Προς το περιεχόμενο

Good old Roger or....


Προτεινόμενες αναρτήσεις

5 λεπτά πριν, manosx είπε

 Δε νομιζω οτι περιοριζεται στον ανθρωπο η καφριλα, αμα δεις κατι ντοκυμαντερ, εβλεπα ας πουμε ντου απο κοκκινα μερμυγκια σε φωλια απο σφηγκες να τρωνε τα μωρα τους, μιλαμε για καφριλα υψηλου επιπεδου.

 

 

Στο ζωϊκό βασίλειο υπάρχει πολλή βία και θάνατος.

Αλλά σε μας είναι διαφορετικά.

Γιατί έχουμε μέσα (τα οποία βελτιώνουμε συνέχεια), που τα ζώα δεν έχουν, και μπορούμε να προκαλέσουμε τεράστια ζημιά.

Επεξεργασμένο από fusiongtr
  • Συμφωνώ 1

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, manosx είπε

...εβλεπα ας πουμε ντου απο κοκκινα μερμυγκια σε φωλια απο σφηγκες να τρωνε τα μωρα τους...

Κι εσύ τι περίμενες από κόκκινα μυρμήγκια ρε φίλε?🙄 Η Κομμουνιστική λαίλαπα επηρέασε ως και αυτά τα αθώα πλάσματα, μετατρέποντας τα σε άβουλες εργατικές και πολεμικές μηχανές.😔

 

image.thumb.png.9dd45dbc33d58cbe40da766890b1a235.png

 

 

  • Μπερδεύτηκα 1
  • Χαχα 1

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάλι πήρε άλλη τροπή το θέμα, αλλά τουλάχιστον συμφωνούμε όλοι ότι η ζωντανή παρουσίαση του the wall δεν έχει τίποτα να κάνει με τον αντισημιτισμό.

 

Βέβαια δεν συμφωνούμε στο "καλά να παθει ο Waters με τέτοιες απόψεις που έχει, οποίος ανακατεύεται με τα πιτουρα τον τρώνε οι κότες κτλ". Αλίμονο αν η τέχνη μπαίνει αδίκως στο στόχαστρο για να "αποδείξουμε" ένα point. 

 

Ναι είναι τραγικές οι απόψεις του Waters αλλά να επιτεθούμε σε αυτόν και όχι στην τέχνη του. Να μην πάμε στην τελική στο σόου του επειδή δεν γουστάρουμε τον ίδιο και τις απόψεις του, και όχι επειδή "ειναι αντισημιτικό το σόου του" (γελοίο και ψευδές). Αντρικια πράγματα, όχι dishonourable cancel παπατζες. 

 

Θα μου πείτε οι Ρώσοι οι Κινέζοι και οι Ισλαμιστές δεν κάνουν και αυτοί την προπαγάνδα τους στην Δύση εκμεταλλευόμενοι την ελευθερία του λόγου? Ναι αλλά αν κάνουμε και εμείς αντίστοιχου ήθους προπαγάνδα τα ίδια χάλια με αυτούς γινόμαστε 

 

  • Συμφωνώ 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έπρεπε να επιτεθούμε εκείνο το βράδυ του πραξικοοημστος και να πάρουμε την Κωνσταντινούπολη και τη Σμύρνη. Ηταν μοναδική ευκαιρία και οι εταίροι μας δεν θα έλεγαν κουβέντα. Θα αναγκάζονταν να στηρίξουν την ενεργεια μας. Μας έφαγε η κατανάλωση και η τρεμούλα των κουμπάρων 😂 με τα λάφυρα θσ φτιάχναμε και δύο νοσοκομεία. Η διπλωματία και το λομπινγκ έφεραν φτώχεια στο λαό και πλούτη στους κουμπάρους και τους μεσάζοντες. Ένας  πρεπει να βρεθεί να σπείρει τη μισαλλοδοξια., τον φανατισμό, να γεμίσει με τοξικότητα την καρδιά μας και να μας κάνει πιλεμοχαρεις και στην επόμενη ευκαιρία να κάνουμε απόβαση με ότι μέσο διαθέτουμε, να χτυοησουμε όταν είναι αδύναμοι, να χτυπησουμε πρώτοι, να χτυπησουμε σκληρά. Στα videogames έτσι κάνουμε εμείς οι πολεμιστές 😂

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Φιλε Goumis, η πολιτικη, σε επιπεδο twitter, facebook και βοθροφυλλαδων τουλαχιστον, ειναι αποκλειστικα παπατζες, η πλειοψηφια των οποίων είναι dishonorable, εκ των οποιων dishonorable παπατζων 😁 στη σημερινη εποχη οι περισσοτερες ειναι σε φαση cancel. Αν δε θελεις να φας τις dishonorable παπατζες στο κεφαλι, πρεπει και εσυ να προσεχεις πολυ τι λες, να λες δηλαδη και εσυ γενικολογες παπατζες σε στυλ " το μεσανατολικο ειναι ενα θεμα που πρεπει να εξετασουμε με σεβασμο και προσοχη, διοτι οι πανανθρωπινες αξιες θα δωσουν την καταλληλη ωθηση για την ευημερια και την προοδο των λαων, σε ενα πλαισιο συνεργασιας και αμοιβαιας κατανοησης", παιρνεις και κανα μωρακι αγκαλια και το φιλας, κανεις και πεντεξι χειραψιες, μπαινεις στη λιμουζινα σου χαιρετωντας το πληθος και φευγεις.

 

 Αμα αρχισεις ομως τα " ναζι εβραιοι ", η τα "παλιοσκυλα πετσετοκεφαλοι", θα σε αρχισουν στις φαπες τα αντιπαλα συμφεροντα, διοτι αυτη ειναι η δουλεια τους, εσυ πληρωνεσαι για να κανεις συναυλιες, και αυτοι πληρωνονται για να κανουν cancel και να γραφουν dishonorable παπατζες.

  • Συμφωνώ 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@manosx δεν ξέρω, εγώ προσωπικά ''ανακατεύομαι'' με τέτοιες πρακτικές και ας είμαι υπέρ του Ισραήλ και κατά του Πούτιν. 

 

Βγήκε και ο μαϊντανός των Disturbed (καλογυαλισμένο energizing μεταλ για αμερικανίδες νοικοκυρές την ώρα που κάνουν household chores) να μας πει και αυτός την αποψάρα του για το πόσο θράσος έχει ο Waters που εμφανίζεται σε ναζιστική στολή (μάλλον ζούσε κάτω από βράχο τα τελευταία 45 χρόνια).

 

Δηλαδή φτάσαμε σε σημείο αυτός ο τύπος (που δεν θυμάμαι το όνομά του καν) να κριτικάρει το look του Roger Waters, του Waters που έκανε λάιβ με παρόμοιο look όταν έπεφτε το τοίχος του Βερολίνου σε μια ιστορική συναυλία (εντάξει τώρα γέρασε και ξεμωράθηκε, τι να κάνουμε όμως).

 

Ο τύπος που είναι πιο συστημικός πεθαίνεις (μας ζητάνε στα λάιβ disturbed κι εννοούν το sound of silence), που τον έχει βολέψει το σύστημα, θα μου πει εμένα ότι ο Waters φοράει ναζιστική στολή... όσο ξερνάω με τις απόψεις του Waters αλλο τόσο ξερνάω με συστημικά αμερικανάκια (που βγάζουν και ένα ''αντισυστημικού'' τύπου videoclip για το ''land of confusion - γελάει ο κόσμος...) που επειδή τα έχει βολέψει το σύστημα και πρέπει να ΄'εξαργυρώσουν'' πόντους, περνάνε εμένα για παπατζή...

 

 

 

 

Επεξεργασμένο από Lord_Goumis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Δεν πειραζει, τοσο καιρο μας εχει ζαλισει τα @@ η ρωσικη προπαγανδα οτι οι "αντιφασιστες ρωσοι πολεμανε τους ναζι ουκρανους", ας πιει και ο γεροξεκουτης λιγο απο το φαρμακακι των ινδαλματων του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Κοιτα, για να ειμαι ειλικρινης δεν ξερω αν ειναι ινδαλμα του ο Πουτιν, η απλα ειναι ενας ακομα χρησιμος ηλιθιος για τον Πουτιν. Οποτε στη λεξη "ινδαλματων του" βαλε τη λεξη "χειριστων του" αν προτιμας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου