Προς το περιεχόμενο

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόλις τώρα, Waterfall-K είπε

Ξέρεις φίλος τι έξοδα παραγωγής και διανομής έχουν τα FLAC? Τώρα ήρθαν και οι Χούθι και επιβάρυναν ακόμα περισσότερο την κατάσταση... 

 

Για το βινύλιο το έγραψε βρε.

 

1 λεπτό πριν, Waterfall-K είπε

Ελεύθερα. Κοίτα μην βρεθείς προ εκπλήξεων μόνο..

 

Εμ, άδικο έχω...; να με στέλνει να πάρω κάρβουνα ο άνθρωπος που πιστεύει ότι όλα τριγύρω θα έπρεπε να κάνουν το πολύ 1300 ευρώ, είναι ολίγον υπερβολή. Περίμενε ένα χρόνο, θα βγάλουν το Montage M(inus) που θα είναι το ίδιο άλλα 1754 ευρώ φθηνότερο. Άσε τους κουτούς να αγοράζουν Omnisphere.

 

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, trolley είπε

Εμ, άδικο έχω...; να με στέλνει να πάρω κάρβουνα ο άνθρωπος που πιστεύει ότι όλα τριγύρω θα έπρεπε να κάνουν το πολύ 1300 ευρώ

Ε όχι και όλα. Κάτι αναλογικά που μου έρχονται τώρα στο μυαλό θα έπρεπε να κάνουν...€300.😌

 

2 λεπτά πριν, trolley είπε

Περίμενε ένα χρόνο, θα βγάλουν το Montage M(inus) που θα είναι το ίδιο άλλα 1754 ευρώ φθηνότερο.

Σε δύο χρόνια. Και ναι, θα είναι ίδιο, όπως ίδιο ήταν το MODX με το πρώτο Montage, το MOXF με το Motif XF, το MOX με το Motif XS και πάει λέγοντας.

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το νέο stage piano της Korg, Grandstage. Φορτωμένο με 700 presets , χρησιμοποιώντας 7 soundengines απο το Kronos. Σϋμφωνα με τον άνθρωπο που το παρουσιάζει στο βιτνεο, το frontpanel είναι υπο γωνία για καλύτερη αμεσότητα στο χειροσμό παραμέτρων και παρέχει διάφορες διευκολύνσεις όπως eq, παραμετροι effects και ποτενσιόμετρο για την ευαισθησία των πλήκτρων. Το pitch/mod wheel μόνο μου κινεί λίγο την υποψία για το πώς θα μπορούσε να λειτουργήσει υπο γωνία... Μου άρεσε αρκετά ο ήχος του. 

 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Waterfall-K είπε

Σε δύο χρόνια.

 

Έτσι. Άσε λοιπόν το νήμα, και γύρνα όταν δεις NAMM 2026. 😀

 

1 λεπτό πριν, Στάθης Π. είπε

Το νέο stage piano της Korg, Grandstage

 

Έπος !

  • Like 1

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, trolley είπε

Έπος !

Ναι, αλλά......το Omnisphere 2 είναι φτηνότερο και καλύτερο.😌

 

6 λεπτά πριν, Στάθης Π. είπε

Το νέο stage piano της Korg, Grandstage. Φορτωμένο με 700 presets , χρησιμοποιώντας 7 soundengines απο το Kronos. Σϋμφωνα με τον άνθρωπο που το παρουσιάζει στο βιτνεο, το frontpanel είναι υπο γωνία για καλύτερη αμεσότητα στο χειροσμό παραμέτρων και παρέχει διάφορες διευκολύνσεις όπως eq, παραμετροι effects και ποτενσιόμετρο για την ευαισθησία των πλήκτρων. Το pitch/mod wheel μόνο μου κινεί λίγο την υποψία για το πώς θα μπορούσε να λειτουργήσει υπο γωνία... Μου άρεσε αρκετά ο ήχος του. 

 

Όταν βγει σε VST, μιλάτε...😌

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, trolley είπε

 

Οι δίσκοι βινυλίου, τα CD, τα αρχεία FLAC, τα αρχεία MP3, επίσης ανήκουν σε εντελώς διαφορετικές κατηγορίες, αλλά συγκρίνονται, διότι αυτό που καθιστά τα πράγματα συγκρίσιμα (ή όχι) είναι η σκοπιμότητα ύπαρξής των, ήτοι ποια λειτουργικότητα έχουν και σε ποιο κοινό απευθύνονται

 

Όλη σου η συνεισφορά επαέ μέσα, βασίζεται σε αυτό τον συλλογισμό- ''η σκοπιμότητα ύπαρξής των,ποια λειτουργικότητα ύπαρξης και σε ποιο κοινό απευθύνονται.''

Μπλέκεις ΠΑΝΤΑ την αυστηρή ορθολογιστική ματιά ενός  Κατασκευαστή-εφευρέτη-επιστήμονα, ενός ''προιόντος'', με την αποδοχή του απ το κοινό, μέσω της μεσολάβησης των διαφημιστών, των ''εμπόρων'' και του θυμικού του εκάστοτε καταναλωτή, στο οποίο χτυπάει τη πόρτα, πρώτη η ανάγκη του εμπόρου να πουλήσει τη πραμάτεια που  επένδυσε για να βγει στη παραγωγή και κάπου, πρέπει να ρεφάρει.

Τα μηχανήματα, είτε αναπαραγωγής, είτε δημιουργίας τέχνης ασφαλώς και παίζουν ρόλο σημαίνοντα, αλλά όχι μείζονα .

Αυτή η απολυτότητά σου στην άποψη, που πρέπει αξιωματικά, να μετατραπεί σε θεώρημα...

Επεξεργασμένο από Σαμη Παραγκα
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, Σαμη Παραγκα είπε

Όλη σου η συνεισφορά επαέ μέσα, βασίζεται σε αυτό τον συλλογισμό

 

Όχι, δεν ισχύει, αλλά αυτή είναι μία συζήτηση για π.μ. Ευχαριστώ.

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Σαμη Παραγκα είπε

ο ΠΜ με τη δραχμή?

π.μ. = προ μεσημβρίας.

Που σημαίνει ότι αυτές οι συζητήσεις θέλουν ήλιο, ουζάκι και μεζέ δίπλα στη θάλασσα, δεν γίνονται βράδυ σε ένα απρόσωπο φόρουμ. Μάλλον...😌

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου