Προς το περιεχόμενο

Τί χρειάζομαι για να πετύχω αυτόν τον ήχο στην κιθάρα;


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόλις τώρα, Nestoras είπε

Αδιάβαστος ο καπνιστής. 

Έχω καλύτερες δουλειές να κάνω απ'το να ασχολούμαι με αυτά τα νούμερα...

 

  • Like 1
  • Συμφωνώ 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, cigaret13 είπε

Έχω καλύτερες δουλειές να κάνω απ'το να ασχολούμαι με αυτά τα νούμερα...

 

Αααααχ, κι εμείς έχουμε. Αλλά βλέπετε αγαπητέ τσιγαρόβιε, είναι αυτοί οι αλγόριθμοι που μας τα πετάνε στις "ειδήσεις", και αναγκαστικά περνάει το μάτι από πάνω. Μικρά μικρά βελάκια δυστυχίας με στόχο την καρδιά μας. Δεν πονούν, είναι μόνο τσιμπήματα, αλλά υπάρχει κι ο θάνατος από χίλιες τομές που λένε οι κείθε πέρα. Πατάμε εκεί "ΡΕ ΔΕ ΘΕΛΩ ΝΑ ΕΝΗΜΕΡΩΝΟΜΑΙ ΓΙΑ ΠΟΓΔΑΝΟ", εις ματην. Μετά με ενημερώνουν γι' αυτόν που βρίζει τον πογδάνο. Ευλογημένος όποιος μπορεί τις άχρηστες πληροφορίες να τις σβήνει από τον κάδο ανακύκλωσης του μυαλού του αυτόματα!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, cigaret13 είπε

Έχω καλύτερες δουλειές να κάνω απ'το να ασχολούμαι με αυτά τα νούμερα...

 

Ελληνας πολιτικος που μπορει να μπει στη βουλη συντομα, καλλιτεχνης, που με ενα ποστ του στηριζει τον καλλιτεχνικο χωρο εμπρακτα σε μια ωρα που αυτος τον εχει αναγκη κ εμεις, η κοινοτητα του νουμερο 1 καλλιτεχνικου σαητ στη χωρα, αντι να επικροτουμε χλευαζουμε...🤣

 

αλλα....αυτοι ειστε...

  • Like 1
  • Χαχα 1

Αυτος ο δρομος φτιαχτηκε επι countach

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
8 λεπτά πριν, trolley είπε

Πρέπει να είσαι καραφλός με γυαλιά.

 

Γυαλιά πες ότι βάζω.

Το άλλο.....με τίποτα δεν γίνεται.

Καταδικασμένος να μην τον πετύχω ποτέ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τί χρειάζομαι για να πετύχω αυτόν τον ήχο στην κιθάρα;

Μια καραμουζα σε σι μπεμολ και τη φλογερα του Σαμη του Παραγkα περασμενα και τα δυο μεσα απο ενα πεταλι metal zone.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαίρετε,

Παρακολουθώ με ενδιαφέρον τις (κατά κανόνα μουσικές) συζητήσεις χρόνια τώρα, επιλέγω να μιλάω μόνο όταν έχω κάτι να πω.

Εννοείται πως όταν μιλά ο Superfunk για ζητήματα που σχετίζονται με τα σεταρίσματα ηλεκτρικής κιθάρας ή  ο fusion για θέματα αρμονίας, η ο nickpap για ζητήματα ηχοληψίας (για να μην αναφέρω alter, makam, ez και άλλους παιχτικούς ογκόλιθους – πάντα κατά την ταπεινή μου άποψη) το βουλώνω, ακούω και κρατάω σημειώεις...

Όταν η φάση ακουμπά κοινωνικοπολιτικά ζητήματα, πάλι το βουλώνω σεβόμενος το πλαίσιο της συζήτησης, όπως ορίζεται από τους κανονισμούς του forum (παρόλο που πολλές φορές διακινούνται – πάλι κατά την ταπεινή μου άποψη- ξεκάθαρα και απερίφραστα απόψεις με σαφή ιδεολογικό προσανατολισμό,  που κλείνει μάτι προς συγκεκριμένες πολιτικές επιλογές και θέσεις με τις οποίες διαφωνώ κάθετα).

Ερωτήσεις:

Για ποιο λόγο βάλατε το συγκεκριμένο θέμα;

Είναι συμβατό με τους όρους της συζήτησης;

Ζητώ προκαταβολικά συγγνώμη αν είμαι εκτός θέματος (αν κατάλαβα καλά το θέμα του νήματος είναι ο σχολιασμός και η θέαση ενός βίντεο που ανέβασε την προεκλογική περίοδο, πολιτικός που εκφράζει ανοιχτά ναζιστικές θέσεις) .

Μπαρδόν για το σεντονάκι...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε τι είστε εσείς ....

Κατ' αρχήν να πω ότι ξύπνησα, άνοιξα το pc και είδα αυτό.

Και σκέφτηκα "τι στο διάολα, με δύο ποτήρια κρασί χθες, πώς έγινα τόσο έγινα χάλια, που δεν ξενερώνω με τίποτα?".

Μετά έβαλα να το ακούσω.

Και σας λέω έντιμα, ότι σε παίξιμο, τον έχω, με λίγο practice.

Ναι, σοβαρά μιλάω.

 

Αλλά με κάψατε ρε αλιήτες.

Έφαγα τα ίντερνετς να ψάχνω "Μπογδάνος gear" και δεν βρίσκω τίποτα.

Ξέρει κανείς με τι κιθάρα παίζει εδώ, και τι ενισχυτή και πετάλια χρησιμοποιεί?

Τι μαγνήτες φοράει η κιθάρα?

Αν οι χορδές είναι 010-038?

 

Ο Μπογδάνος είναι ωραίος ρε, μην τον κοροδέβετε.

Το είδατε ότι δεν παίζει με τελεκάστερ?

Φάγανε μάβρο οι ινφλουένσερς.

  • Χαχα 3

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, mitsosgroove είπε

Χαίρετε,

Παρακολουθώ με ενδιαφέρον τις (κατά κανόνα μουσικές) συζητήσεις χρόνια τώρα, επιλέγω να μιλάω μόνο όταν έχω κάτι να πω.

Εννοείται πως όταν μιλά ο Superfunk για ζητήματα που σχετίζονται με τα σεταρίσματα ηλεκτρικής κιθάρας ή  ο fusion για θέματα αρμονίας, η ο nickpap για ζητήματα ηχοληψίας (για να μην αναφέρω alter, makam, ez και άλλους παιχτικούς ογκόλιθους – πάντα κατά την ταπεινή μου άποψη) το βουλώνω, ακούω και κρατάω σημειώεις...

Όταν η φάση ακουμπά κοινωνικοπολιτικά ζητήματα, πάλι το βουλώνω σεβόμενος το πλαίσιο της συζήτησης, όπως ορίζεται από τους κανονισμούς του forum (παρόλο που πολλές φορές διακινούνται – πάλι κατά την ταπεινή μου άποψη- ξεκάθαρα και απερίφραστα απόψεις με σαφή ιδεολογικό προσανατολισμό,  που κλείνει μάτι προς συγκεκριμένες πολιτικές επιλογές και θέσεις με τις οποίες διαφωνώ κάθετα).

Ερωτήσεις:

Για ποιο λόγο βάλατε το συγκεκριμένο θέμα;

Είναι συμβατό με τους όρους της συζήτησης;

Ζητώ προκαταβολικά συγγνώμη αν είμαι εκτός θέματος (αν κατάλαβα καλά το θέμα του νήματος είναι ο σχολιασμός και η θέαση ενός βίντεο που ανέβασε την προεκλογική περίοδο, πολιτικός που εκφράζει ανοιχτά ναζιστικές θέσεις) .

Μπαρδόν για το σεντονάκι...

 

Πλακα γινεται εδω φοιλως, κατα τα αλλα συμφωνω μαζι σου.....

 

 

8c369dc685fd362fbfd71460fd840520.jpg

  • Συμφωνώ 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, ThomasSot είπε

Πλακα γινεται εδω φοιλως, κατα τα αλλα συμφωνω μαζι σου.....

 

Το να κάνεις χαβαλέ με τις ναζιστικές απόψεις και συμπεριφορές αγαπητέ, εκτός από πλάκα αποτελεί και πολιτική στάση είτε μας αρέσει είτε όχι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου