Προς το περιεχόμενο

Πολυφωνικό aftertouch για όλους!!!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

7 λεπτά πριν, Μανώλης Χναράκης είπε

Καλά.

Από κάπου αλλού θα έχει κόψει.

Από πουθενά δεν έχει κόψει. Η κατασκευή όλων των Hydrasynth μοντέλων (σε αυτό αναφέρομαι) είναι από τις καλύτερες κατασκευές που θα συναντήσει κανείς σε οποιασδήποτε κατηγορίας synth. Πήγαινε τσέκαρε από κοντά το Hydrasynth Explorer των €600 (εγώ το πήρα €545 από Thomann το 2022), τσέκαρε τα pots, τα κουμπιά, τη γενική κατασκευή του και κυρίως το εξαιρετικό mini keybed του, και θα καταλάβεις.

 

image.thumb.png.6ed4e88b0b45fdb85f3d4752ac9d7a42.png

Επεξεργασμένο από Waterfall-K

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω τα κόστη και τα υλικά , πάντως μου φαίνεται πως δεν το βάζουν γιατί δεν υπήρχε ενδιαφέρον γενικά από χρήστες και αρχίζουν να το βάζουν στο πλαίσιο της διάδοσης του MIDI 2.0 και  του νέου granularity που έρχεται.

 ΤΙ ΜΑΣ ΕΤΟΙΜΑΖΟΥΝ....................................😀

 

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και όσο για specs και ήχο? Άντε γεια...Ένα μικρό παράδειγμα παρακάτω που έχω ξανανεβάσει, βρήκα μια ηχάρα ένα βράδυ, πατάω Rec και γράφω. Το "μικρό" θερίζει.🥰

 

1 λεπτό πριν, cos_dr είπε

μου φαίνεται πως δεν το βάζουν γιατί δεν υπήρχε ενδιαφέρον γενικά από χρήστες

Οι χρήστες μια χαρά ενδιαφέρονται, δεν βλέπεις τι γράφουν τόσα χρόνια για το περιβόητο poly-aftertouch του CS80? Όλοι γούσταραν poly-aftertouch αλλά κανείς δεν τους το έδινε, με κάποιες σπάνιες περιπτώσεις (Ensoniq πχ)

  • Like 1

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Waterfall-K είπε

Οι χρήστες μια χαρά ενδιαφέρονται, δεν βλέπεις τι γράφουν τόσα χρόνια για το περιβόητο poly-aftertouch του CS80? Όλοι γούσταραν poly-aftertouch αλλά κανείς δεν τους το έδινε, με κάποιες σπάνιες περιπτώσεις

δεν έχω δει τι γράφουν όλοι οι χρήστες.

 Αυτοί που θα γράφουν για το CS80 θα γουστάρουν το CS80

 Εγώ ως digital χρήστης, πληκτροπιανιστοσαμπλεράς, δεν ενδιαφέρομαι καθόλου (και είμαστε πολλοί, είμαστε νέοι εμείς, νιάτα🤣) αλλά όπως είπα, δεν θα με χαλούσε να το έχω.

 Γενικά θα πρέπει να μη συμβιβαζόμαστε και να ζητάμε τα μέγιστα στην καλύτερη τιμή, ποιοτικά μάλιστα και να είμαστε υπομονετικοί (εκτός και αν τα έχουμε πραγματικά ανάγκη, είμαστε pro κλπ.) για να παίρνει το μήνυμα και η αγορά. 😀 Θέλουμε πολυφωνικό aftertouch σε όλα, ΕΔΩ και ΤΩΡΑ.

  • Χαχα 1

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, cos_dr είπε

δεν έχω δει τι γράφουν όλοι οι χρήστες.

 Αυτοί που θα γράφουν για το CS80 θα γουστάρουν το CS80

Τι έγραφαν/γράφουν για το poly-aftertouch λέω, όχι για το CS80. Όλοι θα το ήθελαν στα synths τους.

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru
6 λεπτά πριν, cos_dr είπε

Θέλουμε πολυφωνικό aftertouch σε όλα, ΕΔΩ και ΤΩΡΑ.

Όλοι. Εδώ και τώρα. 🤣

  • Χαχα 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, Waterfall-K είπε

Τι έγραφαν/γράφουν για το poly-aftertouch λέω, όχι για το CS80. Όλοι θα το ήθελαν στα synths τους.

Έχει τόσους VST κλώνους😀

 

Επεξεργασμένο από cos_dr
  • Like 1

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου