Προς το περιεχόμενο

ο Soldano στο μάστορα


Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 ώρες πριν, Nekkon είπε

Βέβαια ακόμα και ο Mark Knorfler έπαιζε με SLO 100. Για τα καθαρά του τον είχε επιλέξει 

Όταν έσκασε μύτη ο  slo σχεδόν όλοι πέρασαν μια βαρδυα μαζί του 🙂. Ήταν κλασσικό μηχάνημα πως να το κάνουμε. Όλοι μετά ή πήγαν άλλου ή επέστρεψαν εκεί που ήταν πριν. Δε λέω πως δεν έχει καθαρά. Λέω πως το όνομα το έκανε για τους από crunch μέχρι hi gain ήχους του. 

 

Ο Μαρκ πάλι εξαίσια καθαρά είχε κ με τη Pensa. Αυτό δε σημαίνει πως αν κάποιος ζητήσει classic συνδυασμό για καθαρό ήχο θα του πούμε "φίλε βρες μια κιθάρα με emg και Floyd rose κ έναν Soldano κ έγινες" 😄 (που μια χαρά καθαρά θα βγάζεις αν είσαι ο Μαρκ). 

 

Ο Knoppfler τον τελευταίο καιρό παίζει κ με kemper απ'ότι διάβαζα. Κ εμείς μαλώνουμε για το true analog tone κ μας φταίνε όλα...

Αυτος ο δρομος φτιαχτηκε επι countach

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσιευμένο (επεξεργασμένο)

μια και φτιάξανε τα προαπαιτούμενα το ανεβάζω αζιπάριστο

 

 

 

εδιτ

 

εγω την έχω πει την ιστορία μου.

Τον προ αυτόν τον κληρονόμησα από το φιλαράκι μου που έφυγε άδικα το 2009.

Τον είχα στο ρακ δυο τρία χρόνια, αλλά όταν τον είχα ανοίξει είδα μέσα κάποιες επεμβάσεις που δεν καταλάβαινα γιατί έγιναν και προφανώς δεν μπορούσα να εξηγήσω.

Ετσι το βρώμικό του ήταν σχεδόν άχρηστο, ενώ τα καθαρά, σου έφερναν ένα μεγάλο χαμόγελο μαζί με αρκετό βόμβο.

Τελικά μια λυχνία ήταν ο ένοχος, ένα δυο πυκνωτές και κάποιες άλλες εξυπνάδες γύρισαν πίσω στο μανίσιο και όλα επανήλθαν.

Περισσότερα όταν τον πιάσω ξανά στα χέρια μου, αν και η θέση του στο ράκ έχει καταληφθεί από άλλους ένοικους και δεν ξέρω πού θα τον χώσω...

Επεξεργασμένο από dimsonic
  • Like 1

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, dimsonic είπε

μια και φτιάξανε τα προαπαιτούμενα το ανεβάζω αζιπάριστο

 

 

 

 

εδιτ

 

εγω την έχω πει την ιστορία μου.

Τον προ αυτόν τον κληρονόμησα από το φιλαράκι μου που έφυγε άδικα το 2009.

Τον είχα στο ρακ δυο τρία χρόνια, αλλά όταν τον είχα ανοίξει είδα μέσα κάποιες επεμβάσεις που δεν καταλάβαινα γιατί έγιναν και προφανώς δεν μπορούσα να εξηγήσω.

Ετσι το βρώμικό του ήταν σχεδόν άχρηστο, ενώ τα καθαρά, σου έφερναν ένα μεγάλο χαμόγελο μαζί με αρκετό βόμβο.

Τελικά μια λυχνία ήταν ο ένοχος, ένα δυο πυκνωτές και κάποιες άλλες εξυπνάδες γύρισαν πίσω στο μανίσιο και όλα επανήλθαν.

Περισσότερα όταν τον πιάσω ξανά στα χέρια μου, αν και η θέση του στο ράκ έχει καταληφθεί από άλλους ένοικους και δεν ξέρω πού θα τον χώσω...

Που παίζεις με ρακ στη Σαλονίκη ασούμε;

Never give up! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Nekkon είπε

Που παίζεις με ρακ στη Σαλονίκη ασούμε;

Σαλονικός είσαι?

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Nekkon είπε

Που παίζεις με ρακ στη Σαλονίκη ασούμε;

...στο δωμάτιο μου....

  • Like 1

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, dimsonic είπε

...στο δωμάτιο μου....

Μπράβο ρε dim, σε έχω ακούσει να μιλάς σε άλλα threads πολύ θετικά για το iridium και σε είχα για πρωην υπέρμαχο της λάμπας που αλλαξοπίστησε και το γύρισε στο ψηφιακό σαν πολλούς στις μέρες μας 😅

Never give up! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Jazzjoker είπε

Δε διάβασα αλλά δε χρειάζεται. Πάρε τον από κάτω που πιστεύω σε καλύπτει πλήρως:

 

Solved

 

εγώ να πάρω αυτό?

1 λεπτό πριν, Nekkon είπε

Μπράβο ρε dim, σε έχω ακούσει να μιλάς σε άλλα threads πολύ θετικά για το iridium και σε είχα για πρωην υπέρμαχο της λάμπας που αλλαξοπίστησε και το γύρισε στο ψηφιακό σαν πολλούς στις μέρες μας 😅

 

δεν αλλαξοπίστησα

δεν τα πάω καλά με αυτά τα πράγματα

την ησυχία μου θέλω.

το ιρίδιο την δίνει αυτή, αλλά και τα άλλα ψηφιακά ή τρανζιστοράτα που είχα-εχω.

Με λάμπα εχω πει παίζω τη Λαμπρή.

Αν έχει ησυχάσει ο σολντάνο θα του ξαναδώσω τις ευκαιρίες που ζητάει

  • Like 5

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσιευμένο (επεξεργασμένο)

ήρθε 

το στήσαμε και

σε μπελάδες μπήκαμε

 

 

20230305_190111.jpg

Επεξεργασμένο από dimsonic
  • Like 1
  • Ευχαριστώ 1

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου