Προς το περιεχόμενο

Revisiting Yamaha Montage (& MODX/MODX+)


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κανα MODX θα μου χαρίσει κανένας? Να φτιάξω κανα κομματάκι τώρα που έχει ζέστη έξω και μέσα fujitsu.

 Για να μην περιμένω.

 1400 ευρώ έχει τώρα το +

 E, σε 2-3 χρονάκια θα χτυπήσω ένα μεταχειρισμένο με 500
🤣

  • Χαχα 2

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, cos_dr είπε

Κανα MODX θα μου χαρίσει κανένας? Να φτιάξω κανα κομματάκι τώρα που έχει ζέστη έξω και μέσα fujitsu.

 Για να μην περιμένω.

 1400 ευρώ έχει τώρα το +

 E, σε 2-3 χρονάκια θα χτυπήσω ένα μεταχειρισμένο με 500
🤣

Να κάνεις υπομονη. Οπως εγω

  • Χαχα 2
  • Συμφωνώ 1

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, dimsonic είπε

Να κάνεις υπομονη. Οπως εγω

 

 

  Ναι ρε cos, κανε υπομονη οπως ο dim. Ξερεις, ωσπου να παρεις το montage, παρε κανα hammond, η κανα nautilus, η κανα moog ρε αδερφε για ορεκτικο.

  • Χαχα 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, trolley είπε

Μόνη λύση, να ρωτήσουμε το συνεργείο καθαρισμού.

Που να τρέχεις τώρα να το βρεις. Κάτσε να ρωτήσουμε τον επί -τουλάχιστον- 31 χρόνια ηχολήπτη του Philippe Colonna, μια και τον έχουμε εύκαιρο στο Facebook.

 

«Μπορείτε παρακαλώ να μου πείτε αν ο Βαγγέλης χρησιμοποιούσε το Tascam Model 24 αποκλειστικά ως μίξερ ή χρησιμοποιούσε και τo ενσωματωμένo πολυκάναλο recorder του? Είχα μια συζήτηση νωρίτερα με κάποιους φίλους και αναρωτιόμασταν γιατί αυτό το mixer βρισκόταν στο syntn setup του. Υποθέτω ότι το χρησιμοποιούσε μερικές φορές για να ηχογραφεί αυτά που έπαιζε στο συγκεκριμένο synth setup, έχω δίκιο;»

 

Απάντηση Φίλιππα:

image.png.5bf5465a73057a66986600822cc4bd5e.png

 

Tuborg κανείς?...😌

image.png.9c4cf7043a75634329ded5ab2a5e610e.png

  • Χαχα 2
  • Ευχαριστώ 1

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, Waterfall-K mk2 είπε

Κάτσε να ρωτήσουμε τον επί -τουλάχιστον- 31 χρόνια ηχολήπτη του Philippe Colonna, μια και τον έχουμε εύκαιρο στο Facebook.

Θεωρώ γνήσια μόνο την συζήτηση που παρουσίασα απομαγνητοφωνημένη. Αυτά που βάζεις εσύ είναι κολεγιές με φιλενάδες σου οι οποίες υπογράφουν σα Φιλίπ.

 

24 λεπτά πριν, Waterfall-K mk2 είπε

Tuborg κανείς?...😌

Μήπως (λέω μήπως) έχεις παρεξηγήσει το πνεύμα στη συζήτηση και την εκλαμβάνεις πιο σοβαρά απ'ότι χρειάζεται; Στα  οκτώ μου ρε τρελέ τι το έκανε το Tascam o Vangelis, όπως σου είπα έχω δύο από δαύτα. Και όταν τα αγόρασα, δεν ήξερα αν τα έχει κανείς άλλος, ούτε με ενδιέφερε. Ούτε τώρα με ενδιαφέρει, έχω προσωπική γνώμη για τη συσκευή.

 

Σημαίνει κάτι το ότι το είχε και κάποιος άλλος, Δηλαδή αν είχε το Zoom, θα έπαιρνα Zoom λες; Στο γυμνάσιο θα γυρίσουμε, να λέμε τι μάρκα αμάξι οδηγεί ο μπαμπάς μας;

 

Πάντως, μια και τον έχεις βολικό τον Φίλιπο, ρώτα τον πόσα Μπέρινγκερ είχε ο Ευάγγελος, και θα πάμε για νέα απομαγνητοφωνημένη συζήτηση.😀😀😀

 

 

 

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, trolley είπε

Μήπως (λέω μήπως) έχεις παρεξηγήσει το πνεύμα στη συζήτηση και την εκλαμβάνεις πιο σοβαρά απ'ότι χρειάζεται;

Καθόλου. Και αυτό φαίνεται στις απαντήσεις μου. Η σόδα για όσους δυσκολεύονται να χωνέψουν την πραγματικότητα.

 

6 λεπτά πριν, trolley είπε

Στα  οκτώ μου ρε τρελέ τι το έκανε το Tascam o Vangelis, όπως σου είπα έχω δύο από δαύτα. Και όταν τα αγόρασα, δεν ήξερα αν τα έχει κανείς άλλος, ούτε με ενδιέφερε. Ούτε τώρα με ενδιαφέρει, έχω προσωπική γνώμη για τη συσκευή.

Το θέμα μας ήταν αν ο Παπ. χρησιμοποιούσε τελικά το συγκεκριμένο Tascam σαν multitrack recorder, και η απάντηση δόθηκε από τον πλέον σχετικό επί του θέματος. 

 

10 λεπτά πριν, trolley είπε

Πάντως, μια και τον έχεις βολικό τον Φίλιπο, ρώτα τον πόσα Μπέρινγκερ είχε ο Ευάγγελος

Τουλάχιστον ένα, και καλό (για αναλογικό).👌

 

image.png.7b552677ed47c17e5ce2d6106318fd4c.png

 

 

 

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Trolley, αντι να τσακωθεις με τον waterfall, ξεκινα ASAP το influencing. Tascam κονσολαρα, εργαλειο, το χρησιμοποιουσε και ο Βαγγελης κλπ. Με τα λεφτα που θα βγαλεις χτυπας studer 24καναλο, μη σου πω και καλαμαρακια στην Ψαρου.

 

 Υ.Γ. Ποσο αστειο ομως. Ο μεγαλος την εκανε τη δουλεια του με το tascam, και οι αναλογικοπληκτοι τους ξινιζει ξερω γω καμια RME στο PC, γιατι μονο το studer μπορει να καταγραψει πιστα τις κουτσουλιες τους. Βρε δε γ@μιωμαστε λεω γω

  • Χαχα 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου