Προς το περιεχόμενο

Προ Χριστού: Όλες οι λεπτομέρειες για την δισκογραφική επιστροφή των Rotting Christ


Eliot1988

Προτεινόμενες αναρτήσεις

https://metalstories.gr/pro-christou-oles-oi-leptomereies-gia-tin-diskografiki-epistrofi-ton-rotting-christ/

 

 

 

"Οι Rotting Christ ανακοίνωσαν τις βασικές πληροφορίες για τον επερχόμενο δίσκο τους. Ο δίσκος, που είναι ο διάδοχος του “The Heretics” που κυκλοφόρησε πριν πέντε χρόνια, θα ονομάζεται “Προ Χριστού” (Pro Xristoy) και θα κυκλοφορήσει στις 24 Μαΐου μέσω της Season Of Mist."

Επεξεργασμένο από Eliot1988
  • Like 2
  • Συμφωνώ 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επεξεργάσου τον τίτλο του thread ως εξής: H δισκογραφική επιστροφή των Rotting Christ

 

Edit: τώρα είναι ωραίο

Επεξεργασμένο από Άγιος
  • Λυπάμαι 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Eliot1988 changed the title to Προ Χριστού: Όλες οι λεπτομέρειες για την δισκογραφική επιστροφή των Rotting Christ

''Η μπάντα δήλωσε ότι το “Προ Χριστού” είναι ένας φόρος τιμής στους Παγανιστές βασιλείς που υπερασπίστηκαν τις αξίες και τη γνώση τους ενάντια στην εξάπλωση του Χριστιανισμού.''

 

Το βρίσκω πολύ ενδιαφέρον και θα διαβάσω και τους στίχους όταν κυκλοφορήσει

  • Like 1
  • Συμφωνώ 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, Nekkon είπε

Το χειρότερο όνομα συγκροτήματος στην ιστορία της μουσικής ρε φίλε...

Είναι προβοκατόρικο όνομα, έχει συμβάλει κατά τη γνώμη μου στην επιτυχία του συγκροτήματος (υπόψιν το κοινό που απευθύνεται) τους έχει όμως δημιουργήσει και προβλήματα, πχ σε κάποιες χώρες δεν δέχονται να εμφανιστεί συγκρότημα με τέτοιο όνομα. Πρόσημο γενικά θετικό, είναι μπάντα με διεθνή καριέρα

  • Like 1
  • Συμφωνώ 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

39 λεπτά πριν, Άγιος είπε

Είναι προβοκατόρικο όνομα, έχει συμβάλει κατά τη γνώμη μου στην επιτυχία του συγκροτήματος (υπόψιν το κοινό που απευθύνεται) τους έχει όμως δημιουργήσει και προβλήματα, πχ σε κάποιες χώρες δεν δέχονται να εμφανιστεί συγκρότημα με τέτοιο όνομα. Πρόσημο γενικά θετικό, είναι μπάντα με διεθνή καριέρα

Νομίζω κάποτε με κάτι λαιβ στην Αφρική είχαν θέματα... 

  • Like 2

Slow must go on....!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

38 λεπτά πριν, noe13 είπε

Νομίζω κάποτε με κάτι λαιβ στην Αφρική είχαν θέματα... 

Κι ένα σίγουρα στην Αθηνα το 2005 για το G-Fest όταν ο αναβαπτισμενος Mustaine δεν τους ήθελε.

  • Like 2
  • Συμφωνώ 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Άγιος είπε

Είναι προβοκατόρικο όνομα, έχει συμβάλει κατά τη γνώμη μου στην επιτυχία του συγκροτήματος (υπόψιν το κοινό που απευθύνεται) τους έχει όμως δημιουργήσει και προβλήματα, πχ σε κάποιες χώρες δεν δέχονται να εμφανιστεί συγκρότημα με τέτοιο όνομα. Πρόσημο γενικά θετικό, είναι μπάντα με διεθνή καριέρα

Είμαι biased, ok; Το παραδέχομαι εκ των προτέρων. Πιστεύω. Άρα είμαι στην αλλά πλευρά της βάρκας. Ωστόσο, δεν έχω πρόβλημα με τον άθεο που ξέρει γιατί είναι άθεος και ξέρει να σεβεται, κάποιες από τις πιο κορυφαίες συζητήσεις που έχω κάνει ποτέ ήταν με άθεους. 

Αλλά αν είσαι άθεος, όπως λένε οι συγκεκριμένοι, δε μπορείς να έχεις αυτό το όνομα ρε φίλε. Είσαι ξεκάθαρα πολέμιος της συγκεκριμένης θρησκείας. 

 

Όσον αφορά για τη μεγάλη καριέρα, δε διαφωνώ ότι έχουν καταφέρει αρκετά στο συγκεκριμένο χώρο, αλλά η μαγκιά θα ήταν να καταφέρουν τα ίδια χωρίς το όνομα, αμιγώς μουσικά 

  • Like 1
  • Συμφωνώ 1

Never give up! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, Nekkon είπε

 

Αλλά αν είσαι άθεος, όπως λένε οι συγκεκριμένοι, δε μπορείς να έχεις αυτό το όνομα ρε φίλε. Είσαι ξεκάθαρα πολέμιος της συγκεκριμένης θρησκείας. 

 

Όσον αφορά για τη μεγάλη καριέρα, δε διαφωνώ ότι έχουν καταφέρει αρκετά στο συγκεκριμένο χώρο, αλλά η μαγκιά θα ήταν να καταφέρουν τα ίδια χωρίς το όνομα, αμιγώς μουσικά 

Μην το παίρνεις τόσο σοβαρά δεν νομίζω να έχει σχέση με θρησκείες κλπ... Απλά ήταν μια εποχή που πέρναγε το σατανιστικο... Οπως επίσης δε νομίζω ότι έπαιξε ρόλο το όνομα στην επιτυχια τους ούτε στο 1%...αυτοι οι 'εντυπωσιασμοι' κρατούν λίγα λεπτά ή ουσία είναι που μένει... Κ οι τύποι αντέχουν πάνω από 30χρ

  • Like 1

Slow must go on....!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Άγιος είπε

Είναι προβοκατόρικο όνομα, έχει συμβάλει κατά τη γνώμη μου στην επιτυχία του συγκροτήματος (υπόψιν το κοινό που απευθύνεται) τους έχει όμως δημιουργήσει και προβλήματα, πχ σε κάποιες χώρες δεν δέχονται να εμφανιστεί συγκρότημα με τέτοιο όνομα. Πρόσημο γενικά θετικό, είναι μπάντα με διεθνή καριέρα

Οντως , και εγω πιστευω οτι το ονομα επαιξε ρολο στην πορεια του συγκροτηματος. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου