Προς το περιεχόμενο

Πόσοι από εσάς μένετε στο πατρικό σας (σπίτι);


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderator
2 λεπτά πριν, cos_dr είπε

 πρέπει να γυρνάς και να ζεις στην Αθήνα,

Αθήνα θα έμενα με την προϋπόθεση να μετακινούμαι μόνο μέσα στο Κολωνάκι.

Πουθενά αλλού.😁

Το Κολωνάκι μου αρέσει πολύ.

  • Συμφωνώ 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 λεπτά πριν, LK είπε

Αθήνα θα έμενα με την προϋπόθεση να μετακινούμαι μόνο μέσα στο Κολωνάκι.

Πουθενά αλλού.😁

Το Κολωνάκι μου αρέσει πολύ.

Στο Κολωνάκι μετακινουμαι κάθε μέρα. Μέχρι και σχολείο πήγα εκεί. Κάθε μέρα εκεί. Ουσιαστικά εκεί ζω. Και πεθαίνω το ίδιο. Κάθε μέρα αφήνοντας τη μηχανή στην πλατεία και παίρνοντας καφέ λεω μέσα μου, άμα συνεχίσω να είμαι εδω και δεν φύγω σύντομα, θα πεθάνω. Υπομονή λίγα χρόνια. Και όπως κάθομαι στη βεράντα στο εξοχικό θα λέω όπως πίνω το καφεδάκι στην παρέα. Ρε παιδιά, η Αθήνα προς τα που πέφτει? Και θα της ρίχνω μια μουντζα. 🤣 Ηοme Studio στο χωριό. 😂

  • Like 1
  • Χαχα 2

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
2 λεπτά πριν, gkourmoul1 είπε


Γερόλυκος…

Tο γεροντοκόρος μου αρέσει 😄

  • Χαχα 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσιευμένο (επεξεργασμένο)

Δεν ειχα πατρικο σπιτι (παντα ειμασταν ενοικιαστες) οποτε δεν εχω επιστρεψει σε αυτο (αξιωθηκα να αγορασω ομως ενα σχετικα προσφατα στο ΚΕΝΤΡΟ της ΑΘΗΝΑΣ γιατι εξω απο αυτο δεν υπαρχει ζωη 🤣  οποτε μαλλον θα επιστρεψει εκει ο..υιος μου καποια στιγμη 😁

Επεξεργασμένο από Superfunk
  • Like 2

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, Waterfall-K είπε

 Έκτοτε μένω εκεί, στον δεύτερο όροφο εγώ και στον πρώτο ο bro.

 

image.thumb.png.cf1cd8a097989e7625e159f6835235db.png

Με απόσταση 20χλμ να χωρίζουν τις 2 πόλεις, απ την αρχαιότητα ήταν γνωστό το μίσος των Ερετριαίων ειδικά για τους Καθηνιώτες της Χαλκίδας. Δεν ήταν δα και δύσκολο να πείσω μερικούς Χούτι Ερετριείς να στήσουν ένα δίπιτο Μπαιρακτάρη και να το αμολύσουν στον δεύτερο όροφο της ως άνω εικόνας. Η χαράς τους άγγιξε την ευτυχία δε, όταν τους ανακοίνωσα πως θα καταστρέψουμε Χαμούνδ και άλλα κυμβαλοφόρα οπλικά συστήματα.

Η φωτογραφία απογευματινή τη σήμερον απ το σημείο εκτόξευσης, το αρχαίο θέατρο Ερέτριας καθώς ετοιμάζονται τα παιδιά για τη βραδυνή εκτόξευση

Υπολογίζω να καταστραφεί και όλο το υλικό από DP και Παπατανατσίου

 

IMG_20240314_153352.jpg

  • Like 1
  • Μπερδεύτηκα 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

28 λεπτά πριν, Σαμη Παραγκα είπε

Με απόσταση 20χλμ να χωρίζουν τις 2 πόλεις, απ την αρχαιότητα ήταν γνωστό το μίσος των Ερετριαίων ειδικά για τους Καθηνιώτες της Χαλκίδας.

1) Δεν υπάρχουν Καθηνιώτες. Υπάρχουν Καθενιώτες, και είναι οι κάτοικοι του χωριού Καθενοί, που είναι και το χωριό μου και στο οποίο έχω εξοχικό. Αν έχεις πάει ποτέ Στενή να χλαπιακιάσεις (κακόμοιρε Αθηναίε😁) στο κατέβα περνάς πάντα έξω από το εξοχικό μου.
2) Κανηθιώτες/Καραμπαμπιώτες λεγόμαστε όσοι ζούμε στην Βοιωτική πλευρά της Χαλκίδας, και συγκεκριμένα πάνω στον λόφο της Κανήθου (aka λόφος Καράμπαμπα).
3) Στη αρχαιότητα δεν υπήρχαν Κανηθιώτες, η Βοιωτική πλευρά άρχισε να κατοικείται στις αρχές του 20ού αιώνα.

 

image.png.6de2dc2613e62b4a1fea6260d04cb868.png

 

Τέλος το μάθημα ιστορίας. Αύριο πάλι.image.gif.a69eddc743d391d6c81072f216bf0bc9.gif

  • Like 3

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσιευμένο (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Waterfall-K είπε

1) Δεν υπάρχουν Καθηνιώτες. Υπάρχουν Καθενιώτες, και είναι οι κάτοικοι του χωριού Καθενοί, που είναι και το χωριό μου και στο οποίο έχω εξοχικό. Αν έχεις πάει ποτέ Στενή να χλαπιακιάσεις (κακόμοιρε Αθηναίε😁) στο κατέβα περνάς πάντα έξω από το εξοχικό μου.
2) Κανηθιώτες/Καραμπαμπιώτες λεγόμαστε όσοι ζούμε στην Βοιωτική πλευρά της Χαλκίδας, και συγκεκριμένα πάνω στον λόφο της Κανήθου (aka λόφος Καράμπαμπα).
3) Στη αρχαιότητα δεν υπήρχαν Κανηθιώτες, η Βοιωτική πλευρά άρχισε να κατοικείται στις αρχές του 20ού αιώνα.

 

image.png.6de2dc2613e62b4a1fea6260d04cb868.png

 

Τέλος το μάθημα ιστορίας. Αύριο πάλι.image.gif.a69eddc743d391d6c81072f216bf0bc9.gif

Κάνηθος, προάστιο-γειτονιά- της Χαλκίδας, τα είπαμε, τα συμφωνήσαμε προ καιρού, εκ παραδρομής έγραψα ΚΑθΗΝΙΩΤΕς. Πράγματι το απόγευμα τράβηξα τη φωτό στο αρχαίο θέατρο Ερέτριας. Έχω ανέβει με τα πόδια Σέτα-Δίρφυ-Όχη ,με αμαξι μάλλον όλα τα χωριά και σχεδόν όλες τις ραχούλες της Εύβοιας. Συνήθως μένω στον ''Μορφέα'' Βόρεια και Ανατολικά σου.

Καθενούς επίσης έχω πελατάκη

Επεξεργασμένο από Σαμη Παραγκα
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσιευμένο (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Αρχή Διαλόγου είπε

maxresdefault.jpg

Άξιος...

 

1 ώρα πριν, Σαμη Παραγκα είπε

 Συνήθως μένω στον ''Μορφέα'' Βόρεια και Ανατολικά σου

Γιατί φίλος, τα Lucy κ' Παλίρροια σε χαλάνε? Ή έστω το "Χαρά" που είναι και στη γειτονιά μου?🤔 Που πας και τα βρίσκεις ωρέ Samy τέτοια τριτοκλασάτα ξενοδοχεία?🙄 Μόνο στο "Κεντρικόν" δεν έχεις μείνει ακόμα (ή έχεις?😆) 

 

 

Επεξεργασμένο από Waterfall-K

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου