Προς το περιεχόμενο

RGB περιφερειακά για PC


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderator

Βλέπω ότι έχει γεμίσει με φωτιζόμενα RGB περιφερειακά ο τόπος.

Μπήκα και εγώ στον πειρασμό να πάρω μερικά.

Ποντίκια, κουτιά, πληκτρολόγια......ηχόμπαρες, ανεμιστήρες...

ΟΚ , πλάκα έχουν αλλά παίζουν κανένα ρόλο;

Κάνουν κάτι ή απλά για τη μούρη είναι;

Ρωτάω γιατί είμαι γέρος και μήπως μου διαφεύγει κάτι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, LK είπε

Βλέπω ότι έχει γεμίσει με φωτιζόμενα RGB περιφερειακά ο τόπος.

Μπήκα και εγώ στον πειρασμό να πάρω μερικά.

Ποντίκια, κουτιά, πληκτρολόγια......ηχόμπαρες, ανεμιστήρες...

ΟΚ , πλάκα έχουν αλλά παίζουν κανένα ρόλο;

Κάνουν κάτι ή απλά για τη μούρη είναι;

Ρωτάω γιατί είμαι γέρος και μήπως μου διαφεύγει κάτι.

Eίναι για τη μούρη, αλλά και για  διαγνωστικούς σκοπούς αφού ο χρωματισμός τους μπορεί να συσχετιστεί με πληροφορίες όπως η θερμοκρασία των διαφόρων components και άλλες μετρήσεις.

 Επίσης τα rgb περιφερειακά μπορεί να φωτίζουν θύρες, μπορεί να είναι χρήσιμα για το gameplay, π.χ. στο RGB μου πληκτρολόγιο ανάβουν διαφορέτικα τα κουμπιά που αναφέρονται στην κίνηση, στη στόχευση, στα pop up μενου και άλλα, μπορεί να αντικατοπτρίζουν τις στροφές όπως στο πάνελ του τιμονιού της  φόρμουλα ένα για να αλλάζεις ταχύτητα στα racing games που παίζω, στα DAW αν θέλεις είναι χρήσιμο γιατί φωτίζεις συγκεκριμένα κουμπιά συντομεύσεων για να τα βρίσκεις πιο εύκολα τη νύχτα.

 

 Επίσης RGB ταινία πίσω από το μόνιτορ είναι χρήσιμη για το φωτισμό και μπορεις να τα συγχρονίσεις όλα για να κάνεις πάρτυ΄με φωτορυθμικά, να ανταποκρίνονται με τη μουσική. Πάω να φάω το αρνί🤣

  • Χαχα 1
  • Συμφωνώ 1

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ έχω RGB στο κουτί και τα έχω βάλει να πηγαίνουν από ένα χρώμα σε ένα άλλο ανάλογα τη θερμοκρασία του συστήματος. Η κάρτα γραφικών έχει ένα δικό της και το χω βάλει ανάλογα τη χρήση. Βοηθάει για να βλέπω κυρίως όταν είναι σε αδράνια αν τρέχει κάτι που ίσως έχει κολλήσει. Έχουν διάφορες άλλες ρυθμίσεις αλλά κατά κύριο λόγο είναι για μούρη.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου