Προς το περιεχόμενο

Πόσοι από εσάς μένετε στο πατρικό σας (σπίτι);


Προτεινόμενες αναρτήσεις

4 λεπτά πριν, Waterfall-K είπε

Άξιος...

 

Γιατί φίλος, τα Lucy κ' Παλίρροια σε χαλάνε? Ή έστω το "Χαρά" που είναι και στη γειτονιά μου?🤔 Που πας και τα βρίσκεις ωρέ Samy τέτοια τριτοκλασάτα ξενοδοχεία?🙄 Μόνο στο "Κεντρικόν" δεν έχεις μείνει ακόμα (ή έχεις?😆) 

 

 

Τελευταία σε βρίσκω λίγο λάσκα, χάρηκες μπαγασάκο, είδες χαρά στα σκέλια σου  χαχαχαχαχαχα 

Θα έρθω πρωινό με τον Κοζ Δρ και θα σε σαπίσουμε στο ξύλο κανάγια

Μισό κιλό DP

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@Waterfall-Kόσο μπορείς μια πιο αντικειμενική άποψη. Επειδή ψάχνομαι για εξοχικό σε διάφορες παραλιακές ή κοντά σε θάλασσα περιοχές, προς τα κει τι θα πρότεινες? Κάνηθο ή Νέα Αρτάκη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Αρχή Διαλόγου είπε

@Waterfall-Kόσο μπορείς μια πιο αντικειμενική άποψη. Επειδή ψάχνομαι για εξοχικό σε διάφορες παραλιακές ή κοντά σε θάλασσα περιοχές, προς τα κει τι θα πρότεινες? Κάνηθο ή Νέα Αρτάκη?

Στην Αρτάκη είναι πιο ήρεμα τα πράγματα, αλλά προσωπικά δεν μου αρέσει σαν μέρος, σε σύγκριση πάντα με τη Χαλκίδα. Τώρα τι πωλείται και πόσο θα σε γελάσω, οι τιμές παίζουν πολύ ανάλογα την περιοχή (ή ακόμα και μέσα στην ίδια περιοχή) και το σπίτι, δεν υπάρχει κάποιο standard. Ψάχνεις στις αγγελίες και βλέπεις τι παίζει.

  • Ευχαριστώ 1

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μένω νότια προάστια 200 μέτρα από πατρικό μου.Κεντρο δεν θα εμένα ούτε για αστείο καθώς μυρίζει άσχημα και επαρχία είχα πάει για 3 χρόνια και ήταν σαν να με έστειλαν εξορία. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν εξαιρέσουμε 2 χρόνια 2014-16 που έμεινα σε χωριό 30 κατοίκων και ήταν καταπληκτικά-τόσο που το κρατάω σαν εξοχικό, μένω στο πατρικό, είναι μονοκατοικία, αλλά η Αθήνα δεν αντέχεται ούτε για ένα ΣΚ στο τόσο που βρίσκομαι. Ας μου κάτσει καμιά δουλειά πάλι κατά κει και την έκανα τρέχοντας.

Δεν ξέρετε τι υπέροχο είναι να ανοίγεις τέζα τον ενισχυτή ΟΤΙ ώρα θες και να μην ενοχλείς κανέναν, άσε που είναι και ένα σπιτάκι στα μέτρα μου 40 τετραγωνικά, ενώ επαέ έχω 120 και κάθε μήνα αλλάζω δωμάτιο για ποικιλία🥳

Ύστερα ανοίγω το παραθύρι μου και βλέπω βουνό, δίπλα μου στα 50 μέτρα ο Νέστος, ενώ εδώ ανοίγω το παράθυρο και βλέπω τα σώβρακα του απέναντι τον οποίο δεν γνωρίζω κιόλας και είμαι εγώ κι άλλος ένας συνομήλικος που πλέον ζούμε στη γειτονιά από τότε που χτίστηκαν τα σπίτια μας τέλη 50, όλοι οι άλλοι σε κλουβιά σα καρδερίνες.

Ρε ουστ με τη κ@λοαθήνα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, Waterfall-K είπε

Στην Αρτάκη είναι πιο ήρεμα τα πράγματα, αλλά προσωπικά δεν μου αρέσει σαν μέρος, σε σύγκριση πάντα με τη Χαλκίδα. Τώρα τι πωλείται και πόσο θα σε γελάσω, οι τιμές παίζουν πολύ ανάλογα την περιοχή (ή ακόμα και μέσα στην ίδια περιοχή) και το σπίτι, δεν υπάρχει κάποιο standard. Ψάχνεις στις αγγελίες και βλέπεις τι παίζει.

Εκεί η πίσω μεριά απ το παρκάκι είναι ωραία φάση, έχει ακόμα και κάτι χωράφια, αλλά πρέπει να είναι ακριβά. Η Αρτάκη είναι χάλια μαύρα. Ότι πρέπει για Αθηναίους συνταξιούχους που μένουν για θαλάσσια μπάνια. Προς την εφορία έχει επίσης κάποια -χωρίς θέα βέβαια- αλλά βλέπω κι εκεί βιλίτσες, οπότε ακριβό το μαλλί.

Γενικά είναι ακριβή η Εύβοια, λόγο απόστασης από Αθήνα. Έχω ένα πελατάκι που πηγαινοέρχεται καθημερινά Αθήνα-Βασιλικό, μιλάμε για πατενταρισμένο βλήμα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Σαμη Παραγκα είπε

Έχω ένα πελατάκι που πηγαινοέρχεται καθημερινά Αθήνα-Βασιλικό, μιλάμε για πατενταρισμένο βλήμα 

Είναι σχεδόν σίγουρο ότι το πελατάκι σου πηγαίνει 2-3 ώρες νωρίτερα στο σπίτι του στο Βασιλικό απ'τον μέσο Αθηναίο, ο οποίος χρειάζεται 3 ώρες για να διανύσει μέσα στην Αθήνα 10 χλμ.😛

Θες να σου πω πόσο χρόνο σπαταλούν οι Αθηναίοι κάθε Κυριακή για να πάνε στη Στενή να φάνε 2 μπριτζόλες, 2 πατάτες, κάνα τυροπιτάρι, μια Greek salad και να γεμίσουν πλαστικά μπουκάλια με νερό απ'το ποτάμι? Όλη τη μέρα τους την τρώνε στον δρόμο, και το βράδυ φτάνουν σπίτι πτώματα και με τα νεύρα τέντα κατά τις 2 το πρωί. Κυριακές απόγευμα συναντάει κανείς σταματημένες ουρές Αθηναίων που ξεκινάνε από την Αρτάκη και φτάνουν πέρα από την Λιανή Άμμο και ως στην ανατολική είσοδο της πόλης, κι από κει σημειωτόν ως την υψηλή γέφυρα κι ακόμα πιο πέρα. Μιλάμε για κατάντια, κι όλα αυτά γιατί? Για να κάτσουν 2-3 ώρες σε μια ταβέρνα, να τους πιάσουν τον κ@λο και να γυρίσουν πίσω στη χαβούζα που ζουν.

Πράγματα αδιανόητα για τον μέσο Χαλκιδαίο, που μπορεί να έχει εξοχικό 20 λεπτά μακριά απ'τη Χαλκίδα και 5 λεπτά απ'την Πάνω Στενή (όπως εγώ καλή ώρα) και βαριέται να πάει γιατί του πέφτει...μακριά.😆 Απ'την άλλη καταλαβαίνω και τον μέσο Αθηναίο που ζει σε μια πόλη-κόλαση και θέλει έστω και για 2-3 ώρες να ξεφύγει από κει μέσα, άσχετα αν αυτό στο τέλος τού βγαίνει ξινό. 

Η Αθήνα είναι ωραία να τη βλέπεις από ψηλά, με το...Google Earth.😆

 

image.png.0b008b4ba71425fb0ba8cac50aba1a0d.png

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, Waterfall-K είπε

Είναι σχεδόν σίγουρο ότι το πελατάκι σου πηγαίνει 2-3 ώρες νωρίτερα στο σπίτι του στο Βασιλικό απ'τον μέσο Αθηναίο, ο οποίος χρειάζεται 3 ώρες για να διανύσει μέσα στην Αθήνα 10 χλμ.😛

 

image.png.0b008b4ba71425fb0ba8cac50aba1a0d.png

Δεν κατάλαβες, η δουλειά του είναι στο Βασιλικό και το σπίτι του στην Αθήνα, γι αυτό τον λέω πατενταρισμένο βλάκα. Τώρα που το σκέβομαι, μάλλον είναι και συμπαθών των Χαμουνδ 🥳

  • Μπερδεύτηκα 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
19 λεπτά πριν, Σαμη Παραγκα είπε

Δεν κατάλαβες, η δουλειά του είναι στο Βασιλικό και το σπίτι του στην Αθήνα,

Τον καταλαβαίνω.

Εγώ για να πάω από το σπίτι (που ειναι πάνω) στο γραφείο (που είναι κάτω), κάθε μέρα τραβάω τα πάνδεινα  😁

  • Χαχα 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου