Προς το περιεχόμενο

Ένας χρόνος χωρίς τον Βαγγέλη Παπαθανασίου


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μια πολυ ωραια ''μινι'' συλλογη με κομμτια του Βαγγελη.

Ειμαι κοντα στα 70 και εχω ακουσει πολυ μουσικη και εχω παιξει παρα πολυ .Εν τουτοις ακουγοντας Βαγγελη (απο τοτε που ο MKII ανεβασε το Θρεντ ) οτι και να ακουσω μου φαινεται καινουργιο ,δεν βαριεμαι να ακουω αυτην την πανδαισια ηχων .Καιρος να αποκτησω καλυτερα μηχανηματα για να απολαμβανω τον Βαγγελη οσο γινεται καλυτερα.

Waterfall -k θα σε πνιξω !!🤨Με εβαλες στα εξοδα (παραγγελιες cd , μηχανηματα ποιοτητος (μιας και ο χωρος μου ειναι οτι πρεπει για τετοια κολπα (σοφιτα ολο ξυλο ) .Αντε να δουμε που θα σταματησω.😎

Στο μεταξυ αν διαβασετε τα σχολια κατω απο το video θα παθετε πλακα -απ'ολο τον κοσμο  γραφουν και ξαναγραφουν για το Μεγαλειο του ΒΑΓΓΕΛΗ.!!!!!!!!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, pericles είπε

 

Από ένα γρήγορο τρέξιμο που έκανα στο βίντεο, είδα ότι περιέχει τουλάχιστον μία διασκευή (τρέχα γύρευε από ποιον). Λίγο προσοχή γιατί έχει γεμίσει το youtube από ηλίθιους που κολλάνε το όνομα Vangelis, Jarre κ.α. σε βίντεο με περιεχόμενο άσχετο με τους συγκεκριμένους συνθέτες. Στην καλύτερη παίζουν covers γνωστών έργων, στη χειρότερη παίζουν συνθέσεις τρίτων ή/και δικές τους. 

  • Μπερδεύτηκα 1

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, pericles είπε

Γι'αυτο κανω παραγγελιες σε cd !!

Και μείνε μακριά από bootlegs. Αν θες να αγοράσεις CDs, διάλεξε τουλάχιστον τις επίσημες δουλειές του. Όλα τα άλλα βρίσκονται σε digital formats για κατέβασμα, δεν χρειάζεται να σκάσεις λεφτά σε ένα πειρατικό CD του, πχ, "Missing" soundtrack. Από τα αναρίθμητα bootlegs που κυκλοφορούν τόσα χρόνια, ο Παπαθανασίου δεν πήρε δεκάρα τσακιστή. Και ούτε πρόκειται πλέον, ούτε αυτός ούτε κάποιος κοντινός του, οπότε...torrents και άγιος ο Θεός.😎

  • Like 1

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, Σαμη Παραγκα είπε

έχω κάτι cd υπογεγραμμένο από Ιησού και Βαγγέλη, απ την εποχή που έπαιζε με μουυυυυυυυυυγκ. Το γνωστό μπουυυντλεγκ  με εξώφυλλο τη παναγιά τη γκέισα αν ενδιαφέρεσαι

Έχω ήδη CD με την υπογραφή του Παπ. πάνω, thanks. Για τα υπόλοιπα, απευθύνσου στους ψηφοφόρους του Κυραλοιφόπουλου, και αν το παίξεις έξυπνα, θα κονομήσεις καλά...😌

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαλλον αυτο θα κανω .Ουτως η αλλως ποτε δεν εχω αγορασει συλλογες ακομα και best of που τα κανουν οι εταιρειες εχουν πολυ κακη παραγωγη και τα φοβαμαι .Οσο για αυτους που λες ..τι να πω εγω τωρα ,εσυ ξερεις καλυτερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, pericles είπε

Ουτως η αλλως ποτε δεν εχω αγορασει συλλογες ακομα και best of που τα κανουν οι εταιρειες εχουν πολυ κακη παραγωγη και τα φοβαμαι.

Τα Best Of δεν είναι για καλλιτέχνες σαν τον Παπαθανασίου. Τι Best Οf να βγει εξάλλου για το τεράστιο έργο του? Θα πρέπει να είναι καμία 40ρια CDs πακέτο.😆 Υπάρχουν όμως 2-3 CD-συλλογές του Παπ. που έχει μιξάρει ο ίδιος, έτσι ώστε το CD να ακούγεται σαν ένα concept ας το πούμε άλμπουμ, και επίσης έχει προσθέσει και κάποια ακυκλοφόρητα κομμάτια από κλασικά του soudtracks που δεν έχουν κυκλοφορήσει ποτέ επίσημα. Ένα τέτοιο CD-συλλογή είναι το "Themes" πχ, του 1989. Εκεί είχε βάλει δύο κομμάτια από την ταινία "The Bounty" του 1984 με τους Mel Gibson & Anthony Hopkins. 
Πάρε θεματάρες που είχε ακυκλοφόρητες ο απίθανος.🙄

 

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, pericles είπε

Eυχαριστω για την πληροφορια .Γι'αυτο κανω παραγγελιες σε cd !!

Οι streaming πλατφόρμες είναι λίγο πέρα-βρέχει όσον αφορά τον Vangelis. Όχι μόνο λείπουν σημαντικά άλμπουμ, αλλά - το εξοργιστικό - υπάρχουν πετσοκομμένες εκδόσεις πολύ διαδεδομένων άλμπουμ. Οπότε, ναι, τα CD φαίνεται να είναι η πιο σίγουρη λύση αυτές τις μέρες, όσο ακόμη μπορεί κάποιος να τα βρει και με τις επισημάνσεις που έκανε ο WKMKII.

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου