Προς το περιεχόμενο

Βαρέθηκα πια στη Γερμανια


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderator
1 λεπτό πριν, trolley είπε

Να σας πω εγώ τι έγινε... δούλευε σήμερα ο Solega και μίλησε με φίλους του στην Ελλάδα, που του είπανε "πω, δουλεύεις ρε, εμείς εδώ έχουμε αργία" και τότε..... κάτι σκίρτησε μέσα του.... θυμήθηκε όλες τις αργίες που δεν έχει στη Γερμανία, 17 Νοέμπρη, Μεγάλη Παρασκευή.... πωωωω... δυστυχία.... δεν πάει άλλο, να γυρίσουμε πίσω....(σκέφτηκε).

 

 

Αργία σήμερα ήταν μόνο για ΔΥ. Όλα τα άλλα ανοιχτά ήταν.

  • Συμφωνώ 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν για να τελειώνουμε ...

Διαλιέχτε ασούμε.

 

Η Γερμανία

 

 

 

 

Και η Ελλάδα

 

 

20 λεπτά πριν, Nekkon είπε

Με όλο το σεβασμό, διαφωνώ  με όλα όσα είπες 

 

Το καταλαβαίνω Νέκκονά μου.

Απόλυτα σεβαστό φυσικά.

 

Επεξεργασμένο από fusiongtr
  • Like 1

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, fusiongtr είπε

Λοιπόν για να τελειώνουμε ...

Διαλιέχτε ασούμε.

 

Η Γερμανία

 

 

 

 

Και η Ελλάδα

 

 

Δεν μου αρέσει να περιορίζω τις επιλογές μου. Και τα δύο τα διαλέγω. Η Γερμανία δεν ξέρω αν με διαλέγει χαχαχαχα 😂

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, LK είπε

Αργία σήμερα ήταν μόνο για ΔΥ. Όλα τα άλλα ανοιχτά ήταν

Καλά που μου το είπες γιατί υποπτευόμουν ότι έχει φίλους εφοπλιστές.... :) :) :)

 

Πάντως, δεν έχεις δίκηο, είναι πολλοί αυτοί που αράξανε σήμερα (εγώ όχι):

 

Για ποιους κλάδους είναι αργία σήμερα

 

Η γιορτή του Αγίου Πνεύματος θεωρείται αργία, σύμφωνα με ειδικές διατάξεις των οικείων συλλογικών συμβάσεων ή άλλων αποφάσεων, για τις εξής κατηγορίες μισθωτών:

 

Βιβλιοπωλείων, Διαγνωστικών Κέντρων, Δημοσιογράφους Περιοδικών, Εργοδηγούς Σχεδιαστές, Ευγηρίας Οίκων, Εφημερίδων Αθηνών και Θεσσαλίας κλπ, Ηλεκτροτεχνίτες Βιομηχανίας και Καταστημάτων, Θυρωρούς, Καπνοβιομηχανιών, Κλινικών, Ξυλεμπορικών Καταστημάτων (Αθηνών – Πειραιώς – Περιχώρων), Περιοδικών, Πετρελαιοειδών επιχειρήσεων, Πρακτορείων Ναυτιλιακών κλπ., Ραδιοηλεκτρολόγους – Ραδιοτεχνίτες βιομηχανίας, Ραδιοφωνικών Σταθμών, Ραδιοφώνου Τεχνικούς, Ρυμουλκών Ναυαγοσωστικών Γραφείων, Τηλεοπτικών Σταθμών, Τηλεοράσεως τεχνικούς Β. Ελλάδος, Τυπογράφους Επαρχ. Εφημερίδων, Φορτοεκφορτοτές Ημερήσιων Εφημερίδων, Φροντιστηρίων Μέσης, Ανώτερης, Ανώτατης Εκπαίδευσης, και Ξένων Γλωσσών, Φωτοστοιχειοθέτες, Χειριστές βιομηχανικών κλπ επιχειρήσεων, Λατομείων Πέτρας-Μαρμάρου και Τεχνικών Έργων.

 

 

 

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
1 λεπτό πριν, trolley είπε

Καλά που μου το είπες γιατί υποπτευόμουν ότι έχει φίλους εφοπλιστές.... :) :) :)

 

Πάντως, δεν έχεις δίκηο, είναι πολλοί αυτοί που αράξανε σήμερα (εγώ όχι):

 

Για ποιους κλάδους είναι αργία σήμερα

 

Η γιορτή του Αγίου Πνεύματος θεωρείται αργία, σύμφωνα με ειδικές διατάξεις των οικείων συλλογικών συμβάσεων ή άλλων αποφάσεων, για τις εξής κατηγορίες μισθωτών:

 

Βιβλιοπωλείων, Διαγνωστικών Κέντρων, Δημοσιογράφους Περιοδικών, Εργοδηγούς Σχεδιαστές, Ευγηρίας Οίκων, Εφημερίδων Αθηνών και Θεσσαλίας κλπ, Ηλεκτροτεχνίτες Βιομηχανίας και Καταστημάτων, Θυρωρούς, Καπνοβιομηχανιών, Κλινικών, Ξυλεμπορικών Καταστημάτων (Αθηνών – Πειραιώς – Περιχώρων), Περιοδικών, Πετρελαιοειδών επιχειρήσεων, Πρακτορείων Ναυτιλιακών κλπ., Ραδιοηλεκτρολόγους – Ραδιοτεχνίτες βιομηχανίας, Ραδιοφωνικών Σταθμών, Ραδιοφώνου Τεχνικούς, Ρυμουλκών Ναυαγοσωστικών Γραφείων, Τηλεοπτικών Σταθμών, Τηλεοράσεως τεχνικούς Β. Ελλάδος, Τυπογράφους Επαρχ. Εφημερίδων, Φορτοεκφορτοτές Ημερήσιων Εφημερίδων, Φροντιστηρίων Μέσης, Ανώτερης, Ανώτατης Εκπαίδευσης, και Ξένων Γλωσσών, Φωτοστοιχειοθέτες, Χειριστές βιομηχανικών κλπ επιχειρήσεων, Λατομείων Πέτρας-Μαρμάρου και Τεχνικών Έργων.

 

 

 

Οκ Αργία για ΔΥ και άχρηστα επαγγέλματα.

  • Χαχα 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Waterfall-K mk2 είπε

image.png.a88412eb4cf4ea12b2006cec92fbb6b5.png

Μαύρη, ομοφυλόφιλη, παχύσαρκη γυναίκα ζητά να γίνει δούλα Ελληνα expatriate στη Γερμανία. Θα τηρηθεί σειρά προτεραιότητας.

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, trolley είπε

Να σας πω εγώ τι έγινε... δούλευε σήμερα ο Solega και μίλησε με φίλους του στην Ελλάδα, που του είπανε "πω, δουλεύεις ρε, εμείς εδώ έχουμε αργία" και τότε..... κάτι σκίρτησε μέσα του.... θυμήθηκε όλες τις αργίες που δεν έχει στη Γερμανία, 17 Νοέμπρη, Μεγάλη Παρασκευή.... πωωωω... δυστυχία.... δεν πάει άλλο, να γυρίσουμε πίσω....(σκέφτηκε).

 

 

Στην Ολλανδια ηταν του Αγίου Πνευματος την προηγουμενη Δευτέρα. Εχουν παρα πολλα breaks μεσα στη χρονιά σχεδον οσα και μεις. Αλλα δεν εχουν που εχουμε εμεις και αντίστροφα 

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, dimsonic είπε

Στην Ολλανδια ηταν του Αγίου Πνευματος την προηγουμενη Δευτέρα. Εχουν παρα πολλα breaks μεσα στη χρονιά σχεδον οσα και μεις. Αλλα δεν εχουν που εχουμε εμεις και αντίστροφα 

Αφού θέλεις να είσαι ακριβής, ορίστε.

https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_countries_by_number_of_public_holidays

 

 

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου