Προς το περιεχόμενο

Ακόμα ένα another brick in the wall solo...


wh0cares

Προτεινόμενες αναρτήσεις

...είναι όμως παιγμένο με μεταλοκίθαρο και χωρίς πένα 😵 

Για όποιον ενδιαφέρουν τα τεχνικά, ο ήχος έρχεται από το Archetype Cory Wong της Neural dsp και η κιθάρα είναι μια ibanez rg652ahm

Να σημειώσω ότι το βίντεο είναι ψιλοπαντομίμα, γυρίστηκε αφού είχε ήδη γίνει η ηχογράφηση. 

 

 

Επεξεργασμένο από wh0cares
  • Like 14
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, mpamps είπε

Groove. Bends. Tone.

Όλα εκεί! 

Πολύ καλός.

Μπράβο. 

Ευχαριστώ mpamps! Λίγο πιο νευρικό το vibrato απότι θα έπρεπε όμως

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όλοι θα πουν ωραίο σόλο. Ναι είναι ωραίο σε όλα του! Αλλά εγώ θα πω το άλλο.
Ωραία κιθάρα... 2 ΦΟΡΕΣ ΤΗΝ ΠΗΡΑ ΚΑΙ ΜΟΥ ΡΘΕ ΤΙΓΚΑ ΣΤΙΣ ΓΡΑΤΖΟΥΝΙΕΣ ΚΑΙ ΤΗ ΓΥΡΙΣΑ ΠΙΣΩ. Το πιο κάτω μοντέλο όμως, αλλά με το ίδιο finish/fretboard. ΖΗΛΕΥΩ

  • Χαχα 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, Alex Raptakis είπε

Όλοι θα πουν ωραίο σόλο. Ναι είναι ωραίο σε όλα του! Αλλά εγώ θα πω το άλλο.
Ωραία κιθάρα... 2 ΦΟΡΕΣ ΤΗΝ ΠΗΡΑ ΚΑΙ ΜΟΥ ΡΘΕ ΤΙΓΚΑ ΣΤΙΣ ΓΡΑΤΖΟΥΝΙΕΣ ΚΑΙ ΤΗ ΓΥΡΙΣΑ ΠΙΣΩ. Το πιο κάτω μοντέλο όμως, αλλά με το ίδιο finish/fretboard. ΖΗΛΕΥΩ

χαχα, όχι ρε φίλε, κρίμα .. Ελπίζω η 3η φορά να είναι η φαρμακερή ! Είχα και εγώ ένα άγχος για τη συγκεκριμένη αφού την περίμενα 1.5 μήνα μέχρι να τη φέρει ο Τρίμης από Ολλανδία. Ευτυχώς ήταν εντάξει όμως.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραιο.

Ωραιος ηχος.

Καλα σηκωματα οχι παντα του γουστου μου 100% αλλα σωστο feel αν και παραπεμπει περισσότερο σε knopfler για μενα

  • Like 1

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 ώρες πριν, wh0cares είπε

...είναι όμως παιγμένο με μεταλοκίθαρο και χωρίς πένα 😵 

Για όποιον ενδιαφέρουν τα τεχνικά, ο ήχος έρχεται από το Archetype Cory Wong της Neural dsp και η κιθάρα είναι μια ibanez rg652ahm

Να σημειώσω ότι το βίντεο είναι ψιλοπαντομίμα, γυρίστηκε αφού είχε ήδη γίνει η ηχογράφηση. 

 

 

Ωραίος.

Ποιο preset είναι; Pushed Strat;

Never give up! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα Nekkon, είναι δικό μου preset, εδώ μπορείς να δεις τις ρυθμίσεις.  Τα μικρόφωνα είναι στα default μόνο.

preset.png

Επεξεργασμένο από wh0cares
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, Alex Raptakis είπε

2 ΦΟΡΕΣ ΤΗΝ ΠΗΡΑ ΚΑΙ ΜΟΥ ΡΘΕ ΤΙΓΚΑ ΣΤΙΣ ΓΡΑΤΖΟΥΝΙΕΣ ΚΑΙ ΤΗ ΓΥΡΙΣΑ ΠΙΣΩ.

 

Συγγνώμη για το offtopic αλλά θέλω να ρωτήσω τον Αλέξη αν τελικά την γύρισε πίσω και την 2η φορά.

Τι ζήτησες?

Money back?

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, fusiongtr είπε

 

Συγγνώμη για το offtopic αλλά θέλω να ρωτήσω τον Αλέξη αν τελικά την γύρισε πίσω και την 2η φορά.

Τι ζήτησες?

Money back?

 

Ναι, την έστειλα πίσω και ζήτησα money-back. Μου τα έβαλαν άμεσα χωρίς δεύτερη κουβέντα. 

 

Ρώτησα αν οι Ibanez περνάνε από έλεγχο και μου είπαν πώς όχι, μόνο οι Harley Benton. Με τη δεύτερη να έχει την ίδια κακομεταχείριση, φαντάστηκα ότι όλη η παρτίδα θα ήταν έτσι, και δεν ήθελα να ξανατρέχω.

 

Τώρα πήρα μια οΧτάχορδη και περιμένω να την πάω για σετάπ μετά τον 15αύγουστο! 🤣

Συνεχίζω βέβαια να θέλω μια με tremolo bar, όχι απαραίτητα FR, για να μπορώ να ηχογραφώ dive-bombs, γιατί ψηφιακά δε μπορώ να το πετύχω. Λέω να πάρω μια HB Fusion III αλλά θα δείξει.

4 ώρες πριν, wh0cares είπε

Καλησπέρα Nekkon, είναι δικό μου preset, εδώ μπορείς να δεις τις ρυθμίσεις.  Τα μικρόφωνα είναι στα default μόνο.

preset.png

 

Βρε αθεόφοβε κάνε ένα export το αρχείο και στείλε το του ανθρώπου χαχαχαχαχαχ

  • Ευχαριστώ 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου