Προς το περιεχόμενο

Digitech Bad Monkey


Προτεινόμενες αναρτήσεις

https://www.guitarworld.com/news/digitech-bad-monkey-klon-centaur-jhs-pedals-prices

Η ελάχιστη τιμή του bad monkey στο reverb είναι πλέον 149 δολάρια, λόγω ενός βίντεο του Josh Scott. Προσωπικά, το πούλησα πέρυσι στην τιμή των 35 ευρώ😆. Εξαιρετικό πετάλι, με πολύ καλό buffer. Το χρησιμοποιεί τακτικά κανένας;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει περάσει από τα χέρια μου 2 φορές. Μια χαρά μου φάνηκε. Δεν έχω-είχα ποτέ Klon, αλλά δεν έχει σχέση με το Archer που έχω. Αν θα έπρεπε να το συγκρίνω με κάτι θα έλεγα ότι είναι ένα Tubescreamer με 2 tone knobs. Ίσως λίγο πιο κομπρεσσαρισμένο σε σχέση με τα TS-9, TS-10.

 

  • Like 2
  • Συμφωνώ 2

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όλη η σειρά ήταν πολύ καλή ειδικά το Digidelay και το Filter/Auto Wah σκότωναν.

  • Like 2

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ το χρησιμοποιούσα κυρίως ως booster του distortion και ήταν αρκετά ευέλικτο λόγω των 2 tone knobs. Αργότερα κυκλοφόρησε η σειρά hardwire, εξαιρετική επίσης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  Stompbox influencers. The masturbation goes cloud.

 

 

Και που ειστε ακομα.

 

" Η Ιωαννα Τουνη μας εξηγει γιατι το metal zone δεν πρεπει να λειπει απο καμια πεταλιερα."

 

 

" Kim Kardasian: Εχω παντα στο τσαντακι μου, κραγιον, χτενα και το super overdrive της boss"

 

 "Η νεα ταση της μοδας: Επιστροφη στα ψηφιακα ρακ εφε, η Βικυ Καγια αποκαλυπτει."

 

  " Με harley benton η Μεγκαν και ο Χαρυ, η εκτοπιση απο το παλατι και οι επιπτωσεις στον ηχο του ζευγαριου"

 

 

Επεξεργασμένο από manosx
  • Χαχα 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
20 λεπτά πριν, manosx είπε

Η Ιωαννα Τουνη μας εξηγει γιατι το metal zone δεν πρεπει να λειπει απο καμια πεταλιερα."

 

 

" Kim Kardasian: Εχω παντα στο τσαντακι μου, κραγιον, χτενα και το super overdrive της boss"

 

 "Η νεα ταση της μοδας: Επιστροφη στα ψηφιακα ρακ εφε, η Βικυ Καγια αποκαλυπτει."

 

  " Με harley benton η Μεγκαν και ο Χαρυ, η εκτοπιση απο το παλατι και οι επιπτωσεις στον ηχο του ζευγαριου"

Ομολογώ ότι αυτό ήταν εμπνευσμένο. Ισάξιο του συγγραφέα του forum φιούζιου 😎

 

Lifestyle και tech σε τέλειες αναλογίες...

  • Χαχα 1

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω το hardwire cm2 που υποτιθεται ειναι η εξελιξη του bad monkey

 

τιμιο θα ελεγα για τα λεφτα του και stackαρει ωραια με αλλα πεταλια 

  • Συμφωνώ 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το χρησιμοποιώ ακόμα, μαζί με άλλα digitech πετάλια στην δευτερεύουσα πεταλιέρα μου που έχω για προχειροδουλειές.

 

Στην άλλη πεταλιέρα έχω το TS808HWΒ που κάνει 400 ευρώ καινούργιο (δεν το πήρα τόσο) και μια φορά που πήγα να τα συγκρίνω δίπλα-δίπλα και χάρη στα 2 tone knobs που έχει το Bad Monkey τα έφερα πολύ κοντά αλλά από τότε δεν ξανασχολήθηκα, είμαι ικανοποιημένος και με τα δυο. Αν δεν είχα κανένα από τα δυο και ερχόταν ένας και μου έλεγε σου δίνω 100 ευρώ το bad monkey ή 200 ευρώ το ts808hwb θα έπαιρνα το bad monkey και θα έτρωγα την διαφορά σε σουβλάκια.

 

Πάντως στο θέμα μας, η τιμή τους έχω την εντύπωση οτι ήδη είχε αρχίσει να ανεβαίνει πριν κάνει βίντεο ο πένταλ ινφλουένσερ. Πχ έβλεπα κατα καιρούς κόσμο να το πουλάει 60 που όσο να 'ναι είναι διπλάσια τιμή από την αρχική.

 

digitech.thumb.jpg.0f1cffd5b2843795de23ebdc17fb1e77.jpg   

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 ώρες πριν, manosx είπε

  Stompbox influencers. The masturbation goes cloud.

 

 

 

δεν θα έλεγα πάντως τον Τζος ινφλουενσερ.

αν και κάποιες φορές μου τη δίνει μ αυτό το ώσομ

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Influencer ειναι ο Josh, οχι με την εννοια του στερεοτυπικου social media influencer προφανως αλλα με την κυριολεκτικη εννοια του οτι εχει το δημογραφικο reach και την βαρυτητα γνωμης ωστε να επηρεασει το κοινο/την αγορα. Αυταποδεικτα, μιας και βρεθηκαμε εδω να συζηταμε οτι εχουν εκτοξευθει οι τιμες των Bad Monkey επειδη εκανε αυτο το βιντεο showcase.

Παντως θα σταθω σε κατι που εθειξε και στο βιντεο αλλα και σε ενα μετεπειτα σοτσιαλμηντιοποστ, παραθετω:

 

Παράθεση

To the people complaining that I raised the price on this pedal and “now you can’t buy one,” I would like to remind you you had 19 years to buy one, but you never cared. This pedal has existed four years longer than JHS as a company, and most guitarists have hated on it since day one. No one kept you from trying it in 2004. Learn to listen with your ears and not trends, and you will be a much happier guitarist.

 

Και καλα θα κανει και τους γλενταει ο Josh θα πω, γιατι πιστευω οσοι ημασταν active σε forum και ειδικο τυπο πριν απο 15-20 χρονια θυμομαστε καλα τις εποχες που ο,τι ηταν BOSS και κατω προκαλουσε γελωτα, με τα Digitech ειδικα να θεωρουνται του πεταματου. Μη τυχον και ελεγες οτι μπορεις να βγαλεις αξιοπρεπη ηχο με τετοια μηχανηματα σου εβγαινε κατευθειαν η ρετσινια του φτωχου κουφου απαιδευτου που εμαθε μια ζωη στα βρωμικα του Marshall MG και του φανηκε τωρα το σαπιο McDonalds γκουρμεδια. Μιλαμε για hostility, οχι αστεια, σκηνικα να ντρεπεσαι να πεις με τι παιζεις.

 

Τολμω να πω οτι στο noiz η ατμοσφαιρα ηταν καπως καλυτερη, θες οτι ηταν μαζεμενα 5-10-20 ατομα σοβαρα, θες οτι η ελληνικη πραγματικοτητα σε λιγους επρεπε το μπουτικοσνομπισμο, ηταν πιο μαζεμεντα παντως τα πραγματα.

Το συγκεκριμενο πεταλι ηταν απο τη μερα που βγηκε ενα παρα πολυ αξιοπρεπες TS-based overdrive, με ιδιαιτερη ευξελιξια στο tonestack του μαλιστα. Το "φαγανε" οι συγκυριες της αγορας εκεινο τον καιρο και οι σνομπισμοι που ηταν της μοδας, τιποτα παραπανω.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου