Προς το περιεχόμενο

Ολα ειναι ωραια στο Ελλαδιστάν....


Προτεινόμενες αναρτήσεις

...Θα ελεγα επεισης οτι εμας πρεπει να προβληματισει  η χρηση του

ονοματος  Ελλαδισταν  , διοτι  το χρησιμοποιουμε  υποτιμητικα υπονοωντας  οτι οι λαοι της Ανατολης  ειναι κατωτερα οντα απο εμας

..λες και φταινε αυτοι  για την κοινωνικη και οικονομικη κατασταση τους ..

...γηρασκω αει διδασκομενος...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 228
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Παιδιά, η θέση της Ελλάδας στο παγκόσμιο στερέωμα δεν είναι θέμα γνώμης αλλά θέμα που έχει καταγραφεί και αξιολογηθεί από διάφορους οργανισμούς.

 

Δυστυχώς, δεν είναι καλή.

 

Στη διαδικασία ανοικοδόμησης του διεθνούς κύρους της χώρας μας, η εθνική υπερηφάνεια θα παίξει σίγουρα κάποιο ρόλο, αλλά αυτός ο ρόλος είναι μάλλον μικρός: η εργατικότητα των πολιτών παίζει πολύ σημαντικότερο ρόλο.

 

Οπωσδήποτε, έχω παρατηρήσει ότι η σκληρότερη κριτική προς την Ελλάδα, έρχεται συνήθως από ανθρώπους που καθημερινά συμβάλλουν στα χάλια της - εκείνοι που όντως εργάζονται είναι πολύ πιο διακριτικοί.

 

Σημ: το σχόλιο μου περί συμμετοχής ή μη-συμμετοχής ανηλίκων στο noiz δεν αφορά την όποια συμφωνία ή διαφωνία μου με αυτά που έγραψε ο πληκτράς. Είναι διαδικαστικό θέμα, όχι μέτρο καταπίεσης της γνώμης των ανηλίκων και δεν θα ανεχτώ (ως modulator) επιπόλαιες τοποθετήσεις επ' αυτού.

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξερω γιατι και ποτε οι εγγραφες μελων του forum αποφασιστηκε να γινονται πανω απο 11, 13, 16 ετων, αλλα νομιζω οτι θα επρεπε να αναπροσαρμοστει ρητα σε ανω των 18 (το forum εχει προτασεις για επισκεψη σε αλλα sites, ελευθεριαζουσα :) χαλαρη γλωσσα, avatars, υπονουμενα, πειραγματα μεταξυ μας, εικονες με σεξι κιθαρες και κοπελες ελαφρως καλοκαιρινα ενδεδυμενες, αγοροπωλησιες αντικειμενων, εκφρασεις οπως "πω πω φιλε θα σκοτωνα για μια τετοια κιθαρα", "πες μου που μενεις να ερθω να σου κλεψω τον εξοπλισμο", ανταλλαγες προιοντων, δυνατοτητες για PM με αγνωστους μουσικαντηδες, προτασεις συναντησεις μελων για καταναλωση αλκοολ, αλλαγες κινητων τηλεφωνων, κλαμπακια που παιζουν μελη περιεργες μουσικες, υπαρχουν μελη που παραδεχονται οτι καπνιζουν, μελη που μπορει να μην ειναι Χριστιανοι, μελη που μπορει να εχουν σεξουαλικες επαφες προ γαμου (καλα αυτο ισως να ειναι και υπερβολη, δεν πιστευω οτι κανεις απο μας εχει προβει σε τετοιο αμαρτημα, αλλα δεν μπορω και να το αποκλεισω!) , μελη που να προτρεπουν αλλα αθωα μελη να δουν μεταλλαδικα βιντεος στο youtube με μακιγιαρισμενους μαλουρες που αλυχτανε , μελη που να εχουν avatars με μπανανες και κοπελες, ανεπιτρεπτα σοκιν ανεκδοτα για ανηλικους με τον Τσακ Νορις που ειναι ο πατερας καθε ενος απο μας και σκοτωνει ολον τον κοσμο...). You get the idea...

 

 

Για μας ειναι προφανες οτι ειναι πλακα. Ομως, 11 ετων δεν νομιζω οτι μπορεις να συμμετεχεις σε ολα αυτα με τους φιλους σου στην 6η Δημοτικου (η στην 1η Λυκειου αν μιλαμε για τα 16) χωρις συνενεση κηδεμονα και θεωρω οτι το site θα επρεπε να το καθιστα σαφες οτι και εδω ισχυει κατι αντιστοιχο.

 

Κατ' εμε το noiz ειναι forum για ενηλικες.

Βασικα ΚΑΘΕ forum ειναι για ενηλικες.

Βασικα ΟΛΟ το ιντερνετ ειναι για ενηλικες.

Βασικα to play it safe: ΟΛΑ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ εκτος απο αυτα που εγκρινουν και επιβλεπουν οι δασκαλοι και οι γονεις των ανηλικων (και παλι υπο αιρεση) ειναι ΜΟΝΟ για ενηλικες.

 

My love for you is ticking clock, Berserker

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρωμιάρηδες (σ.σ. Ισπανοί).....

 

Βρωμιά (σ.σ. ΝΑΙ! Ισπανία)

 

Τώρα για τον pliktra εγώ του βγάζω το καπέλο! Μάλλον παράδειγμα προς μίμησην πρέπeι να είναι και όχι να καθόσαστε να ψάχνετε τι ηλικία έχει για να του την πείτε σε κάτι που ΜΟΝΟ δικιο έχει! Ούτως ή άλλως ούτε ρατσιστής είναι ούτε εθνικιστής ούτε τίποτα...!Μπράβο από μενα φίλε pliktra!!!

 

μεγάλε κάπου το έχεις χάσει. μου θυμίζεισ εκφράσεις όπως ¨δεν είμαι ρατσιστής απλά αυτοί είναι αλβανοί" σαν μουσικός θα έπρεπε να βλέπεις τον κόσμο με ένα πιο παγκόσμιο μάτι... η μουσική όπως και οι άνθρωποι είναι ίδιοι παντού. Νοιώθεις για κάποιο λόγο ανώτερος? τώρα αν εσύ και το άλλο παλικάρι την βρίσκεται με ελλάδα και τέτοια μπράβο...  το κόλλημα σου με τους ισπανούς δεν το καταλαβαίνω , μάλλον πήγες βαρκελώνη , μαδρίτη κλπ και είδες οτι είναι βρώμικοι οι δρόμοι... γιατί θέλω να ελπίζω οτι δεν εννοείς βρώμικους του ανθρώπους...

 

τώρα στον πληκτρά θα μπορούσα να πω πολλά αλλά είναι 16 χρονών και ελπίζω να δει και αυτός κάποτε τον κόσμο διαφορετικά. Επίσης στην Ελλάδα δεν μιλάμε μόνο ελληνικά , μιλάμε και αλβανικά βουλγαρικά , πακιστανικά , τουρκικα και πολλές άλλες γλώσσες.

innosent sound www.myspace.com/innosentsound

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εσυ στην διευθυνση σου γραφεις Hellas η΄ Greece Huh? 

 

ασε μεγαλη ξεφτυλα,τα νεα διαβατηρια γραφουν nationality : HELLENIC, το τι ταλαιπωρια τραβας στο εξωτερικο με αυτη τη παπαρια που εχουν γραψει δεν φανταζεσαι....,μια και συνηθισμενος γραφεις σε οποιοδηποτε ταξιδιωτικο εντυπο τη λεξη GREEK & σε κοιτανε οι ξενοι σα....λαλακα,("μα καλα αυτος δεν ξερει απο πια χωρα ειναι?" σκεφτονται και με το δικιο τους....)

 

α,παρεμπειπτοντως  ΚΑΝΕΝΑΣ ξενος δεν ξερει τη χωρα με το ονομα "HELLAS"...(εδω δεν ξερουν καλα καλα το...Greece το Hellas θα ξερουν.... ;D)

 

Παντως δεν εχετε δικιο για το Γιουναν γιατι αγνοειται τη μεγαλη ιστορικη αληθεια οτι δηλ.οι Ελληνες δεν ειναι 10 εκατομμυρια αλλα τουλαχιστον 50εκ.....

 

http://en.wikipedia.org/wiki/Yunnan

 

:) :)

 

 

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά, η θέση της Ελλάδας στο παγκόσμιο στερέωμα δεν είναι θέμα γνώμης αλλά θέμα που έχει καταγραφεί και αξιολογηθεί από διάφορους οργανισμούς.

 

Δυστυχώς, δεν είναι καλή.

 

Στη διαδικασία ανοικοδόμησης του διεθνούς κύρους της χώρας μας, η εθνική υπερηφάνεια θα παίξει σίγουρα κάποιο ρόλο, αλλά αυτός ο ρόλος είναι μάλλον μικρός: η εργατικότητα των πολιτών παίζει πολύ σημαντικότερο ρόλο.

 

Οπωσδήποτε, έχω παρατηρήσει ότι η σκληρότερη κριτική προς την Ελλάδα, έρχεται συνήθως από ανθρώπους που καθημερινά συμβάλλουν στα χάλια της - εκείνοι που όντως εργάζονται είναι πολύ πιο διακριτικοί.

 

Σημ: το σχόλιο μου περί συμμετοχής ή μη-συμμετοχής ανηλίκων στο noiz δεν αφορά την όποια συμφωνία ή διαφωνία μου με αυτά που έγραψε ο πληκτράς. Είναι διαδικαστικό θέμα, όχι μέτρο καταπίεσης της γνώμης των ανηλίκων και δεν θα ανεχτώ (ως modulator) επιπόλαιες τοποθετήσεις επ' αυτού.

ΑΠΛΑ ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΝΑ ΣΥΜΦΩΝΗΣΩ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ!!!

ΣΥΝΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΣΤΟΝ EYE!!!!!!!

EYEPROTOCOL FOR PRESIDENT!!! ;D ;D

προσεχε τι λες...ειμαι κρυφος modulator!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μεγάλε κάπου το έχεις χάσει. μου θυμίζεισ εκφράσεις όπως ¨δεν είμαι ρατσιστής απλά αυτοί είναι αλβανοί"

 

μα καλά ρε avasil το πήρες στα σοβαρά αυτό που είπα για τους Ισπανούς; Ένα θα σου πω: Μην τα παίρνεις όλα τις μετρητοίς...Κάνουμε και πλάκα εδώ μέσα.... ;)

 

βέβαια το ότι είναι βρωμύλοι δεν μου το αλλάζει κανένας, χαχαχαχα

...από την πολλή γκαργκανέλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εσυ στην διευθυνση σου γραφεις Hellas η΄ Greece Huh? 

 

ασε μεγαλη ξεφτυλα,τα νεα διαβατηρια γραφουν nationality : HELLENIC, το τι ταλαιπωρια τραβας στο εξωτερικο με αυτη τη παπαρια που εχουν γραψει δεν φανταζεσαι....,μια και συνηθισμενος γραφεις σε οποιοδηποτε ταξιδιωτικο εντυπο τη λεξη GREEK & σε κοιτανε οι ξενοι σα....λαλακα,("μα καλα αυτος δεν ξερει απο πια χωρα ειναι?" σκεφτονται και με το δικιο τους....)

 

α,παρεμπειπτοντως  ΚΑΝΕΝΑΣ ξενος δεν ξερει τη χωρα με το ονομα "HELLAS"...(εδω δεν ξερουν καλα καλα το...Greece το Hellas θα ξερουν.... ;D)

 

 

 

 

 

 

έπρεπε να ήσουν απο μία μεριά σε ξενοδοχείο των.. παρισίων που προσπαθούσα να πείσω τον υπάλληλο οτι το "hellenic" δεν σημαίνει οτι είμαι αιγύπτιος (δεν κάνω πλάκα)... για κάποιο λόγο του είχε σφηνωθεί αυτή η ιδέα..  ;D ;D

 

το greece το ξέρουν πάντως (σχεδόν όλοι θα έλεγα), απλά μπορεί να μην ξέρουν κατα που πέφτει  ;D

στην αγγλία πχ τον ενα χρόνο που έζησα συνάντησα μερικές φορές υπαλλήλους που έπρεπε να ψάξουν για να μάθουν οτι η ελλάδα ανήκει στην ΕΕ για να ρυθμίσουν καταλληλα τα χαρτιά μου  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου