Προς το περιεχόμενο

Ολα ειναι ωραια στο Ελλαδιστάν....


Προτεινόμενες αναρτήσεις

αυτό που δεν θα καταλάβει ποτέ ο έλληνας έμπορος είναι ότι

" αν ένας ευχαριστημένος πελάτης θα του φέρει 10 καινούργιους αγοραστές' date=' ένας δυσαρεστημένος θα του "κόψει" 1000 υποψήφιους..."

 

αυτό που δεν θα καταλάβει ποτέ ο έλληνας καταναλωτής είναι ότι

" έχει και συντηρεί τους εμπόρους που του αξίζουν..."

 

αυτό που δεν θα καταλάβω ποτέ είναι ότι συνδιαμορφώνω την όποια κατάσταση με την συμπεριφορά μου, σε όποια και από τις δύο "απέναντι" όχθες βρεθώ...[/quote']

 

το σχόλιό σου, με το οποίο συμφωνώ, αποτελεί και απάντηση στην απορία που μου προξένησε η στάση όλων όσων κατά καιρούς διαμαρτύρονται για την ποιότητα των υπηρεσιών των Ελλήνων εμπόρων και συγκεκριμένα του Στόλλα, που στην μοναδική ευκαιρία που είχαν να διατυπώσουν αυτή την δυσαρέσκεια συμμετέχοντας στο thread που απάντησε ο yannis_stollas εδώ

αρκέστηκαν στο να σιωπούν ή και να χαριεντίζονται μαζί του, με εξαίρεση τους nickhigher και bassoter, για να μη τους αδικήσω.

 

Για να προλάβω τυχόν απορίες, εγώ δεν συμμετείχα γιατί δεν μπορώ να διαμαρτυρηθώ για κακές υπηρεσίες που δεν μου έχει προσφέρει ποτέ,(δεν υπήρξα ποτέ πελάτης του) και σίγουρα αυτός δεν μπορεί και δεν πρέπει να δικαιολογείται για τις κακές υπηρεσίες άλλων.

Dual Soliloquy

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 228
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

με λιγα λογια' date='εμποροι και πελατες στην ελλαδα ειμαστε για κλωτσες :D :D :D[/quote']

όχι, υπάρχουν 2 κατηγορίες:αυτοί που είναι για κλωτσιές και αυτοί που δεν είναι, ο καθένας με τις πράξεις του και τις απόψεις του τοποθετεί τον εαυτό του

στην αντίστοιχη κατηγορία, έιτε σαν αγοραστής είτε σαν έμπορος-πωλητής. Μην τα βάζουμε όλα στο ίδιο τσουβάλι, αυτό βολεύει μόνο αυτούς που είναι για κλωτσιές. :wink:

 

Υ.Γ. (γενικά για προηγούμενες τοποθετήσεις) χαίρομαι που διαβάζω απόψεις σαν του telewiz1, οι οποίες προέρχονται απο άνθρωπο που ασχολείται με τον τομεα των πωλήσεων ( και ΦΑΙΝΕΤΑΙ).Συμφωνώ ΑΠΟΛΥΤΑ .

Οχι τίποτα άλλο, αλλά, γιατί όλες οι απόψεις ΔΕΝ έχουν την ίδια βαρύτητα, αν δεν κατέχουμε κάτι, καλό κάνει να μην εκφράζομαστε, ωστε να δίνουμε αξία σ αυτά που λέμε ΟΤΑΝ το κατέχουμε το αντικείμενο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με λιγα λογια' date='εμποροι και πελατες στην ελλαδα ειμαστε για κλωτσες :D :D :D[/quote']

όχι, υπάρχουν 2 κατηγορίες:αυτοί που είναι για κλωτσιές και αυτοί που δεν είναι, ο καθένας με τις πράξεις του και τις απόψεις του τοποθετεί τον εαυτό του

στην αντίστοιχη κατηγορία, έιτε σαν αγοραστής είτε σαν έμπορος-πωλητής. Μην τα βάζουμε όλα στο ίδιο τσουβάλι, αυτό βολεύει μόνο αυτούς που είναι για κλωτσιές. :wink:

 

Πολύ καλά τα λες αν και το σχόλιο του Wow! είχε περισσότερο σκωπτικό ύφος και νομίζω και αυτός συμφωνεί μαζί σου.

 

Ακόμα δεν κατάλαβα βέβαια γιατί σιωπούν όσοι "δεν είναι για κλωτσιές" όταν τους δίνεται η ευκαιρία, όπως ανέφερα και παραπάνω...

 

ευχαριστώ παρεπιπτόντως για τα καλά σου λόγια

Dual Soliloquy

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υ.Γ. (γενικά για προηγούμενες τοποθετήσεις) χαίρομαι που διαβάζω απόψεις σαν του telewiz1' date=' οι οποίες προέρχονται απο άνθρωπο που ασχολείται με τον τομεα των πωλήσεων ( και ΦΑΙΝΕΤΑΙ).Συμφωνώ ΑΠΟΛΥΤΑ .

Οχι τίποτα άλλο, αλλά, γιατί όλες οι απόψεις ΔΕΝ έχουν την ίδια βαρύτητα, αν δεν κατέχουμε κάτι, καλό κάνει να μην εκφράζομαστε, ωστε να δίνουμε αξία σ αυτά που λέμε ΟΤΑΝ το κατέχουμε το αντικείμενο.[/quote']

 

+1000..μακαρι να σκεφτονταν ολοι οι πωλητες σαν και εσενα telewiz... :wink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 10 μήνες αργότερα...

  Παιδια εγω προσφατα μπηκα σε ενα καταστημα για να κοιταξω για μια behringer κονσολα των 300ευρω και γυριζοντας σπιτι την βρηκα 100 ευρω φθηνοτερα στο γνωστο μας thomman. Και σκεφτομαι τωρα γιατι ο Ελληνας να βγαλει τετοιο κερδος απο ολο αυτο. Οταν βλεπεις και δε σεβεται κανεις τον πελατη (υπαρχουν και εξαιρεσεις αλλα δε ξερω που) θα τον σεβαστεις εσυ? Εγω απλα δε ξαναπαταω στο εν λογω μαγαζι και ας ψοφησει απτην πεινα... Ας βγαλει ο δικος μας ενα 30αρι απο την πωληση και οχι περισσοτερα και απο τον κατασκευαστη της ΕΛΕΟΣ. Σαφως και θα προτιμησω τον γερμανο παλι γιατι ειναι επαγγελματιας. Αν δεν ανοιξουνε λιγο τα ματια τους οι μαγαζατορες εχει να πεσει μεγαλο λουκετο.

  Να σας πω και το θειικο που ειδα σε ενα κεντρικο καταστημα στην Ομονοια να κλασετε λιγο

Βλεπω κατι ακουστικα και μια τεραστια ταμπελα απο πανω τους "ΤΑ ΑΚΡΙΒΟΤΕΡΑ ΚΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΑΚΟΥΣΤΙΚΑ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ". Τιμη 5000κατι ευρω. Διαβαζω λοιπον τα χαρακτηριστικα τους και βλεπω υπογραμμισμενο με κοκκινο στυλο (μη τυχον και δε το δεις). Τα μαξιλαρακια στο εσωτερικο τους ειναι απο μαλλι προβατου... Ετσι εξηγηται λοιπον. Θα το ψαξω λιγο και εχω την εντυπωση επειδη μυρισε λιγο η κατασταση με τις τιμες που ειχε και στα υπολοιπα προιοντα οτι ειναι μουφας και δε νομιζω να τα βρω καπου πανω απο 200ευρω. Δε θα σας πω το ονομα του μαγαζιου γιατι θα τρεξετε ολοι να μου τα παρετε.Μαλλι προβατου ειναι αυτο...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να σας πω και το θειικο που ειδα σε ενα κεντρικο καταστημα στην Ομονοια να κλασετε λιγο...

Θα το ψαξω λιγο και εχω την εντυπωση επειδη μυρισε λιγο η κατασταση...

Λογικό είναι που μύρισε... ;D ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου