Προς το περιεχόμενο

Πόσοι από εσάς μένετε στο πατρικό σας (σπίτι);


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσιευμένο (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, LK είπε

Επίσης @Superfunk το βασικότερο καλό της Αθήνας είναι ότι δεν χρειάζεται αμάξι ούτε για εκδρομές. 

Μπαίνεις σε ένα ταξι , πας στο μεγαλύτερο αεροδρόμιο της χώρας.... και απο εκει οπου γουστάρεις.

 

εννοειται, το ωραιοτερο μερος της χωρας που λεγεται Ελλαδα ειναι το αεροδρομιο της 🤣  

 

εξω απο την πλακα μια χαρα ειναι η Αθηνα σαφως πιο ανθρωπινη απο τις περισσοτερες πολυ μεγαλες πολεις στον κοσμο και σιγουρα απο τις πιο ζωντανες και ενδιαφερουσες...τωρα σε οποιον δεν αρεσει..

 

 

 

Επεξεργασμένο από Superfunk

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

IMG_20240317_124319.thumb.jpg.7e49dc973892107c609df17e1753c7a8.jpg... στην ωραιότερη πόλη του κόσμου! Ανακαλύψτε τη φέτος μαζί με τη Σαττι! 

  • Like 1

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
5 λεπτά πριν, Superfunk είπε

 

εννοειται, το ωραιοτερο μερος της χωρας που λεγεται Ελλαδα ειναι το αεροδρομιο της 🤣  

 

εξω απο την πλακα μια χαρα ειναι η Αθηνα σαφως πιο ανθρωπινη απο τις περισσοτερες πολυ μεγαλες πολεις στον κοσμο και σιγουρα απο τις πιο ζωντανες και ενδιαφερουσες...τωρα σε οποιον δεν αρεσει..

 

 

 

Σου είπα. 

1ον Κολωνάκι λατρεύω. 

2ον Αν εμένα Αθήνα κέντρο,  δεν θα είχα κανέναν λόγο να πάω αλλού στην Ελλάδα βόλτα,  μονο εξωτερικό. *εδώ αυτό το κάνω και στην Κοζάνη. 

Δεν λέω ότι δεν έχει πολύ ωραία μέρη στην Ελλάδα. Λέω ότι δεν με αφορούν. Το ταξίδι είναι να δεις κάτι διαφορετικό. 

  • Συμφωνώ 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσιευμένο (επεξεργασμένο)
16 λεπτά πριν, LK είπε

2ον Αν εμένα Αθήνα κέντρο,  δεν θα είχα κανέναν λόγο να πάω αλλού στην Ελλάδα βόλτα,  μονο εξωτερικό.

 

ε αΦτο λεω και εγω τοση ωρα που μενω κεντρο (Παγκραταρα, καλυτερα απο Κολωνακι εδω και αρκετα χρονια τωρα, trust me γιατι εχω ζησει και εκει χρονια, και ετσι κι αλλιως 10 λεπτα με τα ποδια ειναι απο εκει που ειμαι) και μου λενε οτι η Αθηνα ειναι κολαση (Αθηνα ειναι φυσικα ΜΟΝΟ ο Δημος Αθηναιων που ειναι δεν ειναι 700.000 ατομα, τα αλλα γυρω γυρω ειναι χωρΓια και ΦΥΣΙΚΑ θα προτιμουσα να ζουσα στα ΒΟΥΝΑ παρα εκει.....😅

Επεξεργασμένο από Superfunk

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
Μόλις τώρα, Superfunk είπε

 

ε αΦτο λεω και εγω τοση ωρα που μενω κεντρο (Παγκραταρα, καλυτερα απο Κολωνακι εδω και αρκετα χρονια τωρα, trust me γιατι εχω ζησει και εκει χρονια, και ετσι κι αλλιως 10 λεπτα με τα ποδια ειναι απο εκει που ειμαι) και μου λενε οτι η Αθηνα ειναι κολαση (Αθηνα ειναι φυσικα ΜΟΝΟ ο Δημος Αθηναιων που ειναι δεν ειναι 500.000 ατομα, τα αλλα γυρω γυρω ειναι χωρΓια και ΦΥΣΙΚΑ θα προτιμουσα να ζουσα στα ΒΟΥΝΑ παρα εκει.....😅

H Αθηνά, όπως και η Θεσσαλονίκη, είναι το κέτρο.

Ειδικά η Θεσσαλονίκη, έχει πολύ μικρότερο κέντρο.

Όλα τα άλλα, τα πέριξ, δεν είναι ούτε Αθήνα,ούτε Θεσσαλονίκη.

Είναι κάτι άλλο.

Και δεν συζητάω π.χ. για περιοχές όπως Ψυχικό ή Χαλάνδρι, που φυσικά ΔΕΝ είναι Αθηνά...αλλά τουλάχιστον είναι ωραίες γειτονιές (Κηφισιά, Φιλοθέη-Π. Ψυχικό μου αρέσουν BTW, αλλά δεν είναι Αθήνα. Και η Bουλιαγμένη ωραία είναι, αλλά ΔΕΝ είναι Αθήνα) (την έχω γυρίσει την Αθήνα, την ξέρω...μάλιστα έμεινα και για 4 μήνες) .

 

Μένει ο άλλος, ξέρω΄γω Ασπρόπυργο....και λέει , μένω Αθήνα.

Έλα Χριστέ και Απόστολε 😁

Όπως και ένας που μένει Τούμπα ή Χαρίλαου, δεν είναι Θεσσαλονικη.

 

Καλά δεν το συζητάω για Ευκαρπία π.χ

  • Συμφωνώ 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

52 λεπτά πριν, LK είπε

Και δεν συζητάω π.χ. για περιοχές όπως Ψυχικό ή Χαλάνδρι, που φυσικά ΔΕΝ είναι Αθηνά...αλλά τουλάχιστον είναι ΒΑΡΕΤΕΣ γειτονιές

Κορεκτεντ 😅

 

  • Χαχα 1

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, cos_dr είπε

IMG_20240317_124319.thumb.jpg.7e49dc973892107c609df17e1753c7a8.jpg... στην ωραιότερη πόλη του κόσμου! Ανακαλύψτε τη φέτος μαζί με τη Σαττι! 

Αυτός στη φωτό ποιος είναι, το δεξί εξτρέμ του Παναιγιάλιου?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Σαμη Παραγκα είπε

Αυτός στη φωτό ποιος είναι, το δεξί εξτρέμ του Παναιγιάλιου?

ΕΓΩ ΕΊΜΑΙ. Ο ΣΑΤΤΙ!! 

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, cos_dr είπε

ΕΓΩ ΕΊΜΑΙ. Ο ΣΑΤΤΙ!! 

Γεια σου Σάττι, είμαι η Ούρσουλα, ψιλή ξανθιά με καμπύλες και νοιώθω μόνη τα βράδια, θα χαρώ πουλί να τα πιούμε και από κοντά τα τα τα τα τα τα και τα λοιπά πα πα πα πα, πα πα πα πα.

Πω πω πω πω, πω πω πω πω

 

  • Λυπάμαι 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ μένω κοντά στους γονείς μου. Γενικά είναι καλή ιδέα να είσαι σε μια απόσταση έως 300 μέτρα από το πατρικό για διάφορους λόγους:

  1. Έχεις υπό έλεγχο τους γέρους ώστε να ξέρεις τι κάνουν στη τρίτη ηλικία και φροντίζεις να είναι καλά.
  2. Πας τα άπλυτα για πλύσιμο.
  3. Παίρνεις φαγητό.
  4. Άμα λάχει έρχεται η μαμά να πατήσει έξτρα σφουγγάρισμα ενώ της έχεις πει διακόσιες φορές ότι καθαρίζεις εσύ.
  5. Συνήθως είναι απόκεντρο οπότε έχεις τα προτερήματα του κέντρου χωρίς τα μειονεκτήματα.

Ιδανικά θα ήθελα να έμενα σε μονοκατοικία ή προσφυγικό αλλά δε παίζει δυστυχώς.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου