Προς το περιεχόμενο

Πολυφωνικό aftertouch για όλους!!!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

8 λεπτά πριν, cos_dr είπε

TO CS80 αυτό του Βαγγέλη.

Ποιο από τα 8 που είχε? Γίνε πιο συγκεκριμένος...😌

Επεξεργασμένο από Waterfall-K
  • Μπερδεύτηκα 1

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Waterfall-K είπε

Ποιο από τα 8 που είχε? Γίνε ποιο συγκεκριμένος...😌

Δεν τα ξέρω εγώ αυτά. Αυτές τις  λεπτομέρειες εσύ τις ξέρεις που τον έχεις ξεψαχνίσει.

 Άκου στο βίντεο που έβαλα στο 1.03

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, cos_dr είπε

Δεν τα ξέρω εγώ αυτά. Αυτές τις  λεπτομέρειες εσύ τις ξέρεις που τον έχεις ξεψαχνίσει.

 Άκου στο βίντεο που έβαλα στο 1.03

Ανατριχίλα αυτό το soundtrack.❤️ Και ο ήχος στο βίντεο super.👍

  • Like 1

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Waterfall-K είπε

Ανατριχίλα αυτό το soundtrack.❤️ Και ο ήχος στο βίντεο super.👍

Omnisphere. Το POWERSYNTH που αναζητούσα όλη μου τη ζωή και πέρασα πλέον 20  χρόνια μαζί του και συνεχίζουμε😀 και κάτι ακούω για το 3,  ακούω φήμες και λέει θα έχει μέσα όλο το Keyscape.

  Εσένα για VST θα σου ταίριαζε το KEYSCAPE πραγματικά.

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, cos_dr είπε

Omnisphere. Το POWERSYNTH που αναζητούσα όλη μου τη ζωή και πέρασα πλέον 20  χρόνια μαζί του και συνεχίζουμε😀 και κάτι ακούω για το 3,  ακούω φήμες και λέει θα έχει μέσα όλο το Keyscape.

  Εσένα για VST θα σου ταίριαζε το KEYSCAPE πραγματικά.

Μάλλον ναι. Αλλά και το Omnisphere δεν με χαλάει. Αν, αν λέω, ποτέ αποφασίσω να ασχοληθώ με VST αυτό θα είναι μάλλον το πρώτο που θα χτυπήσω. 

  • Like 1

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, Waterfall-K είπε

Μάλλον ναι. Αλλά και το Omnisphere δεν με χαλάει. Αν, αν λέω, ποτέ αποφασίσω να ασχοληθώ με VST αυτό θα είναι μάλλον το πρώτο που θα χτυπήσω. 

εγώ πιστεύω πως άμα τα δουλέψεις αυτά τα 2 τρεις μέρες, το Omnisphere και το Keyscape θα βγαίνεις στα live με laptop μετά 😀 Θα το ξεχάσεις το MONTAGE, θα κρατήσεις μόνο ένα synth με πλήκτρα waterfall για να τα κοντρολάρεις😍

  • Like 1

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, cos_dr είπε

εγώ πιστεύω πως άμα τα δουλέψεις αυτά τα 2 τρεις μέρες, το Omnisphere και το Keyscape θα βγαίνεις στα live με laptop μετά 😀 Θα το ξεχάσεις το MONTAGE, θα κρατήσεις μόνο ένα synth με πλήκτρα waterfall για να τα κοντρολάρεις😍

Χλωμό...Είναι θέμα prestige, καταλαβαίνεις. Εκεί που έβγαινα με δύο Hammonds τώρα να εμφανιστώ με ένα laptop? Οι εκατομμύρια θαυμαστές μου σε όλο τον πλανήτη δεν θα μου το συγχωρέσουν ποτέ...😌

  • Like 1
  • Συμφωνώ 1

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ex-Πάνος Χελιδόνης

Να φτιάξουμε μπάντα σε στυλ Tangerine Dream, 3 πληκτράδες μόνο. Και το πρώτο μας άλμπουμ θα έχει τίτλο "Ύστερο άγγιγμα" και θα έχει γραφτεί μόνο με synths που διαθέτουν poly aftertouch.. Δηλαδή CS-80, Ensoniq VFX, Prophet T8, Hydrasynth & Waldorf Iridium.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

32 λεπτά πριν, Πάνος Χελιδόνης είπε

Να φτιάξουμε μπάντα σε στυλ Tangerine Dream, 3 πληκτράδες μόνο. Και το πρώτο μας άλμπουμ θα έχει τίτλο "Ύστερο άγγιγμα" και θα έχει γραφτεί μόνο με synths που διαθέτουν poly aftertouch.. Δηλαδή CS-80, Ensoniq VFX, Prophet T8, Hydrasynth & Waldorf Iridium.

Μέ ένα Hydrasynth deluxe, ένα m-audio pro49 και το IPad μου, και έρχομαι.

Επεξεργασμένο από Costas Siachamis
  • Like 2

www.sonicspace.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Πάνος Χελιδόνης είπε

Να φτιάξουμε μπάντα σε στυλ Tangerine Dream, 3 πληκτράδες μόνο. Και το πρώτο μας άλμπουμ θα έχει τίτλο "Ύστερο άγγιγμα" και θα έχει γραφτεί μόνο με synths που διαθέτουν poly aftertouch.. Δηλαδή CS-80, Ensoniq VFX, Prophet T8, Hydrasynth & Waldorf Iridium.

Και το montage m 88 παρακαλώ! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου