Προς το περιεχόμενο

Ολα ειναι ωραια στο Ελλαδιστάν....


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 228
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

αν βγαλει τετοιας ποιοτητας drive η tonelab

 

Όντως τρελή ποιότητα... Βρώμισαν τα ηχεία μου αναλογίλα....

το drive ενός high gain full tube amp απλά δεν παίζεται.. :wink: 8)

προσεχε τι λες...ειμαι κρυφος modulator!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα εχει preset mpompiras_poy_mas_ta_prizei δηλαδή;

αχαχα καταπληκτικο...αχαχαχα...πως τα λες ετσι βρε παιδι μου.. :D :D :D

προσεχε τι λες...ειμαι κρυφος modulator!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα εχει preset mpompiras_poy_mas_ta_prizei δηλαδή;

αχαχα καταπληκτικο...αχαχαχα...πως τα λες ετσι βρε παιδι μου.. :D :D :D

 

Δηλαδή δεν θες να τα φτιάξουμε; :(

 

Όταν κάνεις αστειάκια, μάθε να δέχεσαι και των άλλων, ακόμη και αν έχεις διαφορετική αίσθηση του χιούμορ. :wink:

one colour: black - and shades of grey

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Δηλαδή δεν θες να τα φτιάξουμε; :(

 

Όταν κάνεις αστειάκια' date=' μάθε να δέχεσαι και των άλλων, ακόμη και αν έχεις διαφορετική αίσθηση του χιούμορ. :wink:[/quote']

αν εχεις tonelab να βρεις άλλων, δεν θα χαραμίσω εγώ τα νιάτα μου άδικα :D :D :D

μη μασάς φίλε, οποίος αγαπάει παιδεύει… :wink:

προσεχε τι λες...ειμαι κρυφος modulator!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μας κοιτάει' date=' προχωράει αργά-αργά προς το λιλιπούτειο διάδρομο του καταστήματος, ανοίγει μια βαλίτσα και μας δείχνει μια άσπρη ibanez τρέχα-γύρευε.

 

[/quote']

 

Καταστημα μουσικων οργανων στον Πειραια, πισω απο τον ηλεκτρικο σταθμο.

Ο φιλος μου θελει να παρει εναν ενισχυτη κιθαρας για blues. Πριν παμε εκει του ελεγα συνεχεια πως εκει ειναι "κλεφτες" και δεν ξερουν τι τους γινεται.

Τελοσπαντων, φανατικος πειραιωτης, ηθελε ντε και καλα να παει πρωτα απο εκει. Πηρε τη κιθαρα του, εμενα ( εγω ο φουκαρας το φαι σκεφτομουν ) και πηγαμε

Ο υπαλληλος μας εδειξε μια σειρα απο ενισχυτες και τους δοκιμασε ολους το παληκαρι, ομως κανενας δεν ηταν αυτο που ηθελε, εκτος απο εναν που ηταν αρκετα ακριβος.

Ο παππουλης-υπαλληλος ( ε, αποκλειεται να μην καταλαβατε οι Πειραιωτες που πηγαμε,ε? ) τον κοιταει για μια στιγμη και του λεει:

"Παληκαρι, blues ενισχυτη δεν θελεις? Αυτος ειναι ακριβος και δεν ειναι και ο ηχος που ψαχνεις. Κατσε να σου φερω εγω εναν δικο μου, να δεις"

Με το που στριβει ο παππους, εμεις κοιταζομαστε λιγο και πιανουμε τα γελια και τα "θαψιματα". Τα κλασσικα..τι θα φερει ο παππους, λες και ξερει απο ενισχυτες, κλπ κλπ κλπ..

Σκαει με ενα πραγμα ορθογωνιο, που ο Νταλι θα φανταζοταν ποτε να σχεδιασει. Ειχε 2 ηχεια, στην μπροστινη πλευρα, κατι ρυθμιστικα επισης στην ιδια πλευρα και απο πισω σχεδον ανοιχτος.

"Τι ειναι αυτο", του κανει ο δικος μου..

"Αυτος, ειναι ενας ενισχυτης που φτιαχνω εγω και μ'αρεσει πολυ ο ηχος του. ΔΟκιμασε τον και πες μου"..

 

 

Τελος ιστοριας? Το παληκαρι εφυγε με τον ενισχυτη του παππου ( που προσωπικα με εστειλε "αδιαβαστο"... ) και γλυτωσε και πολλα λεφτα!

 

Συμπερασμα? Μην κρινεις μια κιθαρα, ή ενα μηχανημα, εαν δεν το ακουσεις. Εσεις δεν ακουσατε την κιθαρα, ομως την κρινατε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν εχεις tonelab να βρεις άλλων' date=' δεν θα χαραμίσω εγώ τα νιάτα μου άδικα :D :D :D [/quote']

 

¶σχετο, αλλά μου θύμισες το ανέκδοτο:

 

Μια όμορφη χειμωνιάτικη μέρα συναντιούνται δυο φίλοι και όλως περιέργως έχουν και οι δυο μαυρισμένο το ένα μάτι τους.

 

- Έλα, βρε Στέφανε, πώς είσαι έτσι; Από τι το έπαθες;

 

- Πού να στα λέω, απαντάει ο άλλος, από σαρδάμ το έπαθα. Πήγα χθες στο σταθμό λεωφορείων να κλείσω ένα εισιτήριο για Ξυλόκαστρο, αλλά στο ταμείο ήταν μια ξανθιά με κάτι τεράστια "μπαλκόνια", οπότε κάνω σαρδάμ και αντί για "ένα εισιτήριο για Ξυλόκαστρο", της λέω "ένα εισιτήριο για το Βυζόκαστρο"! Εκεί απάνω μου χώνει μια μπουνιά και να τα αποτελέσματα! Αλλά εσύ πώς το έπαθες;

 

- Α, και εγώ από σαρδάμ. Συνέβη χθες το πρωί, όταν τρώγαμε με τη γυναίκα μου πρωινό. Πάω να της πω "Φέρε χρυσή μου τη μαρμελάδα", αλλά κάνω σαρδάμ και της λέω "Μου κατέστρεψες τη ζωή, παλιοσκρόφα"!

 

:P

 

(να ελαφρύνει και λίγο το κλίμα)

one colour: black - and shades of grey

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου