Προς το περιεχόμενο

Οι U2...


Grey

Προτεινόμενες αναρτήσεις

18 λεπτά πριν, Superfunk είπε

Άρα μια και οι U2 βγάζουν ΔΙΣΚΑΡΕΣ στο στούντιο...

Καλά, αυτό μονο ΕΣΥ και οι U2 το πισττεύουν. Ας μην συζητήσουμε τι "δισκάρες" βγάζουν οι U2 γιατί το θρεντ θα πάει από 4 σελίδες στις 84, και στο τέλος θα κλειδωθεί.😌 

image.jpeg.ab3492fdfb04a69ed15eaa77c7e197f2.jpeg

 

 

Επεξεργασμένο από Waterfall-K
  • Χαχα 1
  • Συμφωνώ 2

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Waterfall-K είπε

Καλά, αυτό μονο ΕΣΥ και οι U2 το πισττεύουν. Ας μην συζητήσουμε τι "δισκάρες" βγάζουν οι U2 γιατί το θρεντ θα πάει από 14 σελίδες στις 84, και στο τέλος θα κλειδωθεί.😌 

image.jpeg.ab3492fdfb04a69ed15eaa77c7e197f2.jpeg

 

Εντάξει θα συμφωνήσω..ΕΒΓΑΖΑΝ δισκαρες...όντως τα τελευταία 10 χρόνια μόνο ξαναζεσταμενες σούπες βγάζουν.

 

Οι DP βγάζουν τίποτα καλό στις μέρες μας ; (Δεν γνωρίζω την σκηνή έναν δίσκο τους έχω το Made in Japan που μου τον είχαν κάνει δώρο στα 13α γενέθλια μου, ζήτημα να τον έχω ακούσει 5 φορές)

 

 

Επεξεργασμένο από Superfunk

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, fusiongtr είπε

Εμένα πάλι δεν με συγκινούν καθόλου

 

Κερασμένη μπύρα από εμένα Στράτο γιάτι ειλικρινα και με τους U2 εδω και 10ετίες προσπαθώ να καταλάβω τι έχω χάσει. Ποιο πολύ με προβληματίζει αυτό παρά γιατί δεν "πιάνω" το Free Jazz του Ornette Coleman και δεν κάνω πλάκα.

 

Μην πω, και μιλάω πάντα για μένα, οτι προσωπικά δεν κατάλαβα ποτέ γιατί έχουν τόσο πολλή απήχηση και γιατί τόσος ντόρος...μουσικά πρώτα από όλα που ειναι και το σημαντικότερο για μένα, παικτικά στην συνέχεια γιατι τον Edge τον θεωρούν κάποιοι και εγώ δεν ξέρω τι..τι να πω, I just don't get them.

 

Αλλά όπως πολύ σωστά είπες, γούστα είναι αυτά...

  • Like 1
  • Συμφωνώ 1

Με λέγανε Freedom...

...τώρα με λένε...ΑpussyΑ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε εσείς.

Γιατί δεν ανοίγετε ένα poll για τους u2 και τους Deep Purple?

Πόσοι γουστάρουν τους μεν δηλαδή και πόσοι τους δεΝ.

 

Εκεί θα μετρηθούνε ασούμε, και θα αναβιώσουν οι παλιές καλές εποχές που υπήρχανε οι κόντρες των συγκροτημάτων (stones-beatles, κλπ).

  • Χαχα 2

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντως θυμάμαι όταν βγήκε το πήρε ένας φίλος μου που μένει κοντά μου και το έβαζα από το CD και το άκουγα σε κάτι ΠΟΛΥ ΑΚΡΙΒΑ ΑΚΟΥΣΤΙΚΑ PIONEER που είχε ο πατέρας του πού ήταν audiophile, ήμασταν και πιτσιρικάδες, ήμουν 2 χρόνια μικρότερος από το γιό μου και το άκουγα για ώρες για να το αναλύσω όσο μπορούσα γιατί είχα ενδιαφέρον για τον ήχο και τη σύνθεση και το πάλευα από τότε και με επηρέασε πάρα πάρα πολύ.

 

 Δεν υπήρχε ρε παιδιά το συγκεκριμένο. Ξεχώριζε παραγωγικά ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ!!! ΩΩΩΩΩ !@!!

Να και εδώ ωραία δεν το λένε live?

 

 

 

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, cos_dr είπε

Δεν υπήρχε ρε παιδιά το συγκεκριμένο. Ξεχώριζε παραγωγικά ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ!!! ΩΩΩΩΩ !@!!

 

Με Daniel Lanois και Brian Eno στην παραγωγή και τον Flood σαν μηχανικό ήχου λίγο δύσκολο να ΜΗΝ ξεχώριζε....   😉

Επεξεργασμένο από Superfunk

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, cos_dr είπε

το έβαζα από το CD και το άκουγα σε κάτι ΠΟΛΥ ΑΚΡΙΒΑ ΑΚΟΥΣΤΙΚΑ PIONEER

 

Σε αυτό το ηχοσύστημα, και την Λένα Ζευγαρά να άκουγες, σούπερ θα σου φαινότανε.

  • Χαχα 3

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Superfunk είπε

 

Με Daniel Lanois και Brian Eno στην παραγωγή λίγο δύσκολο να ΜΗΝ ξεχώριζε....   😉

εγώ πολύ από πρόσωπα, ονόματα συγκροτημάτων και εξοπλισμό αυτού του βεληνεκούς δεν κατέχω.

 Όμως κατέχω  από τα πιο ΑΠΟΛΥΤΑ ΜΟΥΣΙΚΑ ΑΥΤΙΑ ΤΗΣ ΙΣΤΟΡΙΑΣ και όποιος με ξέρει το ξέρει 🤣

 Και εσύ νομίζω το ξέρεις. Δεν έχω να αποδείξω τίποτα πια🤣

 

 Οπότε όταν τα αυτιά μου μου το λένε ξέρω πως είναι έτσι, πέραν πάσης αμφιβολίας.

 χαχαχαχαχαχαχ🤣

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, Superfunk είπε

Οι DP βγάζουν τίποτα καλό στις μέρες μας ; 

Oι DP πάντα βγάζουν κάτι καλό, περιέργως για τα χρόνια που κουβαλάνε. Το παρακάτω από το 2020.

 

 

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου