Προς το περιεχόμενο

Ολα ειναι ωραια στο Ελλαδιστάν....


Προτεινόμενες αναρτήσεις

αυτο ακριβως και εγω εχω τρελαθει και με την προοδο που εχω κανει και με την ευκολια παιξιματος.αυτες οι κιθαρες σε ωθουν να παιξεις.πριν 2-3 χρονια(τωρα ειμαι 17)ειχα μια squier strato που με δυσκολευε τοσο πολυ στο παιξιμο που με μιση καρδια επαιζα και επιανα την κλασσικη μου και ελιωνα στην εξασκηση δηλ ειχα ξεγραψει κατα καποιο τροπο την ηλεκτρικη.παντως αντικειμενικα η κιθαρα θα αξιοποιειται περισσοτερο απο ενα κιθαριστα με εμπειρια 20χρονων παρα απο εναν 18χρονο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 228
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Απο την αλλη ομως, οταν εγώ ρωταγα στο Ζοζ... για την κιθαρα αυτην και του ειπα σε τι λεφτα παιζει, εκεινος μονος του μου κατεβασε μια Prs στα 3,300 για να πουλήσει ενω εγω ΗΞΕΡΑ ΤΙ ΖΗΤΑΓΑ (κατι εντελως διαφορετικο) και ΔΕΝ ΕΠΑΙΖΑ ΜΕ ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΚΑΝΕΝΟΣ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ αγόρασα την αμερικανικη Jackson (3' date='430 Στολλας) στα 18 μου και την αξιοποιώ μια χαρα (shredding). Βέβαια πέρασαν 2 χρόνια για να κάνω τα τρελά πράγματα που βλεπουμε στα βίντεο και μένουμε μαλ...ες αλλά η κιθάρα ΄με βοήθησε στο να φτάσω εκεί πολύ απλά γιατί έχει πολύ καλό μπράτσο, ζύγισμα κλπ. Δεν βλεπω τον λόγο να μην προτιμάει κάποιος νέος της καλές κιθάρες![/quote']

σε δυο χρόνια μπορείς να κάνεις τρελό shredding??

δεν ανεβάζεις Κανά κλιπάκι να γελ...να σε ακούσουμε ήθελα να πω.

αν δεν σου αρέσει η στρατηγική πώλησης ενός καταστήματος φίλε μου πας αλλού,είναι απλό.

δεν σου βάζει κανείς το μαχαίρι στο λαιμό για να αγοράσεις απο αυτών.

τουλάχιστον του γερμανού δεν του βγάζετε το λάδι, προπληρώνετε πάντα και ούτε καν έκπτωση δεν του ζήτησε ποτέ κανένας

ας αγοράσατε μερικοί μερικοί κάποια προϊόντα ακριβότερα απο ότι πουλιούνται στην Ελλάδα.(αχ το ευχαριστήθηκα..)

όχι δεν είμαι κατά τις αγοράς από εξωτερικό όταν συμφέρει αλλά είμαι κατά τις ισοπέδωσης.

προσεχε τι λες...ειμαι κρυφος modulator!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Γιατί στα 20 τους αυ΄τοι οι πιτσιρικάδες ίσως να μπορούν να πάρουν μία τέτοια κιθάρα και να κάνουν το μαγαζί κατά 500-1000 ευρα πλουσιότερο.

στα 20 τους θα πάρουν μια XT 600 μπας και ρίξουν καμιά γκόμενα,όχι κιθάρα των 3000 Ευρώ.(αν άνοιγε ο κόσμος επιχειρήσεις για τις ελάχιστες εξαιρέσεις…σώθηκε..)

προσεχε τι λες...ειμαι κρυφος modulator!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ αγόρασα την αμερικανικη Jackson (3' date='430 Στολλας) στα 18 μου και την αξιοποιώ μια χαρα (shredding). Βέβαια πέρασαν 2 χρόνια για να κάνω τα τρελά πράγματα που βλεπουμε στα βίντεο και μένουμε μαλ...ες αλλά η κιθάρα ΄με βοήθησε στο να φτάσω εκεί πολύ απλά γιατί έχει πολύ καλό μπράτσο, ζύγισμα κλπ.!

 

ωπα ρεεεε!χαλαρωσε λιγο! :lol: :lol: :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ικανοποιηθηκες' date=' γιατι δεν καθεσαι 8 ωρες σε ενα καταστημα με 30-40 πελατες, απο τους οποιους οι 20 ειναι "φτασμενοι" ψωνιο-μουσικοι, οι 10 δεν ξερουν τι θελουν και οι αλλοι 10 μπαινουν για ενα συγκεκριμενο πραγμα ( ο παραδεισος ).

Εμεις τα βλεπουμε ολα απο την πλευρα του πελατη.[/quote']

 

8O 8O 8O

 

η πωληση δεν ειναι καταναγκαστικο επαγγελμα. οποιου δεν του αρεσει ας κανει κατι αλλο. φυσικα και ο πελατης εχει καθε δικαιωμα να μην ξερει τι θελει, να ειναι ακρως αναποφασιστος, να θελει να κανει 2000 ερωτησεις, βα θελει απλα να δοκιμασει ενα προιον για να σχηματισει αποψη κλπ κλπ.

καθε σοβαρος επαγγελματιας οφειλει να ειναι συνεπης και να μπορει να καλυψει ολα τα παραπανω. αν δεν του αρεσουν ολα αυτα, ας βαλει μια πινακιδα στην εισοδο να μας αποτρεπει απο το να μπουμε, εφοσον εμπιπτουμε σε μια απο τις παραπανω κατηγοριες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε σεις γιατι ολοι νευριαζετε οταν βλεπετε εναν πιτσιρικα να εχει μια κιθαρα πολυ καλη???π.χ.εγω μαζευα χρηματα 5μηνες(γενεθλια' date='χαρτζηλικια.κτλ)και ζητησα και απο την μανα μου λεφτα για να παρς την λες πωλ μου.που ειναι το κακο???...δηλ κατω των 30 απαγορευονται οι καλες ακριβες κιθαρες???

[/quote']

 

Αν και βγηκαμε off-topic, θελω να σου πω οτι το νοημα αυτου που εγραψα ηταν οτι πολλα 15-16-17-18-19-20..χρονα ειναι πιθανοι αγοραστες ακριβων ή εστω ανω του μεσου κοστους προιοντων.

Απο εκει και περα, δεν "νευριαζω",μακαρι ολοι σε αυτες τις "τρυφερες" ηλικιες να μπορουσαμε να ειχαμε αξιοπρεπη τουλαχιστον οργανα (για κιθαρες μιλαω 8) ).Αν εσυ καταφερες σε 5 μηνες να μαζεψεις λεφτα για μια LP απο χαρτζηλικια κ.τ.λ. να θεωρεις τον εαυτο σου πολυ τυχερο και το καλο που σου θελω,αξιοποιησε αυτο που εχεις και ασχολησου :wink:

 

Φιλικα,

ενας 31χρονος που υπερεβη το οικογενειακο budget και αγορασε επιτελους μια αμερικανα Strat των 1200¤ με πιστωτικη :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπαρχει και η αλλη περιπτωση αγοραστη παιδια και ας μην κοροϊδευομαστε! Ολα εξηγουνται στην παρακατω προταση:

 

"Γεια σας. Ψαχνω μια κιθαρα για το ταδε στυλ. Δινω τα ταδε χρηματα και θελω να δοκιμασω ο,τι εχει σχεση με αυτο το ειδος και τον αντιστοιχο προϋπολογισμο"

Οριστε! Ακομα και 16 χρονων να ειναι καποιος, με αυτην την ερωτηση, βαζεις τον υπαλληλο σε ενα δρομο εξυπηρετησης. Ξερει τι πρεπει να σου δειξει και στα ποσα χρηματα.

Οχι να μπαινει ο καθενας μεσα και απλα να ζηταει να δοκιμασει στην τυχη κιθαρες! Αλοιμονο εαν τοτε θα μπορουσε να εβγαζε ακρη ο καθε πωλητης!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ αγόρασα την αμερικανικη Jackson (3' date='430 Στολλας) στα 18 μου και την αξιοποιώ μια χαρα (shredding). Βέβαια πέρασαν 2 χρόνια για να κάνω τα τρελά πράγματα που βλεπουμε στα βίντεο και μένουμε μαλ...ες αλλά η κιθάρα ΄με βοήθησε στο να φτάσω εκεί πολύ απλά γιατί έχει πολύ καλό μπράτσο, ζύγισμα κλπ. Δεν βλεπω τον λόγο να μην προτιμάει κάποιος νέος της καλές κιθάρες![/quote']

σε δυο χρόνια μπορείς να κάνεις τρελό shredding??

δεν ανεβάζεις Κανά κλιπάκι να γελ...να σε ακούσουμε ήθελα να πω.

αν δεν σου αρέσει η στρατηγική πώλησης ενός καταστήματος φίλε μου πας αλλού,είναι απλό.

δεν σου βάζει κανείς το μαχαίρι στο λαιμό για να αγοράσεις απο αυτών.

τουλάχιστον του γερμανού δεν του βγάζετε το λάδι, προπληρώνετε πάντα και ούτε καν έκπτωση δεν του ζήτησε ποτέ κανένας

ας αγοράσατε μερικοί μερικοί κάποια προϊόντα ακριβότερα απο ότι πουλιούνται στην Ελλάδα.(αχ το ευχαριστήθηκα..)

όχι δεν είμαι κατά τις αγοράς από εξωτερικό όταν συμφέρει αλλά είμαι κατά τις ισοπέδωσης.

 

 

Σε 2 χρονια με ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΚΙΘΑΡΑ. Αν διαβαζες τι εγραφα και δεν ειχες το νου σου μόνο στο πώς θα κάνεις τον έξυπνο θα έβλεπες πως αφού την αγόρασα, η ίδια η κιθάρα με βοήθησε στο να παίξω αυτά που απ΄λά δεν παίζονται με το κουπί των 200 ευρώ που είχα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπαρχει και η αλλη περιπτωση αγοραστη παιδια και ας μην κοροϊδευομαστε! Ολα εξηγουνται στην παρακατω προταση:

 

"Γεια σας. Ψαχνω μια κιθαρα για το ταδε στυλ. Δινω τα ταδε χρηματα και θελω να δοκιμασω ο' date='τι εχει σχεση με αυτο το ειδος και τον αντιστοιχο προϋπολογισμο"

[/b']

Οριστε! Ακομα και 16 χρονων να ειναι καποιος, με αυτην την ερωτηση, βαζεις τον υπαλληλο σε ενα δρομο εξυπηρετησης. Ξερει τι πρεπει να σου δειξει και στα ποσα χρηματα.

Οχι να μπαινει ο καθενας μεσα και απλα να ζηταει να δοκιμασει στην τυχη κιθαρες! Αλοιμονο εαν τοτε θα μπορουσε να εβγαζε ακρη ο καθε πωλητης!

 

Αυτό το πρόβλημα λύνεται πολύ εύκολα με το να κάνει ο πωλητής τις 2 αυτές μαγικές ερωτήσεις μόνος του αντί να περιμένει τον πελάτη:

 

- Ρε μαγκάκο τι ακούς; Τι θες να παίζεις;

 

- Πόσα λεφτά έχεις να διαθέσεις;

 

Απ'τη στιγμή που είναι και πρωτάρης και δεν πολυξέρει τι θέλει (που να ξέρει άλλωστε αν δεν δοκιμάσει και ακούσει) του δείχνεις και κανα 2 ξέμπαρκες απ'το στυλ του να καταλάβει ότι αυτές που του δείχνεις είναι όντως αυτό που θέλει.

 

Και που ξέρεις, μπορεί και να του αρέσει το ξέμπαρκο καλύτερα αλλά δεν το ήξερε γιατί δεν την είχε ακούσει ποτέ!

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου