Προς το περιεχόμενο

Roland GALAXIAS


Προτεινόμενες αναρτήσεις

6 λεπτά πριν, fusiongtr είπε

Δεν έχεις άδικο.

Είναι μια άποψη πολύ λογική αυτή.

Είναι πολύ συμφέρουσα. 

 Πολύ μιλάμε. Ξεκάθαρα. 😆

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, cos_dr είπε

Είναι πολύ συμφέρουσα. 

 Πολύ μιλάμε. Ξεκάθαρα. 😆

 

Εξαρτάται.

Αν δεν είσαι κολλημένος με τα όργανα της Roland και τους ήχους τους, μάλλον δεν θα το σκεφτείς εύκολα.

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, fusiongtr είπε

 

Εξαρτάται.

Αν δεν είσαι κολλημένος με τα όργανα της Roland και τους ήχους τους, μάλλον δεν θα το σκεφτείς εύκολα.

Τα όργανα αυτά της ROLAND ήταν αυτά που έκαναν και τους άλλους να κυνηγούν τους ίδιους ήχους.

 Μάλλον το βλέπεις ως κιθαρίστας το θέμα😆😍

 Δεν υπάρχουν άλλοι ήχοι.

 Αυτά που προσφέρει το πακέτο όπως το βλέπω, ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΗΧΟΙ οι ΑΠΑΝΤΕΣ ΓΕΝΙΚΩΣ🤣

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, cos_dr είπε

Είναι πολύ συμφέρουσα. 

 Πολύ μιλάμε. Ξεκάθαρα. 😆

Ε, αν είναι "ξεκάθαρα συμφέρουσα", τι θα έλεγες να το γυρίσουν σε συνδρομή όλα τα προγράμματα που χρησιμοποιείς? Και όταν λέω όλα, εννοώ ΟΛΑ. Από Windows μέχρι...pacman, και από Chrome μέχρι DAW/VSTs/plugins και ένα εκατομμύριο άλλα μικρά και μεγάλα προγράμματα που χρησιμοποιεί καθημερινά ο μέσος χρήστης pc. Όταν γίνει αυτό θα διαπιστώσεις ότι θες μισθό...διοικητή της κεντρικής τράπεζας των HΠA για να ανταπεξέλθεις.

Οι συνδρομές για software είναι, πλην ελαχίστων εξαιρέσεων, καταχρηστικές και απόλυτα απαράδεκτες. Δεν φτάνει που όλα αυτά έχουν μηδενική μεταπωλητική αξία, θα πρέπει και να τα πληρώνεις για μια ζωή. 

Βρεεεεεεεεεεεεεεε....ΟΥΣΤ!😆

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Waterfall-K είπε

Βρεεεεεεεεεεεεεεε....ΟΥΣΤ!😆

🤣

 

 Πραγματικά δεν μπορώ να σου δώσω μια ξεκάθαρη απάντηση.

 Θα μπορούσα να σου δώσω ένα παράδειγμα αλλά θα παραβώ κανόνες του φόρουμ για το software

 Τώρα δεν μπορώ να σκεφτώ πολύ, θα σκεφτώ να συντάξω ένα παράδειγμα.

 

 Όσο αφορά τις τιμές το είχα αναφέρει και εδώ.

 Εδώ είναι το πρόβλημα που πεινάμε, οι μισθοί μας και το κόστος ζωής.

 Δεν είναι παντού έτσι και δεν απευθύνονται στη δική μας αγορά.

 Εμείς είμαστε τόσο μικρή αγορά που μας έχουν Χ#!$!$νους γενικώς😀

 

 Αυτό που παρατηρώ στα συνδρομητικά που ξέρω είναι ένα σύστημα του τύπου δεν στα δίνω όλα με 9,90 ευρώ το μήνα αλλά τόσα όσα ώστε να αγοράσεις και κάποια μόνιμα και να σε δελεάσουν και με τη συνδρομή και έτσι θα στα πάρουν περισσότερο.

 

 Εσύ που δεν προτιμάς τα VST είναι σίγουρο για εμένα πως δεν μπορείς να δεις όφελος και ναι.

 Το επιχείρημά σου για το Fear Of A Subscription Planet είναι δίκαιο και αυτό και κατανοητό.

 

 

9 λεπτά πριν, Waterfall-K είπε

Ε, αν είναι "ξεκάθαρα συμφέρουσα", τι θα έλεγες να το γυρίσουν σε συνδρομή όλα τα προγράμματα που χρησιμοποιείς?

Μιλάμε για αυτά με συνδρομή ή να τα αγοράσεις.

 Είναι πιο συμφέρον να τα κάνεις συνδρομή τα συγκεκριμένα για το σενάριο που έδωσα και πιστεύω πως αποτελεί επιχείρημα.

 Αν είναι σίγουρος πως τα θέλει κάποιος και θα τα χρησιμοποιεί κάθε μέρα για 10 χρόνια ας τα αγοράσει.

 Εγώ έφτιαξα ένα σενάριο που είναι και λογικό, προκύπτει σαν ανάγκη και υπό αυτό το πρίσμα και με αυτά τα δεδομένα συμφέρει ξεκάθαρα.

 Το να γυρίσουν όλα σε συνδρομή αν τους ενθαρρύνουν οι χρήστες αποδεχόμενοι τις συνδρομές δε, δεν ξέρω αν είναι συμφέρον και για αυτούς στην τελική.

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Waterfall-K είπε

Να μας χρεώνουν ετήσια συνδρομή και για τα hardware όργανα τους?

Ευτυχώς που το δικό μου ΔΕΝ είναι Roland, το είχα φέρει από την βόρεια Ευρώπη και...

image.jpeg.b93d6b3aaebccdba8eb3d28e005ce317.jpeg

  • Χαχα 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, cos_dr είπε

Το επιχείρημά σου για το Fear Of A Subscription Planet είναι δίκαιο και αυτό και κατανοητό.

Είμαι κατά της συνδρομής γενικώς για software. Αν για παράδειγμα το επόμενο Assassin's Creed ήταν με συνδρομή για να το παίξεις, δεν θα το έπαιζα ποτέ. Ήδη με τα paid DLC βγάζουν μια -έξτρα- περιουσία, αν βάλουν και συνδρομή...

Θέλω να αγοράζω κάτι και να μπορώ να το χρησιμοποιώ για πάντα. Το να ζητάνε λεφτά για μεγάλα/σημαντικά upgrades ενός προγράμματος είναι οκ, αν θες το αγοράζεις, αν δεν θες κάθεσαι και δουλεύεις με την παλιά έκδοση. Η συνδρομή είναι νταβατζιλίκι, "πλήρωσε με τόσα κάθε μήνα/χρόνο αλλιώς ξέχνα το πρόγραμμα"

Ε όι δα...😌 

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Waterfall-K είπε

Είμαι κατά της συνδρομής γενικώς για software. Αν για παράδειγμα το επόμενο Assassin's Creed ήταν με συνδρομή για να το παίξεις, δεν θα το έπαιζα ποτέ. Ήδη με τα paid DLC βγάζουν μια -έξτρα- περιουσία, αν βάλουν και συνδρομή...

Θέλω να αγοράζω κάτι και να μπορώ να το χρησιμοποιώ για πάντα. Το να ζητάνε λεφτά για μεγάλα/σημαντικά upgrades ενός προγράμματος είναι οκ, αν θες το αγοράζεις, αν δεν θες κάθεσαι και δουλεύεις με την παλιά έκδοση. Η συνδρομή είναι νταβατζιλίκι, "πλήρωσε με τόσα κάθε μήνα/χρόνο αλλιώς ξέχνα το πρόγραμμα"

Ε όι δα...😌 

Ανα περίπτωση εγώ δεν ξέρω.

 Ας πούμε αν ήμουν πιο πιτσιρικάς από ότι είμαι τώρα που παίζω παιχνίδια πιο πολύ και από το γιό μου🤣 και τυγχάνει να παίζω παιχνίδια της EΑ κατά πλειοψηφία θα πλήρωνα το EA play για να παίζω τα δωρεάν και αυτά που παίζω σε τρελή έκπτωση από να τα πληρώνω όλα, θα μου έβγαινε πιο συμφέρον.

 

 Είναι στην τελική όπως το δει ο καθένας και ανάλογα με τις ανάγκες του και την τσέπη του.

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, cos_dr είπε

Είναι στην τελική όπως το δει ο καθένας και ανάλογα με τις ανάγκες του και την τσέπη του.

ΟΧΙ στο νταβατζιλίκι της καπιταλιστικής Roland που εκμεταλλεύεται την υπεραξία των προγραμματιστών της! image.png.8c68dfa1b312ec85bf23fe25cbb81bee.png

ΟΧΙ στα υπερκέρδη των πολυεθνικών εταιρειών synth! image.gif.829fff10bcfe065ae5d2c5af93e01373.gif

ΟΧΙ στα ματωμένα συνδρομητικά προγράμματα! image.gif.e70f3ad1a75832982a06668d417b3e86.gif

Ή τα κέρδη τους ή οι ζωές μας! image.gif.2d3c06650bc8532bc2d74f82b64cdf48.gif

Roland go Home!!image.gif.829fff10bcfe065ae5d2c5af93e01373.gifimage.gif.829fff10bcfe065ae5d2c5af93e01373.gifimage.gif.829fff10bcfe065ae5d2c5af93e01373.gif

  • Χαχα 1

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου