν μπορουσα να φανταστώ οτι έφταιγε αυτό) το σύστημα με Win11, το οποιο τυχαίνει να ειναι και το κύριο μου (που σημαινει, κατσε λακαμά και στηνε ολα τα μουσικά απο την αρχή*).

 

Ακριβως το ιδιο και στο αλλο desktop, με Win10 Pro, με το που εγινε update το Avast, μαμηθηκαν όλα...η διαφορά ειναι οτι τωρα ήξερα ποιος εφταιγε οπότε απλά εφαγε σουτ το Avast.

 

Οπότε θα το σουτάρω και απο τα laptops να τελειώνει η υπόθεση.

Με λέγανε Freedom...

...τώρα με λένε...Αpussyα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου