Προς το περιεχόμενο

Προ Χριστού: Όλες οι λεπτομέρειες για την δισκογραφική επιστροφή των Rotting Christ


Eliot1988

Προτεινόμενες αναρτήσεις

εγώ πιστεύω ότι το όνομα τους περισσότερο κακό τους έκανε παρά καλό. Συλλήψεις, ακυρώσεις, εμφανίσεις με άλλο όνομα . Δεν είναι τυχαίο ότι την διεθνή καριέρα ουσιαστικά την εξαργύρωσαν από το 2010 και μετά, όταν άρχισαν να παίζουν πιο mainstream και γενικά φάνηκε σαν ο κόσμος να έγινε πιο δεκτικός 

 

Δεν θυμάμαι πχ RC σε Hellfest κλπ δυνάμεις  πριν αλλάξουν ήχο . Ο συνδυασμός τους έκανε ζημιά . Το ότι γύρισαν τον κόσμο και έπαιζαν σε μαγαζιά τύπου Κυτταρο, Αν αντε βαριά Γκαγκάριν σε ό,τι να 'ναι χώρες δεν είναι αμελητέο σε καμία περίπτωση , αλλά ούτε τους έκανε και μεγάλο όνομα . Πλέον θεωρούνται ένα πολύ καλό όνομα  

 

Συνεπώς, μάλλον καταλήγουμε ότι όντως η ουσία μένει, η μουσική και ότι το όνομα ίιιιιισως έκανε και κακό στην αρχή παρά καλό

 

Ως κάποιος που τους γουστάρει πολύ μουσικά αλλά και σαν άτομα ,θα πω ότι ούτως ή άλλως εδώ και 2-3 δίσκους δεν δείχνουν να έχουν κάτι ουσιαστικό να πουν , δυστυχώς .

  • Like 1

"There’s no mystery in my gear. And if any, then it’s hidden between hands, heart and soul. It simply must be the way I play" ~ Criss Oliva

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οπως και να εχει, εκαναν αγωνα να φτασουν εκει που εφτασαν....Αλλοι μπορει να τα ειχαν παρατησει...Αξιζουν πολλα εύσημα... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πιστεύω πως το όνομα έπαιξε ρόλο στην επιτυχία τους,μιας και ειδικά τις εποχές που ιδρύθηκαν ήταν πολύ προβοκατόρικο και σου έμενε στο μυαλό.

Εμένα όταν μου τους έβαλε συμμαθητής στο σχολείο, μου έμεινε μόνο το όνομα και το non serviam σαν τίτλος.

Όμως δε θεωρώ ότι η μακρόχρονη παρουσία στο είδος, οφείλεται στο όνομά τους.

 

Έχω δει κανά δυο συνεντεύξεις του Σάκη Τόλη και μου φάνηκε ιδιαίτερα συμπαθής.

 

Γενικά όμως έχω θέμα όταν κάποιος στο όνομα της ελευθερίας στην έκφραση, θα γίνει προκλητικός,απλά για την πρόκληση.

Είναι σαν εκείνους τους κομπλεξικούς που κάνουν ψηστήρι απέναντι από εκκλησία τη Μεγάλη Παρασκευή.

 

Και τα γράφω αυτά χωρίς να έχω κάποια ιδιαίτερη σχέση με την εκκλησία και τον χριστιανισμό.

Απλά δεν μπορώ τα καραγκιοζιλίκια..

Επίσης δεν μπορώ να παραβλέψω ότι όλοι κάνουν την, χωρίς το παραμικρό τίμημα,"επανάστασή" τους μόνο απέναντι στο χριστιανισμό,ο οποίος μάλιστα είναι αντικειμενικά εδώ και πάρα πολύ καιρό light θρησκεία.

Ενώ σε άλλη που γίνεται το έλα να δεις, κάνουν τους νεκρούς στους κάδους..

 

Τέσπα, εύχομαι να βγει ένας καλός δίσκος για αυτούς και το κοινό τους.

  • Like 3
  • Συμφωνώ 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου