Προς το περιεχόμενο

Στερητικό σύνδρομο MODX


Προτεινόμενες αναρτήσεις

6 λεπτά πριν, theoMusictech είπε

αυτη τη στιγμη ειμαι διπλα στο Μοχφ

Αγαπημένο. Αν ήξερα τι μαλακίες θα έκανε η Yamaha με το sequencer στα Montage/MODX θα το είχα κρατήσει.

 

7 λεπτά πριν, theoMusictech είπε

ησουν το πρωτο ατομο που οταν το ειχα παρει, σου ειχα στειλει για να με ξεμπλοκαρεις για καποια ψυλοδιαδικαστικα θεματακια που ειχα, το προσπερναω που ουτε αυτο το θυμωσουν!!!!! τα μηνυματα ειναι κατεγραμμενα παντως!!!!!

Που να το θυμάμαι ρε Theo? Το 2016 έφυγα από το ΝΟΙΖ. Ξέρεις πόσοι (και για πόσο καιρό) μου έγραφαν ερωτήσεις σε πμ μετά την απόσυρση μου?😁 Που να τους θυμάμαι όλους. Πάντως χαίρομαι που σε βοήθησα κάπου.

 

10 λεπτά πριν, theoMusictech είπε

θα'θελα να παω και τοο βημα παρακατω, Αυτη τη φορα ομως, δεν θα παρω καποιο αδερφακι ναυαρχιδας, (με πετσοκομενα κουμπια,) θα παρω ναυαρχιδα!

Αν θες ναυαρχίδα, πας για Montage M, αν θες να μεινεις στη Yamaha βέβαια. Που θα το βρεις? Δεν ξέρω.

Η συμβουλή μου: χτύπα τώρα ένα MODX+ που βρίσκεται παντού, οι τιμές του έχουν πέσει κατά πολύ από την μέρα κυκλοφορίας του (διότι έφαγαν το κράξιμο της αρκούδας) και είναι και στα "νερά" σου, μια και έχεις ήδη το MOXF (που ακόμα γ@^%$^ει και δέρνει παρεμπιπτόντως), και αργότερα βλέπεις.

 

image.thumb.png.141900869595c524ed05b9591a22c082.png

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Waterfall-K είπε

Απ'τη Γερμανία τα περισσότερα

 

Δεν με αντελείφθοις.

Στη Γερμανία από που ήλθανε;

Εννοώ ότι όλα όσα έχεις πάρει, έχουν φτάσει στα χέρια σου από την άλλη άκρη του κόσμου.

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, trolley είπε

 

Δεν με αντελείφθοις.

Στη Γερμανία από που ήλθανε;

Εννοώ ότι όλα όσα έχεις πάρει, έχουν φτάσει στα χέρια σου από την άλλη άκρη του κόσμου.

Ναι ωρέ, αλλά ήρθαν κατευθείαν από τη μαμά εταιρεία και με την πρέπουσα προσοχή. Και όταν τα αγόρασα από Γερμανία, δεν πλήρωσα τελωνείο. Που ξέρω γω τώρα ποια εταιρεία είναι αυτή που εμπορεύεται τα συγκεκριμένα Montage στο ebay και πως και γιατί...Συν το τελωνείο, που θα ανεβάσει πολύ, πάρα πολύ την αρχική τιμή. Μιλάμε για ένα όργανο (Montage M7) που είναι τεράστιο και ζυγίζει σχεδόν 18 κιλά.

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ασφαλώς, έτσι είναι. Δεν σου προτείνω να το κάνεις, απλά γέλαγα που έγραψες "από τόσο μακρυά". Επί της ουσίας, ξέρει (ή εικάζει) κανείς γιατί η Ηάμαχα τα έκανε τόσο μαντάρα;

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, trolley είπε

Επί της ουσίας, ξέρει (ή εικάζει) κανείς γιατί η Ηάμαχα τα έκανε τόσο μαντάρα;

Δεν ξέρω, σε κάποια φάση σταμάτησα να ασχολούμαι με το θέμα. Κάτι ακούστηκε ότι θέλει πλέον να κόψει τους αντιπροσώπους της και να πουλάει κατευθείαν η ίδια τα όργανα της χωρίς μεσάζοντες.

Παρακάτω μια απάντηση του Thomann μέσω email σε ένα πελάτη που ρωτούσε για τη διαθεσιμότητα του οργάνου:

 

image.png.c4fd7b2075c78e2aca729cd5c42606d7.png

 

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

προς Τρολλευ!

Θα Μας. Το εστελναν Τρολλευ!!! Και Οχι μονο θα Μας. Το εστελναν,,, αλλα μετα θα εκαναν και 3ημερο Ιαπωνεζικο πανυγιρι στη κεντρικη πλατια του χωριου! με Lead synth της... Korg!!!!! !!!!!!!!!!

Γουοτερφολ, δικιολογιες!!!!! εμενα επρεπε να με θυμασαι!!!

τες/πα! ας το αφισω εδω!!!!! Αχ για το Moxf τι να πω! Ας πω το βασικοτερο! ηταν/ειναι το πρωτο workstation που ειχα/εχω ποτε! Και... Δεν ειναι ενα οποιοδηποτε workstation. Πιστευω θα συμφωνησεις οτι με αυτο, εκλεισε ενας κυκλος Οχι μονο για την εταιρια, αλλα και μια εποχη παραγωγης μηχανηματων με... παραπανισια απλοτητα και λειτουργιες, λειτουργιες που ηταν οσες ηθελες ακριβως, και κατι παραπανω , ωστε, αν τις ηθελες να τις ειχες!!! οποιος δεν καταλαβε να μου το πει να το ξαναγραψω!

Ε πιστευω οτι μετα απ[ο αυτο, δεν φτιαχτηκε ενα τετοιο μηχανημα απο τη Yamaha. Τουλαχιστον.

Αν θα πηγαινα σε Yamaha,,, ΑΝ. ΑΝ... θα'παιρνα το MMMMMMMMM το μεγαλο.

Η επομενη μου επιλοογη μμε τον αλγοριθμο μου, ειναι το ΚρουζεΙ¨¨Ιλ

κι ας εχει τους μισους ηχους, τη μιση οθονη και τα μισα πλικτρα, μονο τα λευκα!!! μου κανει!

το κλειδι (του σολ?????) ειναι! δημιουργω; με πορωνει;;; με....... Ερεθιζει;;; το πηρα!!!!!

καλες μουσικες να'χουμε!

Και σκεψου το!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

α και στην ερωτηση "γιατί η Ηάμαχα τα έκανε τόσο μαντάρα;"

δεν τα εκανε η Yamaha μανταρα!!! οι Ευρωπαιοι τα εκαναν! αντιπροσωποι θελεις; μεσαζοντες; αγοραστες; βαλε με το νου σου!!!!! μπορω να το αποδειξω και με άλλα πολλα παραδειγματα απο τον κλαδο της πληροφορικης πχ που εχουν γινει οι διαφορες... Αστοχ.ιες, αλλα βαριεμαι τωρα παιζω r&b sto Moxf!!!!!!!!!! και κλεω απο χαρα, με το πληκτρολογιο του!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσιευμένο (επεξεργασμένο)
16 λεπτά πριν, theoMusictech είπε

Δεν ειναι ενα οποιοδηποτε workstation. Πιστευω θα συμφωνησεις οτι με αυτο, εκλεισε ενας κυκλος

Ένα Motif XF ήταν στην κυριολεξία, πλην του sampler, αλλά με καλύτερους DA converrters από το flagship, πιο πολλά arpeggios, μεγαλύτερη χωρητικότητα στο sequencer, ένα-δυο EQ παραπάνω και δεν ξέρω αν ξεχναω και τίποτα άλλο. Με το MOXF έκλεισε η εποχή των Motif. Τα Montage/MODX όμως εμπεριέχουν ότι είχαν τα Motif XF/MOXF συν ένα μύριο περισσότερα πράγματα, είναι η φυσική εξέλιξη της Motif σειράς. Η AWM2 engine δεν έχει πλεον voices, παίζει μονίμως με performances, και αυτό από μόνο του είναι κορυφαία κίνηση που διαχωρίζει τα Montage/MODX από οποιοδήποτε άλλο multitimbral synth έχει ποτέ κυκλοφορήσει ή κυκλοφορεί. Πρόσθεσε και μία FM engine-τέρας που δεν υπήρρχε στη Motif σειρά συν μερικά ακόμα "εξτραδάκια" που κάνουν τη διαφορά και Welcome to synth Heaven. 

Θα δεινοπαθήσεις αν πας σε Kurzweil, στο λέω από τώρα να το ξέρεις.😎

 

 

Επεξεργασμένο από Waterfall-K
  • Like 1

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εκλεισε μεν ο κυκλος της σειρας, της μπραντας, μοτιφι μοτιξι μοτοζι κλπ. Αλλα το πιοο σημαντικο ειναι οτι εκλεισε εκτος απο αυτο και ο κυκλος μιας ολοκληρης δομης οργανου. Φευγω απο το ποσες δυνατοτητες εχει / ειχε ενα οργανο παω στο ολο ley out! αλλαξανμ πολλα προς το παρον μπορει καποια στιγμη να ξαναρθουν!

μπορει και Οχι! το'χουμε ξαναπει! η αγορα κανει κυομαντο!!!!! και επειδη σε κοβω για ροκα!!!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου