Προς το περιεχόμενο

Ολα ειναι ωραια στο Ελλαδιστάν....


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν ικανοποιηθηκες, γιατι δεν καθεσαι 8 ωρες σε ενα καταστημα με 30-40 πελατες, απο τους οποιους οι 20 ειναι "φτασμενοι" ψωνιο-μουσικοι, οι 10 δεν ξερουν τι θελουν και οι αλλοι 10 μπαινουν για ενα συγκεκριμενο πραγμα ( ο παραδεισος ).

Εμεις τα βλεπουμε ολα απο την πλευρα του πελατη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 228
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Κάτσε βρε 2 λεπτά, ο πωλητής πληρώνεται για να κάνει αυτή τη δουλειά.

 

Μήπως πρέπει να του κάνουμε και κανένα μασάζ ή κανένα μανικιούρ μη μας κουραστεί; Είναι άδικο για τον πελάτη Β να του βγάζει ο πωλητής τα νεύρα του επειδή ο πελάτης Α που πέρασε προηγουμένως του τα έκανε τσουρέκια ή ίσαμε τετραπλή καμπίνα με 12".

 

Όπως όλες οι δουλειές έχει τα καλά και τα ανάποδα. Αλλιώς όλοι θα ανοίγαμε μαγαζιά με μουσικά όργανα. Τα ποσοστά που έχεις φέρει σαν παράδειγμα είναι μια χαρά (φορ δε γκρικ στανταρντς να'ουμ - lol).

 

Οι πελάτες έχουν απαιτήσεις και οι προμηθευτές οφείλουν για το καλό της επιχείρησής τους να αφουγκράζονται αυτές τις απαιτήσεις και να προσπαθούν να τις ικανοποιήοσυν όσο το δυνατόν καλύτερα στις δεδομένες συνθήκες για να είναι πιο ανταγωνιστικοί απέναντι στους άλλους επιχειρηματίες.

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εννοειται ο οτι ο καθε σωστος πωλητης θα πρεπει να κουραζεται να ενδιαφερεται για τν πελατη να τον συμβουλευει μερικες φορες(αν ξερει)και να ειναι παρα πολυ ευγενικος.αυτη ειναι η δουλεια του αν σπαζεται τοτε να αλλαξει δουλεια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ικανοποιηθηκες' date=' γιατι δεν καθεσαι 8 ωρες σε ενα καταστημα με 30-40 πελατες, απο τους οποιους οι 20 ειναι "φτασμενοι" ψωνιο-μουσικοι, οι 10 δεν ξερουν τι θελουν και οι αλλοι 10 μπαινουν για ενα συγκεκριμενο πραγμα ( ο παραδεισος ).

Εμεις τα βλεπουμε ολα απο την πλευρα του πελατη.[/quote']

παραθέτω δικό σου ποστ επειδή είναι πιο κοντά δεν αφορά σε καμία περίπτωση μόνο εσένα αλλά όλους όσους έχουν τις ίδιες απόψεις.

Έχετε δουλέψει ποτέ σε τομέα εξυπηρέτησεις πελατειας ή πωλήσεων; γιατί οι απόψεις που εκφράζονται απο μερικά παιδιά εδώ, και απο εσένα, δεν θα μπορούσαν ΠΟΤΕ να θεωρηθούν σαν απόψεις πελατοκεντρικής εξυπηρέτησης σε ΚΑΜΙΑ επιχείρηση σε ΚΑΜΙΑ χωρα του κόσμου ΟΥΤΕ και στην ελλάδα, και κατα την αποψή μου δείχνουν παντελή αγνοια σε θέματα πωλήσεων.

 

εντελώς φιλικά και καλοπροαίρετα , και χωρίς καμία πρόθεση να σε προσβάλω :wink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και παρεπιπτόντως ξέρω παιδιά που όταν ήταν 18 είχαν αγοράσει PRS McCarty με P90' date=' custom μπασάκι πεντάχορδο Antonis και κλασική σπανιόλα των 400,000 δρχ.[/quote']

ενας 18χρονος στους 10000 μπορει να αγορασει PRS CUSTOM!!!

οι αλλοι 9999 γιατι να της δοκιμαζουν και να παιζουν με τα νευρα του κοσμακι???

Καταλαβαινω το υπερβολικο των σριθμων που παρεθεσες,αλλα ακομα και κατ'αντιστοιχια πιστευω οτι δεν στεκουν...Δουλευα ενα χρονο σε ωδειο και εβλεπα 15χρονα με FlyingV & Les Paul αγορασμενες απο Ελλαδα (ο νοων νοειτω) και μου ερχοταν να κλαψω :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η μονη πλακα ειναι πως αναφερομαι στον wasted και σε οσους θεωρουν αντιεπαγγελματικο και αντιεμπορικο να ζηταει ενας εμπορος διαβεβαιωση αγορας :P

 

Το πρωί δεν είχε καθόλου πλάκα.

 

 

Μα καλα' date=' ειμαστε που ειμαστε "πατος" σε επιπεδο αποδοσης υπηρεσιων, ειμαστε και "ντουβαρια" σαν καταναλωτες!

[/quote']

 

Μην τρελαινομαστε! Ειπαμε να ειμαστε "ξεφτιλες" καταναλωτες' date=' αλλα οχι να πεφτουμε και σε παραλογα επιπεδα αγνοιας!

[/quote']

 

Ναι' date=' σε αφορουν προσωπικα

[/quote']

 

 

===========================================

 

Εν πάσει περιπτώσει, αποδεικνύεται ότι έχουμε τους εμπόρους που μας αξίζουν.

 

Και μένα μου έιχε ζητήσει ο Διαμαντόπουλος προκαταβολή να μου φέρει ένα προενισχυτάκι της Berhinger. Εννοείται ότι τουπα ότι δεν είναι σοβαρή κατάσταση μια εταιρεία τεσσάρων ορόφων να ζητάει 70 !!!! ευρώ μπροστά, για να φέρει ένα ευτελέστατο προϊόν.

 

Από τη συζήτηση μας εδώ αποδεικνύεται ότι βρίσκει και τα κάνει. Εδώ είναι Βαλκάνια, δεν είναι παίξε γέλασε!!! :lol:

Empty Rooms

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγνωμη, αλλα προκαταβολη πληρωνεις παντου. Στον ενισχυτακο σε πειραζει? Ε, και αν δεν γουσταρεις τον Διαμαντοπουλο, πηγαινε αλλου! Απλα πραγματα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και παρεπιπτόντως ξέρω παιδιά που όταν ήταν 18 είχαν αγοράσει PRS McCarty με P90' date=' custom μπασάκι πεντάχορδο Antonis και κλασική σπανιόλα των 400,000 δρχ.[/quote']

ενας 18χρονος στους 10000 μπορει να αγορασει PRS CUSTOM!!!

οι αλλοι 9999 γιατι να της δοκιμαζουν και να παιζουν με τα νευρα του κοσμακι???

Καταλαβαινω το υπερβολικο των σριθμων που παρεθεσες,αλλα ακομα και κατ'αντιστοιχια πιστευω οτι δεν στεκουν...Δουλευα ενα χρονο σε ωδειο και εβλεπα 15χρονα με FlyingV & Les Paul αγορασμενες απο Ελλαδα (ο νοων νοειτω) και μου ερχοταν να κλαψω :(

 

ρε σεις γιατι ολοι νευριαζετε οταν βλεπετε εναν πιτσιρικα να εχει μια κιθαρα πολυ καλη???π.χ.εγω μαζευα χρηματα 5μηνες(γενεθλια,χαρτζηλικια.κτλ)και ζητησα και απο την μανα μου λεφτα για να παρς την λες πωλ μου.που ειναι το κακο???ενας πιτσιρικας και να την πηρε απο ελλαδα(δηλαδη την χρυσοπληρωσε)παλι που ειναι το κακο γιατι να ζηλευουμε?μπορει μια τετοια κιθαρα να μν μπορει να αξιοποιηθει απο εμας τους πιτσιρικαδες τοσο καλα οσο απο εμπειρους κιθαριστες αλλα στην τελικη οι πιτσιρικαδες με τετοιες γκαυλες που εχουμε για κιθαρα μπορει η αγορα μιας τετοιας κιθαρας να μας πωρωσει ακομα περισσοτερο...δηλ κατω των 30 απαγορευονται οι καλες ακριβες κιθαρες???

 

 

φιλικα(μπορει να ειμαι λιγο υπερβολικος αλλα ετσι μου βγηκαν)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ αγόρασα την αμερικανικη Jackson (3,430 Στολλας) στα 18 μου και την αξιοποιώ μια χαρα (shredding). Βέβαια πέρασαν 2 χρόνια για να κάνω τα τρελά πράγματα που βλεπουμε στα βίντεο και μένουμε μαλ...ες αλλά η κιθάρα ΄με βοήθησε στο να φτάσω εκεί πολύ απλά γιατί έχει πολύ καλό μπράτσο, ζύγισμα κλπ. Δεν βλεπω τον λόγο να μην προτιμάει κάποιος νέος της καλές κιθάρες!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και παρεπιπτόντως ξέρω παιδιά που όταν ήταν 18 είχαν αγοράσει PRS McCarty με P90' date=' custom μπασάκι πεντάχορδο Antonis και κλασική σπανιόλα των 400,000 δρχ.[/quote']

ενας 18χρονος στους 10000 μπορει να αγορασει PRS CUSTOM!!!

οι αλλοι 9999 γιατι να της δοκιμαζουν και να παιζουν με τα νευρα του κοσμακι???

 

Γιατί στα 20 τους αυ΄τοι οι πιτσιρικάδες ίσως να μπορούν να πάρουν μία τέτοια κιθάρα και να κάνουν το μαγαζί κατά 500-1000 ευρα πλουσιότερο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου