Προς το περιεχόμενο

Αγορά synthesizer για λαικα και οχι μόνο


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδες οσοι ειναι σε επαγγελματιες σε πιστες και δουλευουν λαικα προγραματα αυτα τα οργανα δεν τα ακουμπανε εχουνε παει σε KRONOS εδω και δεκα χρονια....

 

τωρα και εγω εχω φιλο δουλευει σε μπουζουκια και παιζει με extreme και εχει αλλα 2 για ανταλλακτικα σπιτι..... εχει ορεξη και ασχολειται.

 

κανενας δεν μπορει να εγγυηθει σε μεταχειρισμενο αμα σου κατσει στραβη σου κατσε.... μπορει να σου κατσει μπορει να σε βγαλει και αλλα 10 χρονια και να μην παθει τιποτα αν εχει γινει service.

 

την δουλεια τους θα την κανουνε και με το παραπανω, αλλα προσωπικη μου αποψη ειναι time bombs.... απο την στιγμη που αγοραζονται μετραει αντιστροφα ποτε θα κανει το μπαμ

 

απο εκει και περα ο καθενας κανει οτι καταλαβαινει....

 

33 1/3333cos301/2sqrt564,0909{fx-dty/sqrtz}

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, Πάνος Χελιδόνης είπε

Αυτό είναι το βασικό πρόβλημα. Κανονικά κι εγώ θα πρότεινα το Extreme διότι περιλαμβάνει Trinity, Triton, Prophecy & Z1, όλα μαζί, υπερόπλο, αλλά.. άντε βρες το σε καλή κατάσταση. Που δηλαδή να μήν το είχε κάποιος που έπαιζε πίστες. Πολύ σπάνια περίπτωση. Βέβαια υπάρχουν και άλλες λύσεις, σε άλλες εταιρείες/μοντέλα και ίσως και πιο ανέξοδες, αλλά την πχιότητα ήχου του Τρίτωνα δε ντην έχουνε..

Εγώ πιστεύω πως το MONTAGE και το KRONOS την έχουν και υπάρχει μεγάλη γκάμα ήχων.

 Έχω και έναν φίλο και μέλος του forum που δεν είναι ενεργός πια και κρατάμε επαφές και τον εμπιστεύομαι στα λαϊκά γιατί είναι και παιχταράς και ενεργός τώρα και μου το εκθειάζει το MONTAGE για λαϊκούς ήχους πλέον, ιδιαίτερα το MONTAGE είναι άλλη φάση. Και ο συγκεκριμένος ξέρει και από TRITON και από ROLAND. Δάσκαλο τον λέω.

 

 Έχουν αλλάξει τα δεδομένα. Έχει εξελιχθεί σε μεγάλο ΣΚΥΛΟ η YAMAHA με το ΜΟΝΤΑGE🤣

 

 

 

 

  • Like 1

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, stavros_d80 είπε

κανενας δεν μπορει να εγγυηθει σε μεταχειρισμενο αμα σου κατσει στραβη σου κατσε.... μπορει να σου κατσει μπορει να σε βγαλει και αλλα 10 χρονια και να μην παθει τιποτα αν εχει γινει service.

Aυτό είναι σοβαρό αν πας για μεροκάματο, δεν σε παίρνει να σε κρεμάσει ιδιαίτερα αν δεν έχεις χρήμα να το αντικαταστήσεις και θες να παίξεις σοβαρά συνδυάζοντάς το με arranger

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Το πρόβλημα (για τα Extreme και όχι μόνο) δεν είναι ότι παίζουν σε πίστες. Το πρόβλημα είναι πως δεν είναι σωστά συντηρημένα. Αν ψάξεις όμως μπορείς να βρείς μεταχειρισμένο που να είναι και σε καλή κατάσταση και σωστά συντηρημένο.

Επίσης, υπάρχουν νεότερης τεχνολογίας μηχανήματα που μπορούν να καλύψουν ανάγκες, αρκεί να ασχοληθείς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, Μανώλης Χναράκης είπε

Επίσης, υπάρχουν νεότερης τεχνολογίας μηχανήματα που μπορούν να καλύψουν ανάγκες, αρκεί να ασχοληθείς.

Για πες κάνα μοντέλο.

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Waterfall-K είπε

Για πες κάνα μοντέλο.

Tα fantom X και G series.

 Είναι νεότερης τεχνολογίας βέβαια, όχι τελευταίας🤣

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, cos_dr είπε

Tα fantom X και G series.

 Είναι νεότερης τεχνολογίας βέβαια, όχι τελευταίας🤣

Κάτσε να μας πει, μπορεί να έχει κάνα Moog στο μυαλό του...😌

  • Λυπάμαι 1

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό, πως μπορώ να το καταλάβω (δηλαδή αν είναι σωστά συντηρημενο); 

Δηλαδή, αν παω και το τσεκάρω πριν την αγορα που πρέπει να δώσω βαση;

 

Αναφέρομαι στην απάντηση του κυρίου Χναρακη, έκανα παράθεση αλλά για κάποιο λόγο δεν έπιασε.

Επεξεργασμένο από fasma88
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru
2 λεπτά πριν, cos_dr είπε

Tα fantom X και G series.

 Είναι νεότερης τεχνολογίας βέβαια, όχι τελευταίας🤣

Και τα Fantom-6/7/8 και 06/07/08 και Montage και MODX και Nautilus  και Wavestate ανάλογα τα οικονομικά και ανάλογα τι θα φορτώσει και πόσο θα ασχοληθεί.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru
5 λεπτά πριν, fasma88 είπε

Αυτό, πως μπορώ να το καταλάβω (δηλαδή αν είναι σωστά συντηρημενο); 

Δηλαδή, αν παω και το τσεκάρω πριν την αγορα που πρέπει να δώσω βαση;

 

Αναφέρομαι στην απάντηση του κυρίου Χναρακη, έκανα παράθεση αλλά για κάποιο λόγο δεν έπιασε.

Δύσκολο.

Στην καλύτερη περίπτωση θα πρέπει να έχεις εμπιστοσύνη στον πωλητή.

Στην χειρότερη να το τσεκάρει τεχνικός. Δηλαδή να λυθεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου