Προς το περιεχόμενο

τι γνωμη εχετε για το σετ του jordison?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Koίτα πάντα με 12, 13 έπαιζα σε δικά μου τύμπανα!.. Δεν ξέρω γιατί! χεχε... Με αυτί κουρδίζω και βασικά δεν μπορώ να σου πώ τι κάνω διαφορετικά σε σχέση με 10, 12 γιατί δεν έχω ασχοληθεί με 10, 12!!! χαχαα! Αλλά μάλλον θα πάρει φίλος 1ο του σετ ένα με 10 12 οπότε θα ασχοληθώ μάλλον εγώ σε 1η φάση και θα σου πώ... Sorry kotso...!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 111
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Φίλε Κοτσο υπάρχουν πολλές ποιότητες για κάθε είδους ξύλο. Τα starclassic φτιάχνονται με κορυφαίας ποιότητας hand selected birchλένε στην tama και λακάρονται απευθείας πάνω στο ξύλο αυτό.Τα superstar έχουν κατώτερης ποιότητας birch οπότε δεν λάκάρονται απευθείας αλλά σε ένα επιπλέον ξύλο basswood με καλύτερα αποτελέσματα από τα εσωτερικά φύλλα birch. Όσο για τα swingstar αίναι φτιαγμένα από phillipine mahogany και όχι african mahogany όπως τα Pearl MHX. Το ίδιο ξύλο έχουν και τα Yamaha stage custom με τουλάχιστον καλό και αξιοπρεπή ήχο! Τα καινούρια imperialstar αντικαθιστούν τα swingstar και έχουν ξύλο poplar όπως τα export. Έχω τα superstar σε midnight blue χρώμα σε διαστάσεις 8-10-12-14-22-14Sn .¶μα είχε η tama διαθέσιμα θα έπαιρνα 8-10-12-16-22 αλλά μόνο η sonor έχει αυτό το σετ έστω και σε 10-12-16-22. Δες επίσης άμα δε θές sonor 3005 ή mapex pro M ,τα Pearl SBX. Tα έχει το drumstore 1100 αλλά μόνο τύμπανα όχι βάσεις. Είναι πολύ καλά και full birch λακαρισμένα και εννοείται ανώτερα από export. Απλά τα SBX η pearl τα αλλάζει οπότε δεν ξέρω τυχον αναβαθμίσεις ίσως κάνουν μήνες να σου ρθουν γιατί θα είναι custom παραγγελία. Αυτά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι λίγο εως αρκετά καλύτερα αλλά τι αγχώνεσαι?Σ'άρεσαν ή όχι? Καλή η δίκαση αλλά και τα διπέταλα δεν Γ.Τ.Π.! Το είδες το πμ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Koτσο εχω ενα σετ export και μπορω να πω πως με καλα δερματα,σωστο κουρδισμα και λιγο ρικοφον μεσα στην κασα θα εχεις ενα αποτελεσμα πολυ καλο.ΔΕΝ μιλαω ΣΥΓΚΡΙΤΙΚΑ με αλλα σετ ταμα η σονορ γιατι δεν τα εχω παιξει.Αλλα τα λεφτα σου δεν θα τα κλαις.Και σε λαιβ με ενα σωστο EQ η εχπορτ θα σου δωσει σεβαστη ατακα.Γενικα σε ενα μαγαζι δεν μπορεις να ακουσεις ενα σετ σωστα.Δερματα δεν ειναι σωστα,κουρδισμα συνηθως δεν.. muffles δεν παιζουν βαλε και την ακουστικη του χωρου και αντε βγαλε ακρη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου