Προς το περιεχόμενο

Backing tracks collection


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Eίχα πάρα πολύ καιρό να παίξω κιθάρα και είπα να το κάνω για λίγο σήμερα. Ένα one take ότι ναναι παίξιμο με μπόλικα λαθάκια 🤡

 

 

 

To backing track είναι αυτό εδώ

 

 

 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, Αρχή Διαλόγου είπε

Eίχα πάρα πολύ καιρό να παίξω κιθάρα και είπα να το κάνω για λίγο σήμερα. Ένα one take ότι ναναι παίξιμο με μπόλικα λαθάκια 🤡

 

 

μεταλ σολο φορ δε φεστιβαλς.mp3 5.17 MB · 63 downloads

 

 

To backing track είναι αυτό εδώ

 

 

 

Ωραίος. Με τι ηχογραφείς;

  • Ευχαριστώ 1

Never give up! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσιευμένο (επεξεργασμένο)

Του έριξα και εγώ μια πενια. Πολύ ωραιο backing track. Σα τριπλό εσπρέσσο είναι...😁

(τα λάθη επιβάλλονται, βεβαίως βεβαίως)

 

 

 

 

Επεξεργασμένο από gkourmoul1
  • Like 3

Γιώργος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, gkourmoul1 είπε

Του έριξα και εγώ μια πενια. Πολύ ωραιο backing track. Σα τριπλό εσπρέσσο είναι...😁

(τα λάθη επιβάλλονται, βεβαίως βεβαίως)

 

 

 

ibanezjam.mp3 4.76 MB · 30 downloads

 

 

Μήπως παίζεις με μωβ Ibanez; 

Never give up! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, gkourmoul1 είπε


Μα φυσικά. Για κάτι  τέτοιες περιστάσεις την αγόρασα. 😁

Κάθομαι και σκέφτομαι ρε φίλε. Καθόμαστε και παίρνουμε κιθάρες για συγκεκριμένους ήχους και περιστάσεις. Ο Slash είχε έναν ήχο. Ναι μεν 200 Les Paul, αλλά αυτό ήταν, αυτός ήταν ο ήχος του. Και άλλοι πόσοι, επαγγελματίες εκατομμυριούχοι, έπαιζαν με έναν τύπο κιθάρας. Και εμείς ασούμε λέμε δεν έχω αυτό και δεν έχω εκείνο 

  • Like 1

Never give up! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οταν κάποιος κιθαρίστας είναι επαγγελματίας και έχει αφοσιωθεί σε ένα συγκεκριμένο είδος μουσικής, κάνει εμφανίσεις, έχει ενδεχομένως και συνεργασία με κάποιο κατασκευαστή κιθαρών, τότε στη δουλειά του θα τον βλέπεις με ένα συγκεκριμένο τύπο κιθάρας για μεγάλο διάστημα (βλέπε slash, gilmour, beck κλπ). Αλλα αυτό δεν είναι απόλυτο, φυσικά. Υπάρχει κι άλλοι top κιθαρίστες που αλλάζουν κιθάρες στη σκηνή πιο συχνά από πουκάμισα, πχ Gibbons, o οποίος έχει και μεγαλύτερη συλλογή από εκείνη του Slash. Ένα σωρό επαγγελματίες, guitar heroes, σεσιονάδες, έχουν να επιλέξουν μέσα από μια μεγάλη γκαμα οργάνων. Άλλοι αρκούνται μόνο με μία. Ο δάσκαλός που μου έκανε κάποια μαθήματα έχει συνολικά δυο κιθάρες, μια stratlike SSS και μια HH tele. Δεν έχει ανάγκη για καμία αλλή και όλη μερα είναι με μια κιθάρα στο χέρι, καθώς από εκεί ζει. 

Γιώργος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
2 ώρες πριν, Nekkon είπε

Ο Slash είχε έναν ήχο. Ναι μεν 200 Les Paul,

Μπά , σχεδόν τα πάντα έχει ο slash από κιθαρες στη συλλογή του. 😉

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου