Προς το περιεχόμενο

Μπορούν οι μουσικοί να είναι απλοί ακροατές;


wasted

Προτεινόμενες αναρτήσεις

εγω παντως, τα τραγουδια που ακουγα στα νιατα μου και με πορωνανε τα ακουω ακομα χωρις να τα "ψειριζω".

οταν ομως ακουω κατι καινουριο, πλεον το ακουω απο διαφορετικη γωνια και το αποτελεσμα ειναι να μην με κερδιζει αμεσως.

τωρα που μεγαλωσα (και ηλικιακα και μουσικα) σπανια ενθουσιαζομαι με κομματια. και τωρα που το σκεφτομαι ισως ετσι χανουμε την πραγματικη μαγεια της μουσικης...ποιος ξερει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 23
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Πολύ ωραίο θέμα φίλε....

 

Θυμάσαι πως ήταν (αν) είχες δεί τσόντα πριν την πρώτη σου επαφή ?

Θυμάσαι πως άκουγες εντυπωσιασμένος σας πιτσιρικάς τους απολυμένους φαντάρους να διηγούνται τις ιστορίες τους ?

Πόσα φιλιά είδες στην τηλεόραση και τον κινηματογράφο πρίν το γευτείς ο ίδιος...

Πόσο ανέμελα ήταν όλα πρίν ανακαλύψεις κι άλλες πλευρές της ζωής ?

 

Τι θέλω να πώ ?

Ολα αλλάζουν για πάντα απο τη στιγμή που ασχολείσαι προσωπικά με τη μουσική.Το πως και πόσο φιλτράρεται απο το ποιός είσαι ΕΣΥ.

Για μένα γαμώτο λειτουργεί περίεργα.Θέλω δεν θέλω ακούγοντας κάτι που κάνει την καρδιά και το μυαλό να βγάζουν αστεράκια,εκείνη τη στιγμή αφαιρώ όργανα,αναλύω συγχορδίες κλπ. Ταυτόγχρονα απολαμβάνω - μη τρελλαθούμε - , αλλά είναι κουσούρι.Και όταν κάτι είναι πολυσχιδές και εντυπωσιακό,λες Οκ.Εκεί που σκύβεις ταπεινά είναι όταν λες "δεν το πιστεύω.....είναι δύο ακκόρντα"... μου φαίνεται ότι δεν υπάρχει μουσικός επαγγελματίας η μή που δεν κάνει λίγο ή περισσότερο αυτή την ανάλυση τη στιγμή που ακούει.Αν ναι,τον παρακαλώ να με διδάξει... 8)

Μα καθόλου δεν αγαπάς τους ανθρώπους ????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ ωραίο θέμα φίλε....

Θυμάσαι πως ήταν (αν) είχες δεί τσόντα πριν την πρώτη σου επαφή ?

Θυμάσαι πως άκουγες εντυπωσιασμένος σας πιτσιρικάς τους απολυμένους φαντάρους να διηγούνται τις ιστορίες τους ?

Πόσα φιλιά είδες στην τηλεόραση και τον κινηματογράφο πρίν το γευτείς ο ίδιος...

Πόσο ανέμελα ήταν όλα πρίν ανακαλύψεις κι άλλες πλευρές της ζωής ?

Θυμάσαι πως ήταν να παίζεις με καστεροειδή πριν αγγίξεις jackson(εγώ ο καμμένος)!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ ωραίο θέμα φίλε....

Θυμάσαι πως ήταν (αν) είχες δεί τσόντα πριν την πρώτη σου επαφή ?

Θυμάσαι πως άκουγες εντυπωσιασμένος σας πιτσιρικάς τους απολυμένους φαντάρους να διηγούνται τις ιστορίες τους ?

Πόσα φιλιά είδες στην τηλεόραση και τον κινηματογράφο πρίν το γευτείς ο ίδιος...

Πόσο ανέμελα ήταν όλα πρίν ανακαλύψεις κι άλλες πλευρές της ζωής ?

Θυμάσαι πως ήταν να παίζεις με καστεροειδή πριν αγγίξεις jackson(εγώ ο καμμένος)!

 

 

MOYAXAXAXAXAXAXA!!!!!!!!!!!!!!!! ΕΕΕΕ ????? ΘΥΜΑΣΑΙ ??? :lol: :lol:

Μα καθόλου δεν αγαπάς τους ανθρώπους ????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου