Προς το περιεχόμενο

Arturia Polybrute 12


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το πήρε το μάτι μου χτες, και όποτε βλέπω νέο συνθ εννοείται μπαίνω Νοιζ να δω τα σχόλιά σας :D 
Εντυπωσιακή εμφάνιση σιγουρα, φαίνεται ποιοτικό σαν κατασκευή επίσης, αλλά στα 4Κ (Behringer Help!) απευθύνεται σε πολύ συγκεκριμένο κοινό. Συνεχίζω να προτιμώ το original που επίσης ακούγεται ακριβό σχετικά με το τι μπορεί να κάνει στα 2.5Κ. Υπάρχουν και καλύτερα analog συνθς αλλά και καλύτερα controllers στην αγορά για extra expression οπότε δε ξέρω τι deal πάει να κάνει η arturia με το συγκεκριμένο. And the Oskar goes to MiniFreak Noir από Arturia θα έλεγα μέχρι τώρα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, Ioan Eko είπε

 Υπάρχουν και καλύτερα analog συνθς αλλά και καλύτερα controllers στην αγορά για extra expression οπότε δε ξέρω τι deal πάει να κάνει η arturia με το συγκεκριμένο. 

 

Ναι, ισχύει αυτο. Φαντάζομαι πουλάει αμεσότητα. Τα έχεις όλα στα χέρια σου και συνδεδεμένα. Και πολλές φορές τα πολλά διαφορετικά έργαλεία χαλάνε το flow. Είναι λογικό οταν εχεις πολλά εργαλεία σε μία μονάδα, να είναι καλύτερα σχεδιασμένα, να συνεργαζονται πιο εξυπνα μεταξύ τους καθως τα εχουν σχεδιάσει επαγγελματίες μηχανικοί και τελικά χωρίς να σηκώνεις τα χερια σου ή να ψαχνεις έξτρα καλώδια και ανταπτορες να βγαζεις μεγάλο εύρος αποτελεσμάτων. 

 

Το οποίο πολλές φορες είναι παααρα πολυ σημαντικό. Οπως ειπα και πιο πανω, πολλές φορες κανω αλχημείες με διαφορετικά όργανα για να πετυχω αυτό που θελω. Τελικα καποια στιγμη βαριεμαι ή κανω εκπτωσεις αν πρεπει να το ξαναστήσω. 

 

Συνεχιζω να επιμενω οτι 1 χιλιαρικο συν το εβαλαν για τα υπεροχα χρωματιστα knobs και εγω προσωπικά τσιμπησα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, trolley είπε

Λογική είναι η τιμή για το Arturia, ειδικά αν ισχύουν αυτά που γράφετε για το πληκτρολόγιο. Για έναν επαγγελματία, με το Φ.Π.Α. να έχει αφαιρεθεί, είναι μία καλή επένδυση ως main controller και είναι και μουράτο.

Σε ποιους επαγγελματίες αναφέρεσαι? Οι μόνοι επαγγελματίες που μπορούν να το αγοράσουν χωρίς ΦΠΑ είναι κάποιοι έμποροι. Σίγουρα δεν είναι οι μουσικοί, επαγγελματίες ή μη.

  • Λυπάμαι 1

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru
1 λεπτό πριν, Waterfall-K είπε

Σε ποιους επαγγελματίες αναφέρεσαι? Οι μόνοι επαγγελματίες που μπορούν να το αγοράσουν χωρίς ΦΠΑ είναι κάποιοι έμποροι. Σίγουρα δεν είναι οι μουσικοί, επαγγελματίες ή μη.

Όχι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Waterfall-K είπε

Σε ποιους επαγγελματίες αναφέρεσαι? Οι μόνοι επαγγελματίες που μπορούν να το αγοράσουν χωρίς ΦΠΑ είναι κάποιοι έμποροι. Σίγουρα δεν είναι οι μουσικοί, επαγγελματίες ή μη.

 

Δεν έχουν επιστροφή Φ.Π.Α. οι μουσικοί;

Εγώ (που δεν είμαι μουσικός, αλλά έχω επιχείρηση) έχω επιστροφή Φ.Π.Α. και μάλιστα όταν αγοράζω από την Ε.Ε. δεν μου χρεώνουν καν τον Φ.Π.Α. Αυτό ισχύει από τότε που έφταξα την πρώτη μου ατομική επιχείρηση, το 1991.

  • Συμφωνώ 1

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Waterfall-K είπε

Σε ποιους επαγγελματίες αναφέρεσαι? Οι μόνοι επαγγελματίες που μπορούν να το αγοράσουν χωρίς ΦΠΑ είναι κάποιοι έμποροι. Σίγουρα δεν είναι οι μουσικοί, επαγγελματίες ή μη.

Αυτοί που δεν ξέρουν να παίζουν αλλά χτίζουν στούντιο για να παίζουν οι άλλοι και κονομανε από τα νοίκια του χώρου και των οργάνων.. Έτσι θα γίνεται και εδώ από τότε που άρχισε η ανάπτυξη. 

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru
8 λεπτά πριν, cos_dr είπε

Αυτοί που δεν ξέρουν να παίζουν αλλά χτίζουν στούντιο για να παίζουν οι άλλοι και κονομανε από τα νοίκια του χώρου και των οργάνων.

Και αυτοί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, trolley είπε

Εγώ (που δεν είμαι μουσικός, αλλά έχω επιχείρηση) έχω επιστροφή Φ.Π.Α. και μάλιστα όταν αγοράζω από την Ε.Ε. δεν μου χρεώνουν καν τον Φ.Π.Α.

Μπορώ επίσης να επιβεβαιώσω ότι ισχύει για μουσικούς που έχουν κάνει έναρξη το παραπάνω. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, Μανώλης Χναράκης είπε

Όχι

Όχι τι?

 

13 λεπτά πριν, trolley είπε

Δεν έχουν επιστροφή Φ.Π.Α. οι μουσικοί;

Γιατί να έχουν επιστροφή ΦΠΑ οι μουσικοί?

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru
Μόλις τώρα, Ioan Eko είπε

Μπορώ επίσης να επιβεβαιώσω ότι ισχύει για μουσικούς που έχουν κάνει έναρξη το παραπάνω. 

Ρώτα τον λογιστή σου ή την αρμόδια ΔΟΥ στην οποία έχεις κάνει έναρξη να σου το επιβεβαιώσουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου