Προς το περιεχόμενο

VST covers


manosx

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 λεπτά πριν, manosx είπε

Cos, ξερεις ποτε θα ειμαστε κοντα;

 

 Οταν θα εξελιχθουν τοσο οι επεξεργαστες, που θα μπορεις να εχεις PHYSICAL MODELLING, εξελιγμενο physical modelling that is, για ΚΑΘΕ οργανο της ορχηστρας ξεχωριστα.

To ξέρω και έρχεται και έτσι τι καλά που θα είναι, τι ωραία.

 

 

3 λεπτά πριν, Ali Barout είπε

Τον παίκτη εννοείς; όχι.

Τον παίκτη ναι

 Θα στον γνωρίσω.

 ΕΓΩ είμαι και παίζω με ΑΥΤΟχαχαχαχχαχχαχαχα🤣

 image.jpeg.6777a9718ba11925e835590db136788c.jpeg

  • Like 1
  • Χαχα 1

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, cos_dr είπε

 Θα στον γνωρίσω.

 ΕΓΩ είμαι και παίζω με ΑΥΤΟχαχαχαχχαχχαχαχα🤣

Κοίτα, το πήγες πολύ καλά. Μόνο το δεύτερο bend ακούστηκε αφύσικο, αλλά και πάλι κάποιος τρομπετίστας μπορεί να διάλεγε να το κάνει, αλλά δεν θα τσίμπαγε έτσι. Περνάει εύκολα, αν πεις ότι βρήκες μια λούπα του 1930, την πετσόκοψες, την τάπωσες από θέμα eq και δυναμικών και την έβαλες.

 

Αυτό το σαξ ας πούμε το παίζεις;

 

Δυσκολάκι.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 -" Πηρα κατι μπασκετικα παπουτσια σημερα, φιλε πολυ ωραια, τα εχουν εξελιξει οι ατιμοι πολυ, παναλαφρα και σταθερα ειναι."

 

 - "Ασε ρε που θα μου πεις εμενα ετσι, τραβα στο παρκε αμα εισαι μαγκας να καρφωσεις με αλμα απο τη γραμμη των βολων, αλλιως μεινε με τα allstarακια ναουμε "

 

 😆

  • Χαχα 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, manosx είπε

Οταν θα εξελιχθουν τοσο οι επεξεργαστες, που θα μπορεις να εχεις PHYSICAL MODELLING, εξελιγμενο physical modelling that is, για ΚΑΘΕ οργανο της ορχηστρας ξεχωριστα.

 

 Και τοτε θα μπορεις και να τα προγραμματισεις ΠΟΛΥ πιο ευκολα.

Εγώ νομίζω ότι αν πάει το πράγμα προς τα εκεί, θα αλλάξει και η φύση του προγραμματισμού. Δε θα μιλάμε για κοντρόλλερ και παραμέτρους και μπούρδες, θα είναι όπως ακριβώς ζητάς πράγματα και από κάποιον μουσικό. Γιατί αν έχεις μια εκτέλεση γραμμένη, ήδη έχει περάσει από το πρώτο φίλτρο του πώς εκτελείται (έχει διαβάσει κάποιες χιλιάδες παρτιτούρες το ΑΙ μοντέλο, έχει ακούσει και κάποιες χιλιάδες ηχογραφήσεις, οπότε ξέρει ότι ένα αρπέτζιο γραμμένο ΕΤΣΙ, υπάρχει 85% πιθανότητα και να παίζεται ΕΤΣΙ). Οπότε ήδη θα έχεις μια μουσικότερη εκτέλεση άμεσα, χωρίς πολλά πολλά.

  • Συμφωνώ 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Ali Barout είπε

Κοίτα, το πήγες πολύ καλά. Μόνο το δεύτερο bend ακούστηκε αφύσικο, αλλά και πάλι κάποιος τρομπετίστας μπορεί να διάλεγε να το κάνει, αλλά δεν θα τσίμπαγε έτσι. Περνάει εύκολα, αν πεις ότι βρήκες μια λούπα του 1930, την πετσόκοψες, την τάπωσες από θέμα eq και δυναμικών και την έβαλες.

 

Αυτό το σαξ ας πούμε το παίζεις;

 

Δυσκολάκι.

δεν πήρα λούπα. Ενα δείγμα 132kb με variphrase είναι και τη χροιά τα βγάζει το modelling του οργάνου και το record effect

 

 Αυτό σαν αξίες θα το παίξω με το sax brothers και λίγες ρυθμίσεις πιστεύω να ακουστεί κοντά, θέλει όμως αρκετή μελέτη για να το βγάλω με το αυτί ιδιαίτερα. Αν το διάβαζα..................... Άν αφιέρωνα χρόνο πιστεύω θα σε εντυπωσίαζα και θα έλεγες πως είμαι καλός και ας μην έβγαζα την πνευστότητα σε όλα τα σημεία, θα έβγαζα τόση όση μου επιτρέπει το VST

. Είμαι καλός όμως, βιρτουόζος. Συγχαίρω τον εαυτό μου πραγματικά γι αυτά που μπορώ να παίξω. Είμαι αξιέπαινος και αξιολογότατος🤣

 Καλά, μπορεί να βγάλω μερικά μέτρα του να τα παίξω, αλλά βαριέμαι🤣, αμα μου τη βαρέσει θα το κάνω.

  • Χαχα 1

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Ετσι ειναι Ali, ακομα και αν θελεις να καθορισεις επακριβως σε επιπεδο προγραμματισμου τον τροπο παιξιματος, θα μπορεις να κανεις απευθειας τα κουμαντα σου. Τι να ψαχνεις για articulations, εξτρα layers και μαλακιες, τα μισα θα τα κανει μονο του με βαση το τι εχεις γραψει, και τα αλλα μισα θα ειναι απλα μια εντολη του τυπου "παιξε delicato capricciozo con spaghetti amatriciano" και ΤΣΑΚ "Παρτε το πιατο σας κυριε, σε κρασι τι θα θελατε;" φαση.

  • Συμφωνώ 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, manosx είπε

 -" Πηρα κατι μπασκετικα παπουτσια σημερα, φιλε πολυ ωραια, τα εχουν εξελιξει οι ατιμοι πολυ, παναλαφρα και σταθερα ειναι."

 

 - "Ασε ρε που θα μου πεις εμενα ετσι, τραβα στο παρκε αμα εισαι μαγκας να καρφωσεις με αλμα απο τη γραμμη των βολων, αλλιως μεινε με τα allstarακια ναουμε "

 

 - "Πάλι την τσιτώνεις την πιστωτική, ε; "

 

 😆

 

Fixed.

  • Χαχα 1

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έρχεται η ARTICULATIVE PHRASING CUMULATIVE NEURONIC SYNTHESIS

 

 APCNS  genetically engineered technology 🙄

 

 με ειδικά κοντρόλλερς και θα είμαστε όλοι ευτυχισμένοι

image.jpeg.c4e355acb36f3afd5a389a72e1508c09.jpeg

  • Χαχα 2

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, manosx είπε

- "Ασε ρε που θα μου πεις εμενα ετσι, τραβα στο παρκε αμα εισαι μαγκας να καρφωσεις με αλμα απο τη γραμμη των βολων, αλλιως μεινε με τα allstarακια ναουμε "

Εγώ πάντως δεν το είπα γι' αυτό.🤣

 

Εγώ απλά λέω, ότι είναι μερικά πράγματα στη φύση του οργάνου που η όλη φάση με τα σαμπλς, ΚΑΙ τα μοντελα ενίοτε, δεν ασχολούνται. Ο τρόπος που σκάει το όργανο σε ένα λεγκάτο στην τρομπέτα π.χ. λόγω πιστονιού, κι ένα ημιτόνιο απάνω δε συμβαίνει, ο τρόπος που στο φλάουτο το ντο δίεση το ψηλό με το μι ύφεση το ψηλό δεμένα πάντα φέρνει μια μικρή αλλαγή ηχοχρώματος επειδή από τελείως ανοιχτό το όργανο κλείνει, κτπ κτπ, γεμάτα είναι τα όργανα από τέτοια "κουσούρια" που αποτελούν τον χαρακτήρα τους, ανεξαρτήτως μάρκας, κατασκευής και παίχτη. Έτσι είναι το όργανο, πώς το λένε.

 

Αλλά δεν το έχουν αυτό ακόμη εφαρμόσει. Δηλαδή εκεί θα ήταν μεγάλη μαγκιά, και πιστεύω ότι κι εκεί θα μπορέσει να παίξουν μπάλα τα μοντέλα μάθησης.

 

Γιατί τώρα με τη φάση σαμπλ σου λέει ο άλλος οκ, ας σαμπλάρουμε νότα νότα κι ας σαμπλάρουμε και 2 λεγκάτα. Τι 2 λεγκάτα ρε φίλε; Εδώ έχουμε φάει ξύλο γιατί αλλο το λεγκάτο και το στακάτο του μότσαρτ, κι άλλο του βιβάλντι, κι άλλο του μπετόβεν κι άλλο του φούφουτου. Πώς θα κάνω εγώ δουλειά με ένα στακκάτο για όλα τα τέμπο; Σου λέει βγάλαμε κι άλλη βιβλιοθήκη φίλος, wonders of wig. Ρε οκ, αλλά και τα πεντοχίλιαρα να ήσαν πετσετάκια, άντε διαχειρίσου τα όλα αυτά.

 

Οπότε, προς τα εκεί πάει η φάση (ΑΙ + μόντελινγκ), και καλώς πάει. Να βγει παγκόσμιο ΠΑΣΟΚ και να μας φωνάζουνε κάθε μέρα σέσσιον να γράφουμε 8μετρα για τη διαφήμιση του τοπικού καναλιού, πάει, τουφεκίστηκε το πουλάκι.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, Ali Barout είπε

Αλλά δεν το έχουν αυτό ακόμη εφαρμόσει. Δηλαδή εκεί θα ήταν μεγάλη μαγκιά, και πιστεύω ότι κι εκεί θα μπορέσει να παίξουν μπάλα τα μοντέλα μάθησης.

 

Δεν ασχολούνται με τέτοια πράγματα, είναι και ακριβά... που να τρέχεις τώρα.

Ασχολούνται με το να αναθρέφουν τύπους που δεν θα έχουν ακούσει τρομπέτα ποτέ, οπότε δεν θα τους λείπει κιόλας.

 

 

  • Συμφωνώ 1

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου