Προς το περιεχόμενο

Πόσοι από εσάς μένετε στο πατρικό σας (σπίτι);


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderator
22 λεπτά πριν, D'Ailleurs είπε

 

  1. Πας τα άπλυτα για πλύσιμο.
  2. Παίρνεις φαγητό.
  3. Άμα λάχει έρχεται η μαμά να πατήσει έξτρα σφουγγάρισμα ε

 

Να τα εκτιμάς αυτά (προφανώς το κάνεις).

Εμένα αυτά που στοιχίζουν 400,00 + ευρώ τον μήνα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

33 λεπτά πριν, LK είπε

Να τα εκτιμάς αυτά (προφανώς το κάνεις).

Εμένα αυτά που στοιχίζουν 400,00 + ευρώ τον μήνα. 

 

φυσικά τα εκτιμάω, δεν είναι τόσο το οικονομικό όσο το γεγονός ότι μου δίνεται η ευκαιρία να βλέπω και να φροντίζω λίγο τους γέρους μου. + το γεγονός ότι όσο μαζοχιστικό φαίνεται οι ίδιοι με πρήζουν για αυτά.

  • Συμφωνώ 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 5 εβδομάδες αργότερα...

Πριν φύγω για τα ξένα, την είχα δει σώγαμπρος για λίγα χρόνια έμενα στο πατρικό της συζύγου στα ιστορικά Ψαχνά, το μέρος που φημίζεται παγκοσμίως για τους καλούς του ανθρώπους. Πέρα από την πλάκα, είναι χλιδή να έχεις την θάλασσα στο τέταρτο και τα βουνά στο μισάωρο από το σπίτι σου, μου λείπει πάρα πολύ η όλη φάση... Η πλάκα είναι πως ανάλογη φάση είναι και το πατρικό μου, απλά από την άλλη μεριά (βοιωτία).

  • Like 1

I can actually hear difference between neck joints.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
6 ώρες πριν, kwstas79 είπε

Πριν φύγω για τα ξένα, την είχα δει σώγαμπρος για λίγα χρόνια έμενα στο πατρικό της συζύγου στα ιστορικά Ψαχνά, το μέρος που φημίζεται παγκοσμίως για τους καλούς του ανθρώπους. Πέρα από την πλάκα, είναι χλιδή να έχεις την θάλασσα στο τέταρτο και τα βουνά στο μισάωρο από το σπίτι σου, μου λείπει πάρα πολύ η όλη φάση... Η πλάκα είναι πως ανάλογη φάση είναι και το πατρικό μου, απλά από την άλλη μεριά (βοιωτία).

Κατανοώ απόλυτα την οικονομική μετανάστευση , αλλά εγώ εκτός Ελλάδος δεν θα μπορούσα να ζήσω.

Θα μπορούσα δηλαδή, αλλά θα ήμουν δυστυχισμένος.

Για βόλτα, οκ, θα πήγαινα.....αλλά όχι να ζήσω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, LK είπε

Κατανοώ απόλυτα την οικονομική μετανάστευση , αλλά εγώ εκτός Ελλάδος δεν θα μπορούσα να ζήσω.

Θα μπορούσα δηλαδή, αλλά θα ήμουν δυστυχισμένος.

Για βόλτα, οκ, θα πήγαινα.....αλλά όχι να ζήσω.

+1000

 

Moνο σε δυο πολεις εξωτερικου θα μπορουσα να ζησω. Βαρκελωνη και Γενευη (και αντε με πολλα ζορια Λονδινο αν ημουν στα 30s μου).

  • Like 1

2 things are infinite:the universe&human stupidity

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, fenderiarhs είπε

Moνο σε δυο πολεις εξωτερικου θα μπορουσα να ζησω. Βαρκελωνη και Γενευη (και αντε με πολλα ζορια Λονδινο αν ημουν στα 30s μου).

Σε χώρα εκτός Ευρώπης? στη Γαλλική Πολυνησία ας πούμε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, LK είπε

Κατανοώ απόλυτα την οικονομική μετανάστευση , αλλά εγώ εκτός Ελλάδος δεν θα μπορούσα να ζήσω.

Θα μπορούσα δηλαδή, αλλά θα ήμουν δυστυχισμένος.

Για βόλτα, οκ, θα πήγαινα.....αλλά όχι να ζήσω.

Ε καλά, όσοι μετανάστευσαν δεν το έκαναν για να γνωρίσουν τον κόσμο, για τα λεφτά το έκαναν ή για να ξεφύγουν από τα χρέη τους στην ελλάδα ( ξέρω κάτι περιπτώσεις πραγματικά... ποινικές).

I can actually hear difference between neck joints.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
2 λεπτά πριν, kwstas79 είπε

Ε καλά, όσοι μετανάστευσαν δεν το έκαναν για να γνωρίσουν τον κόσμο, για τα λεφτά το έκαναν ή για να ξεφύγουν από τα χρέη τους στην ελλάδα ( ξέρω κάτι περιπτώσεις πραγματικά... ποινικές).

Λογικό. 

Δεν υπάρχει και κανένας άλλος λόγος. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

39 minutes ago, LK said:

Λογικό. 

Δεν υπάρχει και κανένας άλλος λόγος. 

Εννοείται ότι υπάρχει. Τα λεφτά είναι πολύ βασικός λόγος, σίγουρα όχι ο μοναδικός.

Την τελευταία φορά που πήγα στη Ζυρίχη κατάλαβα πόσο χάλια είναι οι πόλεις και το κράτος στην Ελλάδα, από αισθητική, ασφάλεια, παροχές, καθαριότητα, οργάνωση και ευγένεια. Ειδικά σε αυτό το τελευταίο είναι λόγος για να φύγεις από την Ελλάδα αύριο το πρωί.

Μπορεί για εσένα να μην είναι σημαντικά όλα αυτά, για κάποιους άλλους είναι.

  • Συμφωνώ 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου