Προς το περιεχόμενο

Opeth - Master's Apprentices (Full Cover) | BGkakos


BGkakos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα παίδες!

Επανέρχομαι με ένα coverάκι σε μια πολύ πολύ αγαπημένη μου μπάντα, τουλάχιστον όπως αυτή έβγαζε δίσκους μέχρι και το 2008, τους μοναδικούς Opeth. Διάλεξα αυτή τη φορά ένα κομμάτι από έναν υποτιμημένο, κατ' εμέ, δίσκο τους το οποίο όμως είναι απ'τα πιο αγαπητά στα live. Μιλάω φυσικά για το Master's Apprentices απ'το δίσκο Deliverance. Φοβερό κομμάτι, instant favourite για μένα και πολύ ενδιαφέρον στο να το αναπράγεις.

Για τα τεχνικά θέματα και για όποιον ενδιαφέρεται:
--- Ηχογραφημένο, μιξαρισμένο στο Reaper.
--- Masterαρισμένο με T-racks.
--- Τα ντραμς είναι ένας συνδιασμός από ML Drums, EZ Drummer 2 και Perfect Drums
--- Μπάσο έχω γράψει με ένα μπάσο της Harley Benton και σαν amp software έχω το Bass Knob.
--- Ρυθμικές κιθάρες είναι

                  Δεξιές: ηχογραφημένες με BOSS Metalzone---> return ενός modαρισμένου Randall--->καμπίνα Randall με (κάθε φορά ξεχνάω ποια) ηχεία Celestion---> Shure SM57 η                          μία δεξιά (100% panned) και Shure SM58 η 2η (90% panned).

                  Αριστερές: ηχογραφημένες με REVV G3---> return ενός modαρισμένου Randall--->καμπίνα Randall με (κάθε φορά ξεχνάω ποια) ηχεία Celestion---> Shure SM57 η                                μία αριστερή (100% panned) και Shure SM58 η 2η (90% panned).
--- Leads και solos είναι με Amplitube 4 (5150, MESA dual)
--- Κάρτα ήχου η Focusrite Scarlett 18i20.


Αυτά τα ολίγα. Ελπίζω να σας αρέσει... Περιμένω γνώμες!!! 
Keep it heavy!!!

 

https://www.youtube.com/watch?v=DFlHxuIXUHc

Επεξεργασμένο από BGkakos
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκπληκτικό το cover. 

Έχεις κάνει τρομερή δουλειά. 

Φοβερός ήχος και τα φωνητικά super.

Αγαπημένος δίσκος και ενα απο τα αγαπημένα μου κομμάτια. 

Συμφωνώ με το 2008 που λες.  Το Watershed  ήταν το τελευταίο album που το ευχαριστήθηκα ολόκληρο. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου