Προς το περιεχόμενο

Στερητικό σύνδρομο MODX


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πως τα κατάφερα πάλι έτσι ρε γαμώτο μου?🤔 Είπα να βάλω πλώρη για κάνα Montage M6, και βάζω το MODX7 μου για πούλημα. Στο δρόμο βλέπω κάτι 7μηνες λίστες αναμονής και αρχίζω να παίρνω ανάποδες. Πόσο σκατά τα έχει κάνει η Yamaha με αυτό το synth δεν περιγράφεται, όλος ο πλανήτης έχει μπει σε λίστα αναμονής.🙄 Στο μεταξύ το MODX7 μου έφυγε πριν κάνα μήνα με μια €500ρα χασούρα στην τσέπη μου, και το setup μου έμεινε χωρίς leader. Και τώρα αρχίζω να έχω συμπτώματα στέρησης. Με κανένα άλλο synth στο παρελθόν δεν είχα νιώσει στερητικό σύνδρομο, πλην στην περίπτωση των Hammond μου. Συνήθως ότι synth πούλαγα το αντικαθιστούσα άμεσα με κάτι εφάμιλλο ή καλύτερο, με το MODX αυτό ακόμα δεν έχει γίνει. Το Montage M φαντάζει μακρινό όνειρο με τις βλακείες που κάνει η Yamaha, οπότε με βλέπω σύντομα να αγοράζω ξανά ένα MODX7(+) και να τελειώνει το θέμα.😒 Anyway, θα δω τι θα κάνω... Η παρακάτω 2λεπτη ηχογράφηση είναι η τελευταία που έκανα με το MODX.

A ρε MODXάρα, πραγματικά λείπεις!😢😩❤️😁

 

 

  • Like 6

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι σαρεσει απο αυτα τα yamaha δεν καταλαβαινω, εγω απο το παραθυρο θα το πεταγα να μου το χαριζαν...🤣😜😎 δεν με βολεψαν ποτε....

 

αγχωνευτα οργανα και κρυα , αχρωμα και το menu να σπαει νευρα...

33 1/3333cos301/2sqrt564,0909{fx-dty/sqrtz}

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, Waterfall-K είπε

Πως τα κατάφερα πάλι έτσι ρε γαμώτο μου?🤔 Είπα να βάλω πλώρη για κάνα Montage M6, και βάζω το MODX7 μου για πούλημα. Στο δρόμο βλέπω κάτι 7μηνες λίστες αναμονής και αρχίζω να παίρνω ανάποδες. Πόσο σκατά τα έχει κάνει η Yamaha με αυτό το synth δεν περιγράφεται, όλος ο πλανήτης έχει μπει σε λίστα αναμονής.🙄 Στο μεταξύ το MODX7 μου έφυγε πριν κάνα μήνα με μια €500ρα χασούρα στην τσέπη μου, και το setup μου έμεινε χωρίς leader. Και τώρα αρχίζω να έχω συμπτώματα στέρησης. Με κανένα άλλο synth στο παρελθόν δεν είχα νιώσει στερητικό σύνδρομο, πλην στην περίπτωση των Hammond μου. Συνήθως ότι synth πούλαγα το αντικαθιστούσα άμεσα με κάτι εφάμιλλο ή καλύτερο, με το MODX αυτό ακόμα δεν έχει γίνει. Το Montage M φαντάζει μακρινό όνειρο με τις βλακείες που κάνει η Yamaha, οπότε με βλέπω σύντομα να αγοράζω ξανά ένα MODX7(+) και να τελειώνει το θέμα.😒 Anyway, θα δω τι θα κάνω... Η παρακάτω 2λεπτη ηχογράφηση είναι η τελευταία που έκανα με το MODX.

A ρε MODXάρα, πραγματικά λείπεις!😢😩❤️😁

 

 

Αυτό κάνει για μουσική υπόκρουση σε ντοκιμαντέρ που μιλάει για τα Voyager 1 και 2..  😉

 

 

 

🔇🔇🔇

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσιευμένο (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, stavros_d80 είπε

Τι σαρεσει απο αυτα τα yamaha δεν καταλαβαινω, εγω απο το παραθυρο θα το πεταγα να μου το χαριζαν...🤣😜😎 δεν με βολεψαν ποτε....

 

αγχωνευτα οργανα και κρυα , αχρωμα και το menu να σπαει νευρα...

Όπως έγραφε παλιά και ένας παλιός-καλός γνωστός:

"Σε αυτήν την περίπτωση θα σε παρακαλούσα να με ενημέρωνες για την ακριβή τοποθεσία και ώρα που θα πέταγες το yamaha-synth από το παράθυρο!"   😁

Επεξεργασμένο από John Tzinieris

 

🔇🔇🔇

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, stavros_d80 είπε

Τι σαρεσει απο αυτα τα yamaha δεν καταλαβαινω, εγω απο το παραθυρο θα το πεταγα να μου το χαριζαν...🤣😜😎 δεν με βολεψαν ποτε....

 

αγχωνευτα οργανα και κρυα , αχρωμα και το menu να σπαει νευρα...

image.jpeg.a01ffd3e32e193c5176042d984859079.jpeg🤣

  • Like 1

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, John Tzinieris είπε

Αυτό κάνει για μουσική υπόκρουση σε ντοκιμαντέρ που μιλάει για τα Voyager 1 και 2..  😉

Μην αναφέρεις σε παρακαλώ τη λέξη "Voyager" σε ένα θρεντ με θέμα ένα  Yamaha synth, και ιδιαίτερα σε ένα δικό μου θρεντ με ένα Yamaha synth...😌

  • Χαχα 1

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Waterfall-K είπε

σε ένα θρεντ με θέμα ένα  Yamaha synth, και ιδιαίτερα σε ένα δικό μου θρεντ με ένα Yamaha synth...😌

Έμενα δε θα με μαλώσεις που έβαλα το Nautilus ? 🤣

 1857 ψωροευρώ σε 24 άτοκες δόσεις. 🤣

 

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, Waterfall-K είπε

Anyway, θα δω τι θα κάνω... 

 

Προτείνω να περιμένεις, παρά το σύνδρομο στέρησης. Είτε θα μειωθεί / εξαφανιστεί η ανάγκη για αναμονή, είτε θα βγει το μικρό αδελφάκι του Μ, είτε και τα δύο περίπου την ίδια περίοδο.

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου