Προς το περιεχόμενο

Roland GALAXIAS


Προτεινόμενες αναρτήσεις

9 λεπτά πριν, Ali Barout είπε

Το επόμενο βήμα είναι σαν τον Γαλαξία που είχαμε εδώ παλιά, που ήταν μαγαζί με ηλεκτρονικά. Βροχή τα εικοσάρικα και τα πενηντάρικα, και insert coin to continue στον τελικό κακό.

 

Άμα του ρίξεις γονατιά στο κατάλληλο σημείο σου γράφει έξτρα credits δηλαδή?

Γιατί παλιά έτσι γινότανε θυμάμαι.

Και είχε έρθει αυτός που είχε το ηλεκτρονικάδικο και έλεγε ...

"Τι έγινε ρε? Πάλι π$%στιές κάνετε?"

Και απαντάγαμε εμείς ...

"Όχι κύριε Γιώργο, αλλά μου έφαγε το κέρμα".

 

Και μας έριχνε άλλο κέρμα αυτός για να παίξουμε.

Ευτυχώς που δεν είχε δει το "credit:10" που έγραφε το mooncresta απ' τις γονατιές που του χώναμε.

  • Like 1
  • Χαχα 3

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω απο την άλλη καλό το βλέπω

σε 10 χρόνια έχεις δώσει 2000 και έχεις (υποθέτω) τα πάντα.

Δεν ξέρω βέβαια πόσο εφικτό είναι για ζωντανά και τι hardware θέλει

  • Like 1

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  Αμα θελεις να γραφει στην ουγια Roland, παιζεις μπαλα με Roland.

 

 Αν παλι δεν εχεις τετοια κολληματα, χτυπας το Diva, και εισαι πασας απο την αποψη τουλαχιστον των vintage αναλογικων.

 

 

  • Συμφωνώ 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Πάνος Χελιδόνης είπε

Ωχ, έτσι και το δεί ο @cos_dr θα μας ζητάει να του το πάρουμε....

Ούτε 0,20 λεπτά το μήνα η συνδρομή δεν θα σας έρθει σε μερικούς φίλους και θα με κάνετε ευτυχισμένο και

 

 

1 ώρα πριν, Jet72 είπε

Το θέμα δεν είναι μόνο το κόστος αγοράς, είναι και τα σεμινάρια που θα πρέπει να παρακολουθήσεις για να φτάσεις στο σημείο να μπορείς να πεις ότι αξίζει που το αγόρασες!!

προσωπικά δώστε το μου και

 

1 ώρα πριν, fusiongtr είπε

 

Ο cos_dr δεν μασάει από τέτοια.

Θα διαβάζει το μανουάλι την ώρα του φαγητού.

Για να μην πεινάει κιόλας δηλαδή.

δεν θέλω καν το manual, ένα δύο σουβλάκια για τα διαλείμματα θα χρειαστώ😆

 

 Ε, τι να πω. Καλώς μας ήρθε, δεν είναι κάτι καινούργιο αυτός ο τρόπος, όπως το έχουμε ξανασυζητήσει, υπάρχουν και άλλα "συνδρομητικά"

 

Δεν είναι λίγο να έχεις όλα αυτά με πλήρεις δυνατότητες Mixing, Sequencing και Performance

 

 Εδώ το "αρχαίο" OMNISPHERE 2 με το MULTI και STACK MODE με 8 parts σκίζει, αυτό είναι ένα πλήρες πανίσχυρο MUSIC WORKSTATION για τα synths τουλάχιστο που παρέχει ως instruments

 

 Την βρίσκω ελκυστική επιλογή. (αν δεν είχα τα VST που έχω😆)

  • Χαχα 1

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 λεπτά πριν, cos_dr είπε

Δεν είναι λίγο να έχεις όλα αυτά με πλήρεις δυνατότητες Mixing, Sequencing και Performance

 

Βρε χωρίς υπολογιστή παίζουνε όλα αυτά?

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, fusiongtr είπε

 

Βρε χωρίς υπολογιστή παίζουνε όλα αυτά?

Λίγο δύσκολο αλλά σε λίγα χρόνια θα παίζουν από το κινητό.

 

 Ο υπολογιστής από ότι λένε τα ΣΠΕΚΣ πρέπει να είναι 8ης γενεάς i5 και πάνω και συστήνονται 16 GB ram.

 Και μια κάρτα ήχου που και η πιο ξεφτιλισμένη στις μέρες μας έχει καλή ηχητική απόδοση και ένα mouse και ένα ποντίκι και ένα ζεύγος ακουστικά και ηχεία του κατοστάρικου χρειάζεσαι ΄και θα πετάς ως πληκτροπαραγωγός με 20 ευρώ το μήνα, ήτοι 9.52 freddo cappuccino από τον Γρηγόρη.

 

 Δεν είναι τραγικές οι απαιτήσεις για αυτό που προσφέρει.

 Άσε τώρα γιατί πήρα σήμερα early black friday κάτι ηχεία για να δώσω στον μικρό κάτι παλιά να τα διαλύσει με το playstation 🤣και ενώ όλα πήγαιναν καλά  και είχα εντυπωσιαστεί από την απόδοση τους που δικαιώνει τα reviews και ξαφνικά βάζω να ακούσω ένα κομμάτι μου που το ξέρω και τα πράγματικά αξιοζήλευτα αυτικά μου πιάνουν μια συχνότητα περίεργη σαν τρίξιμο και λέω ως και να το έχει καλά ο θεός το youtube και ας ζητάει συνδρομή 😆, κάνω ένα συχνοτικό soundtest και το πιάνω το τριξιματάκι στα 350-370 Hz και είμαι έτοιμος να ΣΚΟΤΩΣΩ ΑΝΘΡΩΠΟ🤣 Ευτυχώς επικράτησε η ψυχραιμία μου που μόλις τα είχα στήσει και βλέπω μπροστά στο woofer που έχει αλενοβιδες και δεν ακουγόταν σαν rattle και βγάζω την μαγική εργαλειοθήκη και είχα ευτυχώς τις μύτες γιατί ηταν περίεργες και το έσφιξα ελάχιστα και σταμάτησε τελείως και όλα καλά γιατί θα πέθαινα από τη στεναχώρια μου και θα έμπαινα στη διαδικασία να τα πάω πίσω και όλα καλά, μοιράστηκα τον πόνο μου, με χαροποίησε το άρθρο με το νέο software ως και φανατικός sofwerakias, αυτά χαχαχαχχαχχχχχαχα🤣

  • Like 1
  • Χαχα 2

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, cos_dr είπε

 

 Και μια κάρτα ήχου που και η πιο ξεφτιλισμένη στις μέρες μας έχει καλή ηχητική απόδοση και ένα mouse και ένα ποντίκι και ένα ζεύγος ακουστικά και ηχεία του κατοστάρικου χρειάζεσαι ΄και θα πετάς ως πληκτροπαραγωγός με 20 ευρώ το μήνα, ήτοι 9.52 freddo cappuccino από τον Γρηγόρη.

 

 

Και θα παίζεις με το keyboard του υπολογιστή?

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου