Προς το περιεχόμενο

Roland V - synth gt...Γνώμες, απόψεις?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σας παιδιά...

 

Ψάχνοντας για το καινούριο μου synth, έπεσα πάνω στο V synth Gt

, που (απ'ότι κατάλαβα) είναι το επόμενο μοντέλο από το V-synth....

 

Τα χαρακτηριστικά του και οι δυνατότητες του είναι απίστευτα...τουλάχιστον έτσι όπως τα διάβασα...Θα πάω το συντομότερο να το ακούσω, αλλά επειδή στο μαγαζι δε θα προλάβω να δω κάποια πράγματα, αν ξέρει κάποιος να μου πει,

 

α) τις δυνατότητες για realtime έλεγχο πάνω στο live, β) αν μπορείς να φτιάξεις combination ήχους (και σε διαφορετικά μέρη του keyboard), kai γ) γενική άποψη και ότι άλλο θεωρείτε ότι πρέπει να ξέρω...

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γειά σου φίλε και χρόνια πολλά.

Συγνώμη αλλά πως να σου απαντήσει κάποιος για ένα synth που ΔΕΝ έχει κυκλοφορήσει ...ακόμη ;

Εσύ θα μπορούσες ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

OK γράψε λάθος...

 

Απλά το είδα στο site της Roland, και στον τιμοκατάλογο του Στόλλα αλλά και στο thomann.de (δεν το μπερδεύω με το rack v synth xt) και είπα μήπως και...

Λόγω γιορτών δεν ήταν κάποιο μαγαζι ανοιχτό να το ρωτήσω...

Κι έχω την εντύπωση ότι έχω δει reviews σε ξένα φόρουμ

, από άτομα που το πήραν...

 

Όπως και να έχει όταν βγει και το πάρει κάποιος, ας μας πει τι και πως....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο Site της Roland λεει καποια πραγματα

Στη Φρανκφουρτη που το το ειδα για 5 ολοκληρα λεπτα!!!!!

Γινοταν της Π....νας στο περιπτερο της Roland γαρ

Απ'οτι μου φανηκε ειναι σαν να εχεις 2 V-Synth XT μαζι

Τι να πω δεν ξερω.Φανηκε να σκοτωνει αλλα τι να δεις σε 5 λεπτα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακόμα στα χαρτιά το γλυκοκοιτάζω...

Ελπίζω όταν το ακούσω να βγει πατάτα, για να μην "αναγκάζομαι" να ρίξω ότι οικονομία έχω κάνει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

To akoυσα στο Αμστερωταμ πριν 10 μερες.Πανω κατω στον ηχο ειναι ιδιο με το

v-synth xt.Το καλο ειναι οτι κανει παπαδες με πανω σε live παιξιμο.Η roland του Αμστερωταμ σαν αντιπροσωπια μου ειπε οτι θα βγαλει και τη rack εκδοχη του με εξτρα καρτες τον επομενο χρονο.Το θεμα ειναι keyboard or rack plus extra sound.Πιστευω οτι ειναι μια καλη επιλογη παντος για live φαση.

Dance music will never die!!!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά πήρα το XT..Πραγματικά το οργανο δεν έχει όρια...και σε συνδιασμό με το Triton μου οι δυνατότητες του είναι άπειρες...Τα πρώτα δείγματα από τις πρόβες είναι απίστευτα και σύντομα το βγάζω και σε live..

 

Το προτίμησα από το GT λόγω όγκου, κόστους, και για να το συνδιάζω πιο εύκολα με το workstation...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά πήρα το XT..Πραγματικά το οργανο δεν έχει όρια...κ

 

Δύο ερωτήσεις:

α) πόσο κόστισε;

β) τι μουσικές παίζεις;

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

O Στόλλας της Θεσ/νίκης και μετά από πολύ κόπο, μου το άφησε στα 1600 μετρητοίς..

 

Τώρα από μουσικές, παίζω σε κανα δύο ροκ μπάντες, όπου έχω την πολυτέλεια να πειραματίζομαι με τον ήχο μου..

Τώρα είπα να τον αλλάξω σε πιο synthesizer-ικό, σε αντίθεση με τους φυσικούς ήχους που προτιμούσα μέχρι τώρα..

 

Σαν προσωπική δουλειά, γράφω "θεατρική" μουσική (έτσι το περιγράφω χονδρικα) και ήδη με το V synth έχω βγάλει πολύ καλές ακρες...και διαφωνώ με τις φήμες ότι προορίζεται περισσότερο για electro, dance κτλ..

 

Ξέφυγα λίγο από τις ερωτήσεις σου, αλλά αυτές τις μέρες μιλάω με πολύ ενθουσιασμό για το νέο μου synth...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το μονο κακο εναι λιγο οτι βιαστικες γιατι θα βγειι και η gt σε ρακ με τις καρτες

του.Παντος αυτη τη στιγμη πιστευω οτι καλυτερη αγορα ειναι το χτ σε σχεση με τη gt αυτο το χρονο. Το κακο ειναι οτι του χρονου θα ειναι ακομη καλυτερο το V-SYNTH GT RACK THΣ.τελος παντων καλες παραγωγες με το μηχανημα φιλε και πιστεψεμε μπορεις να κανεις τρελα πραγματα στο ΧΤ.

Dance music will never die!!!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου