Προς το περιεχόμενο

Tele


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόλις τώρα, Freedom είπε

 

 

@Ali Barout , Μπαρούτηηηηη, speak that shiiiiiit, ρίξε το κομματάκι για το μαδέρι του μπαρμπα λεωνίδα να στανιάρω assούμε...

Δεν εχεις ιδεα τι ειπες κ τι θ'ακολουθησει σε λιγο

 

Ουτε βαλτος να ησουνα🤣

  • Χαχα 1

Αυτος ο δρομος φτιαχτηκε επι countach

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, vrasidas27 είπε

Ουτε βαλτος να ησουνα🤣

 

Ή βάζεις τόνο,  ή παιρνεις μπιλιετάκι για Τρούμπα και εσυ, κανόνισε...

 

ΠΕΡΙΜΕΝΩ!!! 🤩

Επεξεργασμένο από Freedom
  • Χαχα 1

Με λέγανε Freedom...

...τώρα με λένε...Αpussyα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βαλτός

 

Αλλα μ'αυτο που θ'ακουσεις σε λιγο αν γινεις βάλτος δε θα φταιω εγω.....

  • Χαχα 1

Αυτος ο δρομος φτιαχτηκε επι countach

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

43 λεπτά πριν, Jazzjoker είπε

Τουλάχιστον εμφανισιακά πάντως, η παρακάτω 63 vintage reissue II είναι ωραιότερη (και στη μισή τιμή).

 

Fender American Vintage II 1963 Telecaster Crimson Red Transparent (83 -  Willcutt Guitars

Αφού έχουν βγει εδώ και δεκαετίες ωραίες τελε γέφυρες γιατί χρησιμοποιούνται ακόμα αυτές με τα 3 βαγονάκια, μπορεί να μου εξηγήσει κάποιος?

8125-fender-telecaster-american-standard-gold-deluxe-six-saddles-bridge.thumb.jpg.de6625103b67dcf5ec74835801065c31.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Άγιος είπε

Αφού έχουν βγει εδώ και δεκαετίες ωραίες τελε γέφυρες γιατί χρησιμοποιούνται ακόμα αυτές με τα 3 βαγονάκια, μπορεί να μου εξηγήσει κάποιος?

 

Για το τουαααααααανγκ

 

Κ για το οτι αν ηθελες κιθαρα με πιο μοντερνα χαρακτηριστικα που να μην την ειχε προλαβει ο Ιουστιανιανος, θα κοιταγες αλλου οχι σε Τελε 😊

Αυτος ο δρομος φτιαχτηκε επι countach

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

44 λεπτά πριν, Freedom είπε

Χου γκιβς α φακ αμπάουτ ιντονεησον, βάρα Παπάρα και όποιον πάρει ο Χάρος assούμε...

 

Εδώ και 25 χρόνια υπάρχουν intonated saddles για τους Batman.

 

Αργιουλιβινγκαντεραροκ;  😄

 

Η κλασσική 3 saddle γέφυρα δίνει,για όσους το επιθυμούν,λίγο περισσότερο twang και ζωντάνια στον ήχο λόγω του ότι είναι καταρχάς μαγνητική και κατά δεύτερον λεπτή.

17 λεπτά πριν, Άγιος είπε

Αφού έχουν βγει εδώ και δεκαετίες ωραίες τελε γέφυρες γιατί χρησιμοποιούνται ακόμα αυτές με τα 3 βαγονάκια, μπορεί να μου εξηγήσει κάποιος?

8125-fender-telecaster-american-standard-gold-deluxe-six-saddles-bridge.thumb.jpg.de6625103b67dcf5ec74835801065c31.jpg

Δες παραπάνω 

 

Για όσους θέλουν tele με μοντέρνα χαρακτηριστικά ΦΥΣΙΚΑ και υπάρχουν ΚΑΙ αυτές (και εγώ έχω 3)

Επεξεργασμένο από Superfunk

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, Superfunk είπε

 

Εδώ και 25 χρόνια υπάρχουν intonated saddles για τους Batman.

 

Αργιουλιβινγκαντεραροκ;  😄

 

Η κλασσική 3 saddle γέφυρα δίνει,για όσους το επιθυμούν,λίγο περισσότερο twang και ζωντάνια στον ήχο λόγω του ότι είναι καταρχάς μαγνητική και κατά δεύτερον λεπτή.

Δες παραπάνω 

 

Για όσους θέλουν tele με μοντέρνα χαρακτηριστικά ΦΥΣΙΚΑ και υπάρχουν ΚΑΙ αυτές.

 

Ε όλοι αυτο λεμε...

 

Ξηλωνεις γεφυρα, φτιαχνεις το σώμα, ξηλωνεις μαγνήτες, φτιαχνεις το μπρατσο και λυνονται όλα τα θεματα...

 

 

...α ναι, ή απλά παιρνεις μια ΚΙΘΑΡΑ και τελειώνει η υπόθεση...😆

 

Να σου πω Σφού, το intonation είναι για Μπατμαν ή για αυτούς που παίζουν και σε άλλα τάστα εκτός απο τα πρώτα 5 assουμε...😁

Επεξεργασμένο από Freedom
  • Χαχα 1

Με λέγανε Freedom...

...τώρα με λένε...Αpussyα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, Freedom είπε

 

Ε όλοι αυτο λεμε...

 

Ξηλωνεις γεφυρα, φτιαχνεις το σώμα, ξηλωνεις μαγνήτες, φτιαχνεις το μπρατσο και λυνονται όλα τα θεματα...

 

 

...α ναι, ή απλά παιρνεις μια ΚΙΘΑΡΑ και τελειώνει η υπόθεση...😆

 

Δεν νομίζω, πολλά μοντέλα της Fender έρχονται με αυτά (αν και μια χαρά intonation μπορείς να κάνεις και με την παραδοσιακή γέφυρα,μη σου πω και καλύτερη)

 

https://www.seymourduncan.com/blog/latest-updates/jerry-donahue-on-telecaster-style-bridge-intonation

 

 

έτσι κι αλλιώς ΠΑΡΑΜΥΘΑ είναι το intonation μια και μιλάμε ΜΟΝΟ για το 12ο ταστο,η κιθάρα δεν είναι ΠΙΑΝΟ ακόμα και να "ιντοναρει" στο 12 θα χάνει στα άλλα τάστα.

 

Τι να πούνε και αΦτι που παίζουν με LP special ή τα 340 εκατομμύρια που παίζουν ΑΚΟΥΣΤΙΚΗ κιθάρα 😅

 

Πάντως με 010-038 ιντοναρουν ΤΕΛΕΙΑ στο 12 και τα απλά, μιλάμε στον πόντο. 🤣 (δεν κάνω πλάκα)

 

Επεξεργασμένο από Superfunk
  • Συμφωνώ 1

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Jazzjoker είπε

 

 

Τζάμπα χαλάς το, ιντερνετικό, σάλιο σου 😅

  • Χαχα 1

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου