Προς το περιεχόμενο

Προτεινόμενες αναρτήσεις

38 λεπτά πριν, Costas Siachamis είπε

Και λέω τώρα...

Να πάω στο Modx7+ ως βασικό workstation

Και λέω κι εγώ τώρα: να πας να αγοράσεις το MODX7 μου που εχω στις αγγελίες, και το οποίο είναι κατά 99,99% το ίδιο όργανο με το MODX7+. Εγώ ειλικρινά -και άσχετα με το ότι πουλάω το MODX μου- αν ειχα να αποφασίσω μεταξύ ενός MODX7 στα €900 και ενός MODX7+ στα 1600, θα αγόραζα το πρώτο. Η διαφορά τιμής είναι τραγικά τεράστια για τα ασήμαντα επιπλέον πράγματα που προσφέρει το + μοντελο. 
Και για να μάθεις τις διαφορές:

Polyphony
MODX: 192 (128 ΑWM2 + 64 FM-X)
MODX+: 256 (128 ΑWM2 + 128 FM-X)
User RAM
MODX: 1GB
MODX+: 1,7GB

Επίσης, το MODX έχει πλαστικά pitch & mod. wheels ενώ το MODX+ έχει wheels από καουτσούκ, και τέλος τo MODX έχει γκρι πλαϊνά ενώ το MODX+ μαύρα. 
Αν για τις παραπάνω αστείες διαφορές νομίζεις ότι αξίζει να δώσεις €700 παραπάνω, πήγαινε για το MOX+.😁

 

 

Επεξεργασμένο από Waterfall-K

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Waterfall-K είπε

Και λέω κι εγώ τώρα: να πας να αγοράσεις το MODX7 μου που εχω στις αγγελίες, και το οποίο είναι κατά 99,99% το ίδιο όργανο με το MODX7+. Εγώ ειλικρινά -και άσχετα με το ότι πουλάω το MODX μου- αν ειχανα αποφασίσω μεταξύ ενός MODX7 στα €900 και ενός MODX7+ στα 1600, θα αγόραζα το πρώτο. Η διαφορά τιμής είναι τραγικά τεράστια για τα ασήμαντα επιπλέον πράγματα που προσφέρει το + μοντελο. 
Και για να μάθεις τις διαφορές:

Polyphony
MODX: 192 (128 ΑWM2 + 64 FM-X)
MODX+: 256 (128 ΑWM2 + 128 FM-X)
User RAM
MODX: 1GB
MODX+: 1,7GB

Επίσης, το MODX έχει πλαστικά pitch & mod. wheels ενώ το MODX+ έχει wheels από καουτσούκ, και t;elwo to MODX έχει γκρι πλαϊνά ενώ το MODX+ μαύρα. 
Αν γις τις παραπάνω αστείες διαφορές νομίζεις ότι αξίζει να δώσεις €700 παραπάνω, πήγαινε για το MOX+.😁

Έχω το Modx7 κι αν θα πάω στο + θα πάω λόγω των σετ που έχω στήσει και της πολυφωνίας και το απλό θα πάει στο Reverb.com. (Τα χαρακτηριστικά τα ξέρω με το που βγήκε το +). 

 

 

Υ.γ. Τα των οικονομικών ας μην τα πιάσουμε διότι θα φτάσει το 2025, προτείνω.😁

 

www.sonicspace.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφού έχεις ήδη το πρώτο MODX7, πάσο. Εγω πάντως δεν θα το πουλαγα για το + μοντέλο, δεν αξιζει τη διαφορά. Στόχος μου είναι το Montage M. Α να δουμε...😌

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Waterfall-K είπε

Αφού έχεις ήδη το πρώτο MODX7, πάσο. Εγω πάντως δεν θα το πουλαγα για το + μοντέλο, δεν αξιζει τη διαφορά. Στόχος μου είναι το Montage M. Α να δουμε...😌

Εγώ πάω και στο απλό. Είναι στα ίδια περίπου χρήματα με το Modx7+.

 

Αλλά είναι και τανκ.

Πέρα δώθε, στούντιο, πρόβες, θα ζήσει αυτό και θα πεθάνω εγώ.

 

Θεωρώ ότι μετά την Namm θα υπάρχουν και αναπροσαρμογές τιμών.

Περιμένω..

www.sonicspace.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Costas Siachamis είπε

Εγώ πάω και στο απλό. Είναι στα ίδια περίπου χρήματα με το Modx7+.

Όταν εννοείς "απλό" τι εννοείς? Το original Montage? 

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου