Προς το περιεχόμενο

Τί χρειάζομαι για να πετύχω αυτόν τον ήχο στην κιθάρα;


Προτεινόμενες αναρτήσεις

17 λεπτά πριν, mitsosgroove είπε

αν κατάλαβα καλά το θέμα του νήματος είναι ο σχολιασμός και η θέαση ενός βίντεο που ανέβασε την προεκλογική περίοδο, πολιτικός που εκφράζει ανοιχτά ναζιστικές θέσεις.

 

Χωρίς να ξέρω το νόημα, αυτό που εγώ εισπράττω είναι ότι ανέβηκε ένα βίντεο ενός δημόσιου προσώπου (άσχετα με το αν είναι πολιτικός και ποια είναι η ιδεολογία του), στο οποίο προσπαθεί να παίξει μουσική με ατυχές αποτέλεσμα.

 

Όπως θα ανέβαινε του Λοβέρδου, του Πούτιν, του Ομπάμα, του Πασχαλάκη, του Μάνταλου, κλπ.

Το κομμάτι και ο τρόπος που προσπαθεί να το παίξει ο συγκεκριμένος όμως, κάνουν το βίντεο ακόμα πιο παρωδία.

 

Το τελικό αποτέλεσμα από το thread, είναι το ακριβώς αντίθετο από αυτό που υπονοείς.

Είναι η καθαρή διακωμώδηση του προσώπου και του τρόπου με τον οποίο εκφράζει την όποια ιδεολογία του (την οποία πρέπει να γνωρίζει κάποιος από πριν, καθώς στο βίντεο δεν υπάρχει η παραμικρή νύξη γι' αυτήν).

 

Γνώμη μου αυτό φυσικά.

Επεξεργασμένο από fusiongtr
  • Συμφωνώ 3

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, mitsosgroove είπε

Το να κάνεις χαβαλέ με τις ναζιστικές απόψεις και συμπεριφορές αγαπητέ, εκτός από πλάκα αποτελεί και πολιτική στάση είτε μας αρέσει είτε όχι.

 

Συμφωνω μαζι σου καθως και με τον OP προς χαριν του καλου κλιματος στο φορο. 😁 😎

Καθως επισης και με το φουζιο.

  • Χαχα 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε σεις βαζετε κανένα disclaimer στην αρχή.

Χάλασα ένα καλό ζευγάρι ακουστικά γμτ....

  • Χαχα 2

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, fusiongtr είπε

Το τελικό αποτέλεσμα από το thread, είναι το ακριβώς αντίθετο από αυτό που υπονοείς.

Θα μου επιτρέψεις να διαφωνήσω, η δημοσιότητα, η χρήση της εικόνας, η πολλαπλή αναπαραγωγή των multimedia και άλλες διαστάσεις του θέματος, έχουν αποτελέσματα που δεν μπορούμε να τα προβλέψουμε.

Χωρίς να θέλω να δώσω συνέχεια στο συγκεκριμένο σχόλιο, αναλογίσου κάποια πρόσωπα που εμφανίστηκαν στην επικαιρότητα ως χαβαλέδες, χαζοί και αστείοι και τώρα είναι εξουσιοδοτημένοι να αποφασίζουν για τις ζωές μας...

  • Συμφωνώ 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Ελπίζω μόνο να μην επεκταθεί το θέμα σε "πατριώτες και προδότες", για τους γνωστούς και ευνόητους λόγους... 

Strike one, ένα και μοναδικό. 

  • Χαχα 1

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, mitsosgroove είπε

αναλογίσου κάποια πρόσωπα που εμφανίστηκαν στην επικαιρότητα ως χαβαλέδες, χαζοί και αστείοι και τώρα είναι εξουσιοδοτημένοι να αποφασίζουν για τις ζωές μας...

 

Σε αυτό έχεις δίκιο, αλλά τότε είναι σαν να λες να μην ακουμπάμε δημόσια πρόσωπα, γιατί κάποτε μπορεί να αποκτήσουν εξουσία.

Να σου πω ένα απλό παράδειγμα.

Είμαι ΑΕΚτζής.

Θα σου αναφέρω λοιπόν την περίπτωση Τσάρτα (δεν ξέρω αν τον γνωρίζεις).

Ένας χαρισματικός παλιός ποδοσφαιριστής της ΑΕΚ, που αγαπήθηκε όσο λίγοι από τον κόσμο της.

Εδώ και κάποιο καιρό εκφράζει ρατσιστικές, ομοφοβικές, και ναζίζουσες απόψεις.

 

Όλος ο κόσμος που κάποτε τον αγαπούσε, τώρα τον βρίζει.

Ο κόσμος της ΑΕΚ ήταν αυτός που δεν τον άφησε να πάρει κάποιο πόστο στην ομάδα ως προπονητής σε μικρές ηλικίες.

Αυτό όμως δεν αναιρεί την τεράστια ποδοσφαιρική του αξία όσο έπαιζε.

Ούτε μπορούν να διαγραφούν οι "παραστάσεις" που έδινε στο χορτάρι.

 

Το να ασχολούμαστε με κάποιον λοιπόν (με τον όποιο τρόπο, είτε διακωμωδώντας τον, είτε θαυμάζοντας κάποια πράγματα που έκανε στο παρελθόν αν είναι όντως άξια θαυμασμού) δεν σημαίνει ότι "σπρώχνουμε" την όποια ιδεολογία του.

 

Και να σου πω και κάτι?

Καλύτερα ο Μπογδάνος να μείνει ως καραγκιόζης στην συνείδηση του κόσμου, παρά ως κάποιος που μπορείς να τον πάρεις στα σοβαρά.

 

Παρ' όλα αυτά, συμφωνώ με την ευθιξία σου σε τέτοια θέματα, που όντως χρειάζονται προσοχή.

  • Like 2

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρακαλω να μην παει το θεμα αλλου....μην ασχολειστε με αλλα θεματα γιατι το κλανουμε το θεμα (καλο η κακο), εγω διατυπωσα μια αποψη, καραμουζα και φλογερα Σαμη περασμενα αμφοτερα απο ενα metal zone.

Και υπαρχει μεγαλη πιθανοτητα να παρω το βραβειο.

Σοβαρευτειτε παρακαλω.....μη χασω το βραβειο.

  • Χαχα 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάλι, για το gear ρώτησα ο έρμος.

Ξέρει κανείς?

 

EDIT: Ώπα, η κιθάρα πρέπει να είναι Gretsch. Άρα οι ινφλουένσερς δουλέψανε καλά πάλι.

Αυτή είναι?

https://www.thomann.de/gr/gretsch_g2210_streaml_jr._jet_club_vw.htm

Επεξεργασμένο από fusiongtr

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, fusiongtr είπε

είναι σαν να λες να μην ακουμπάμε δημόσια πρόσωπα, γιατί κάποτε μπορεί να αποκτήσουν εξουσία.

Δεν μιλώ για κάτι τέτοιο και νομίζω πως είναι σαφές.

Μιλώ για εκλεγμένο πρόσωπο που θα εκτεθεί ξανά στις προσεχείς εκλογές και όχι για δημόσια πρόσωπα γενικά και αόριστα.

Θα ήταν όμως χρήσιμο να απαντηθούν τα ερωτήματα που μπήκαν στο πρώτο μου μήνυμα και απευθύνονται προς εκείνον που ξεκίνησε το νήμα.

Υ.Γ. Θα προτιμούσα να μιλάμε για bebop αγαπητέ φάσιον, αλλά δεν την πήγα τη συζήτηση εγώ στα πολιτικά, απαντώ σε μια - κατά τη γνώμη μου- ανάρτηση που έχει πολιτική διάσταση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου