Προς το περιεχόμενο

Still of the night solo


ignantios

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Περναει το πασο ή θα τρωγαμε φάπες? Εννοειται ειναι στο περιπου και δεν ξερω εαν θα μπει στο Playlist. Ειναι μια πρωτη δοκιμη .

  • Like 6

RUN FOREST....RUN!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για μένα μια χαρά περνάει...

 

Να πω ότι είναι από τα solos που δε μου άρεσαν ποτέ.

Πού μπουκωμένο στα εφέ και σε αυτό το ascending fast picking lick, ουτέ που καταλαβαίνεις τι γίνεται.

Αλλά έχει ωραίο build-up μέχρι να μπει και ωραίο τελείωμα με τα bends.

 

Εσύ το αποδίδεις μια χαρά και με ταιριαστό ηχο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, mpamps είπε

Για μένα μια χαρά περνάει...

 

Να πω ότι είναι από τα solos που δε μου άρεσαν ποτέ.

Πού μπουκωμένο στα εφέ και σε αυτό το ascending fast picking lick, ουτέ που καταλαβαίνεις τι γίνεται.

Αλλά έχει ωραίο build-up μέχρι να μπει και ωραίο τελείωμα με τα bends.

 

Εσύ το αποδίδεις μια χαρά και με ταιριαστό ηχο.

Αυτο που λες ακριβως έχει κάνει.  Ακουσα εναν τυπο που το απομόνωσε  και το επαιξε αργα  και υπαρχουν λεει πολλα σημεια ασταθη με sloppy παιξιμο (προς θεου δεν.εχω το 1/100 της τεχνικης του Sykes) και επιτηδες εχει γραφτει ετσι κομπρεσσαρισμενο και πισω στη μιξη. Ξαναλεω ειναι μια δικη μου εκδοχη και θελω να πιασω το βασικο μοτιβο γιατι ακριβως δεν υπαρχει περίπτωση  να το παιξω . Δεν το 'χω

Επεξεργασμένο από ignantios
  • Like 1

RUN FOREST....RUN!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, ignantios είπε

Αυτο που λες ακριβως έχει κάνει.  Ακουσα εναν τυπο που το απομόνωσε  και το επαιξε αργα  και υπαρχουν λεει πολλα σημεια ασταθη με sloppy παιξιμο (προς θεου δεν.εχω το 1/100 της τεχνικης του Sykes) και επιτηδες εχει γραφτει ετσι κομπρεσσαρισμενο και πισω στη μιξη. Ξαναλεω ειναι μια δικη μου εκδοχη και θελω να πιασω το βασικο μοτιβο γιατι ακριβως δεν υπαρχει περίπτωση  να το παιξω . Δεν το 'χω

Μια χαρά το 'χεις.

Αν η μπάντα το έχει, να μπει στο playlist. Είναι πολύ ωραίο κομμάτι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολυ καλα το επαιξες κι ας μην ηταν ολοιδιο.

Ερωτηση, ποσες κιθαρες εχετε στην μπαντα?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Με αυτήν την κιθάρα κ αυτό το κομμάτι κ αυτόν τον παίχτη είναι λάθος να υπάρχει μπλουζάκι....

 

Σούπερ είναι. 

Τώρα το ο,τι δεν είναι ίδιο ακριβώς, αν δεν το έλεγες δε θα το καταλάβαινε κανείς.

Είναι τόσο περίεργο ηχητικά το συγκεκριμένο πάρτ, που αν κ το κομμάτι το έχουμε ακούσει χιλιάδες φορές, το σημείο αυτό το ποτέ δεν καταλάβαμε τι ακριβώς παίζει , αλλά παρόλα αυτά το νόημα πιάνουμε.

 

Ε με το δικό σου βερσιόν το νόημα είναι ολόιδιο! 

  • Like 1
  • Συμφωνώ 1

Αυτος ο δρομος φτιαχτηκε επι countach

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, fusiongtr είπε

Ιγνάτιε είσαι σρέντερ?

Αφτό ίνε?

 

Μπράβο.

Xαχαχαχα καμια σχεση πολλες φορες παρακαλαω τα χερια μου και τους μιλαω ζητωντας να συγχρονιστουν και να.συνεργαστουν μεταξυ τους  μα ματαια. Ετυχε το συγκεκριμενο . Σε κατι αλλο γελανε και οι πενες...

Ευχαριστω πολυ παντως!

4 ώρες πριν, Spyros Delta είπε

Πολυ καλα το επαιξες κι ας μην ηταν ολοιδιο.

Ερωτηση, ποσες κιθαρες εχετε στην μπαντα?

Δασκαλε ευχαριστω.

Μια κιθαρα την αφεντια μου . Απο οτι καταλαβα θεωρεις οτι με μια θα ειναι αδειο? 

 

 

Ή μου λες να το παιξει ο αλλος το σολο?😀

Παντως δεν το εχουμε δοκιμαει στο στουντιο τους ειπα καθιστε να δουμε τι γινεται με το σολο πρωτα μην ταλαιπωρηθειτε τσαμπα...🤣

Επεξεργασμένο από ignantios
  • Like 1

RUN FOREST....RUN!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, vrasidas27 είπε

 

Με αυτήν την κιθάρα κ αυτό το κομμάτι κ αυτόν τον παίχτη είναι λάθος να υπάρχει μπλουζάκι....

 

Σούπερ είναι. 

Τώρα το ο,τι δεν είναι ίδιο ακριβώς, αν δεν το έλεγες δε θα το καταλάβαινε κανείς.

Είναι τόσο περίεργο ηχητικά το συγκεκριμένο πάρτ, που αν κ το κομμάτι το έχουμε ακούσει χιλιάδες φορές, το σημείο αυτό το ποτέ δεν καταλάβαμε τι ακριβώς παίζει , αλλά παρόλα αυτά το νόημα πιάνουμε.

 

Ε με το δικό σου βερσιόν το νόημα είναι ολόιδιο! 

Ευχαριστω πολυ. Η αληθεια ειναι οτι αν το παιξεις αργα χωρις να το απομόνωσεις δεν βγαζεις άκρη  τουλαχιστον εγω. Αν το ακουσεις σκετο οπως ξαναεγραψα φαινεται οτι και αυτος καποια σημεια τα παιζει στο περιπου χωρις αυτο να αναιρει το ποσο παιχταρας ειναι. Εγω επαιξα κατι που να μοιαζει αλλα να.μπορω να το παιξω στην ταχυτητα και να βγαινει το βασικο νόημα  . Και μαλλον κατι βγήκε. 

Επεξεργασμένο από ignantios
  • Like 1

RUN FOREST....RUN!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

57 λεπτά πριν, ignantios είπε

Xαχαχαχα καμια σχεση πολλες φορες παρακαλαω τα χερια μου και τους μιλαω ζητωντας να συγχρονιστουν και να.συνεργαστουν μεταξυ τους  μα ματαια. Ετυχε το συγκεκριμενο . Σε κατι αλλο γελανε και οι πενες...

Ευχαριστω πολυ παντως!

Δασκαλε ευχαριστω.

Μια κιθαρα την αφεντια μου . Απο οτι καταλαβα θεωρεις οτι με μια θα ειναι αδειο? 

 

 

Ή μου λες να το παιξει ο αλλος το σολο?😀

Παντως δεν το εχουμε δοκιμαει στο στουντιο τους ειπα καθιστε να δουμε τι γινεται με το σολο πρωτα μην ταλαιπωρηθειτε τσαμπα...🤣

Ειναι πολυ σημαντικα τα ριφ που συνεχιζουν να παιζουν κατω απο το σολο.

Καποιος πρεπει  να τα παιξει.
Αν εχετε keyboards θα πρεπει να βαλει τα δυνατα του να τα κανει να ακουστουν κιθαριστικα οι αναστροφες που θα παιξει και ο ηχος να ταιριαζει αλλα να μην καπελωνει τον ηχο της κιθαρας που παιζει σολο.

 

 

.

Επεξεργασμένο από Spyros Delta
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου