Προς το περιεχόμενο

Ένας χρόνος χωρίς τον Βαγγέλη Παπαθανασίου


Προτεινόμενες αναρτήσεις

8 ώρες πριν, LK είπε

Για το όνομα καμία αντίρρηση.

Για το κτίριο.....πολλές.

 

Tι έχει το κτίριο? Καλό μου φαίνεται, εσωτερικά τουλάχιστον. Πρώτη φορά το βλέπω, διάβασα ότι ήταν για αρκετά χρόνια στο "φτιάξιμο".

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
28 λεπτά πριν, Waterfall-K mk2 είπε

Tι έχει το κτίριο? Καλό μου φαίνεται, εσωτερικά τουλάχιστον. Πρώτη φορά το βλέπω, διάβασα ότι ήταν για αρκετά χρόνια στο "φτιάξιμο".

Εγώ στο εξωτερικό σκάλωσα.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, LK είπε

Εγώ στο εξωτερικό σκάλωσα.

Γιατί βρε συ? Ωραίο φαίνεται. Καθαρό, με τα μάρμαρα του, τα μεγάλα του τζάμια, την ψεύτικη πρασινάδα του, την ονοματάρα του Βαγγέλη από πάνω... Όπως και να'χει καλό είναι που επιτέλους άνοιξε, γιατί απ'ότι διαβάζω υπήρξαν μεγάλες καθυστερήσεις και αναβολές τα τελευταία χρόνια.

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
Μόλις τώρα, Waterfall-K mk2 είπε

Γιατί βρε συ? Ωραίο φαίνεται. Καθαρό, με τα μάρμαρα του, τα μεγάλα του τζάμια, την ψεύτικη πρασινάδα του, την ονοματάρα του Βαγγέλη από πάνω... Όπως και να'χει καλό είναι που επιτέλους άνοιξε, γιατί απ'ότι διαβάζω υπήρξαν μεγάλες καθυστερήσεις και αναβολές τα τελευταία χρόνια.

Τι να σου πώ...ξέρω γω, τι πήγαν να κάνουν εκει ;

2όροφο ουρανοξύστη;

Να πω δεν έχει πολύ ωραία τοπική αρχιτεκτονική η περιοχή ; Και ο Βόλος και το Πήλιο....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, LK είπε

Τι να σου πώ...ξέρω γω, τι πήγαν να κάνουν εκει ;

2όροφο ουρανοξύστη;

😁 To κτίριο είναι παλιό, έτσι το βρήκαν, ανακαίνιση έκαναν.

 

 

Επεξεργασμένο από Waterfall-K mk2

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, LK είπε

Τι να σου πώ...ξέρω γω, τι πήγαν να κάνουν εκει ;

2όροφο ουρανοξύστη

Ωραιο μου φαινεται ,αλλα αυτο ειναι υποκειμενικο. Το θεμα με τον ηλιο θα με προβληματιζε καθως δεν ξερω εαν οι υαλοπινακες κοβουν τη θερμικη ακτινοβολια οσο χρειαζεται, εκτος εαν το εχουν προσανατολισει καταλληλα. 

Εδω που τα λεμε , ενα "Vangelis" οπως ηταν το καλλιτεχνικο του , το χρειαζοταν η επιγραφη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
9 λεπτά πριν, Waterfall-K mk2 είπε

😁 To κτίριο είναι παλιό, έτσι το βρήκαν, ανακαίνιση έκαναν.

 

 

Καλά δεν είπα ότι φταίνε οι τωρινοί.....γενικά μιλάω 😆

8 λεπτά πριν, Στάθης Π. είπε

Ωραιο μου φαινεται ,αλλα αυτο ειναι υποκειμενικο.

Μεγάλη κουβέντα, μπορώ να επιχειρηματολογήσω και αντικειμενικά", είδη έκανα την αρχή με την αγνόηση της παραδοσιακής αρχιτεκτονικής της περιοχής, αλλά μην χαλάσω το νήμα με άσχετα θέματα.

Π.χ. αυτό το ημικυκλικό αέτωμα τι παριστάνει;

Πολύ εργολαβικό.

Ας το χωρίς, να το δούμε σαν (με πολυ καλη διάθεση και αφαίρεση) σαν μια μινιμαλ κατασκευή με bauhaus  επιρροές. 😆

  • Χαχα 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, LK είπε

Π.χ. αυτό το ημικυκλικό αέτωμα τι παριστάνει;

Αν δεν το λεγες δε θα το έβλεπα 😄( από τη φωτό τουλάχιστον) ,πράγματι λίγο αχρειαστο αλλά οκ...

Πάντως έχει πολύ καλό πολιτισμικό επίπεδο ο Βόλος και αυτό το αναδεικνύειε αυτό το θεατρο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
Μόλις τώρα, Στάθης Π. είπε

Αν δεν το λεγες δε θα το έβλεπα 😄( από τη φωτό τουλάχιστον) ,πράγματι λίγο αχρειαστο αλλά οκ...

Πάντως έχει πολύ καλό πολιτισμικό επίπεδο ο Βόλος και αυτό το αναδεικνύειε αυτό το θεατρο

Είναι όμορφη πόλη ο Βόλος ναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με μεγάλη καθυστέρηση διάβασα αυτό το Post. Τα περισσότερα έχουν γραφεί ήδη. Το μόνο που έχω να προσθέσω μάλλον να επισημάνω είναι ότι είναι ο Μεγάλος Δασκαλος και πρωτοπόρος της ηλεκτρονικής και όχι μόνο μουσικής. Από εδώ και στο εξης θα καταλάβουμε και θα εκτιμήσουμε πολύ περισσότερο, πόσο σημαντικό είναι το έργο του , με την εξέλιξη της τεχνολογίας όλα τα συγρονα μουσικά εργαλεία είναι επηρεασμένα από τους ήχους του και τη μεθοδολογία του . Software - Hardware - Soundbanks όλοι οι επιτυχημένοι συγχρονοι soundesigners (Δες Eric Persing ,Kevin Schroeder κλπ) και Developers είναι προφανέστατο ότι έχουν ώς ακουστική σταθερά τον ήχο του. Μέχρι και τα ονόματα που δίνουν στα Presets των Synthesizers σχετίζονται ( Δες omnisphere , u-he , Dune κλπ κλπ).

Παντα το έργο των πρωτοπόρων αναγνωρίζεται μετά θάνατον. Σχετικό παραδειγμα Χριστόφορος Κολόμβος😁(για όποιον έχει δει και την ταινία). ... 

 

 

 

Αγωνιστικούς χαιρετισμούς .....

Επεξεργασμένο από Dimitris Pap
  • Like 1

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου