Προς το περιεχόμενο

Roland V - synth gt...Γνώμες, απόψεις?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το "βιάστηκες" το έλεγα κάποτε κι εγώ αλλά πλέον αποφάσισα να μην αγχώνομαι με την εξέλιξη της τεχνολογίας, γιατί και το gt να έπαιρνα θα εβγαινε μετά από ενα χρόνο το OASYS σε rack στα 1000ευρώ (καλά, λέμε τώρα!!!)

 

¶λλωστε πιστεύω θα περάσουν πολλά χρόνια για να πώ "Δε με καλύπτει το xt, έπρεπε να πάρω το gt"..

 

Κι εκτός όλων αυτών είμαι λίγο ανυπόμονος...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οντως φιλε μου ειναι ενα οργανο που θα το κρατησεις αρκετο χρονο δεν λεω το αντιθετο και σιγουρα το xt ειναι καλυτερο απο το gt προς παρον.Απλως επειδη ετυχε να ειμαι στην εκθεση της ROLAND για τους dance producer στο Αμστερνταμ με 30% εκτωση για οποιος το αγοραζαν εκεινη τη μερα ειχα μπει στο τρυπακι να το αγορασω.Το θεμα ειναι οτι οταν τους ειπα οτι καλη φαση το gt αλλα θα προτιμουσα το xt και ας μην ηταν dual core γιατι το αλλο εχει και τις καρτουλες του, τοτε μου απαντανε οτι εχω δικιο και οτι αν περιμενω λιγο διαστημα το gt θα βγει και αυτο σε rack 3 φορες καλυτερο απο το xt τοτε περιμενης ή οχι?ΕΙΔΟΥ ΤΟ ΕΡΩΤΗΜΑ.

Dance music will never die!!!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην ίδια (πάνω κάτω) τιμή? Αν ναι, τότε όντως θα ήταν καλύτερα να περιμένω, αλλά και πάλι δε μπορούσα να το ξέρω. Δε μετανοιώνω με τίποτα καθώς ήδη το xt μου έχει βγάλει αυτή τη γλυκιά αίσθηση του "τι να πρωτοκάνω" και

ίσως ήταν "πολύ" να πάω στο gt. ¶σε που δε νομίζω να είναι τόσο όμορφο :D

Το πλάνο μου προβλέπει,όταν ξαναμαζέψω κάποια χρήματα (ζήσε Μάη μου) την αγορά ενός ισχυρού workstation (M3?).

 

Y.Γ.: Η κάρτα VC-1 είναι πραγματικό κόλλημα..Η VC-2 απλά τα σπάει..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νeed καλη η σκεψη να μην κολλας σε μια εταιρια γιατι ετσι καταλαβαινεις τι παιζει στον ηχο και με αλλες εταιριες.Οσο για τη Korg kai Roland top σε παραγωγες progressive trance και house φιλε.Τωρα τιμη για gt rack μου ειπαν γυρο στα 2000 και η limited edition που θα ειναι για λιγους στα 2500 (λογο φωτακια και οτι χρωμα θελεις).

Dance music will never die!!!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στα 2000 όντως είναι μια πολύ καλή ευκαιρία.

Έχεις δίκιο ότι βγάζουν απίστευτο ήχο για trance, house κτλ, αλλά και στη μουσική που γράφω (folk - rock) προσφέρει πολλές "progressive" δυνατότητες..Πάντα ήθελα να βγάζω φυσικούς ήχους με μία κάπως "συνθεσαϊζερ-ική" χροιά και το μηχάνημα (χωρίς να το ξέρω ακόμα καλά) είναι ότι χρειαζόμουν..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου