Προς το περιεχόμενο

Drums Shields. Τι ακριβώς κάνουν;


Προτεινόμενες αναρτήσεις

http://www.acousticalsolutions.com/products/clearsonic/index.asp

 

Αυτο ας πουμε για παραδειγμα...

Έχει να κάνει με ηχομόνωση ή με διαμορφωση του ήχου μας;

Έχετε δει-χρησιμοποιησει ποτε κατι τέτοιο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω βασικα νομιζω οτι αυτο το χρησιμοποιουν για ηχογραφησεις,οταν παιζουν ολοι μαζι σε ενα δωματιο,το εχω δει σε στουντιο μεσα.Και το εχω δει σε μαγαζι Liveαδικο,για θεμα οπως ειπες ηχομονωσης...και κανει πολυ καλη δουλεια.Αν εχεις ενα χωρο μικρο και παιζεις με αλλα παιδια,ειναι πολυ καλη φαση γιατι ακους και εσυ καλυτερα παιζοντας χαμηλοτερα,αλλα δεν ενοχλεις και τους αλλους...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπαρχουν αρκετών ειδών acoustic sealds...Τα πιο απλά όπως αυτά που εχουν τα σκυλάδικα είναι για να κόβουν την ένταση των ντραμς.Πρακτικά είναι σαν να βάζεις ένα τοίχο μπροστά στον ντάμερ.Για τον ντραμερ αυτής της κατηγορίας τα acoustic sealds είναι θάνατος μιας και αυτο που κάνουν είναι να αντανακλούν τον ήχο και όχι να τον απορροφούν...κοινώς τα τρώει όλα ο ντράμμερ.Τα drum booths όπως αυτο του link είναι σχεδιασμένο για να μειώνει εντάσεις προς τα έξω αλλά και προς τα μέσα...

Ένα παρόμοιο χρησιμοποιεί ένα στούντιο στον κορυδαλλό.Εκείνο είναι φτιαγμενο απο MDF και Ricofon.Κόβει πολλά προς τα εμπρός και λόγω του ricofon δεν καταλαβαίνω την παρουσία του-τουλαχιστον ηχιτικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου