Προς το περιεχόμενο

τι γνωμη εχετε για το σετ του jordison?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Όχι απαραίτητα. O Chad Smith των peppers έχει και αυτός signature snare αλλά και στο studio και σε Live χρησιμοποιεί συνήθως Pearl reference ή Pearl Brx snare οπότε για μένα δεν αξίζει να πάρεις κάτι μόνο επειδή το παίζει ο ντραμμερ που γουστάρω αλλά επειδή έχει τον ήχο που ψάχνεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 111
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Όχι αλλά έχω διαβάσει κριτικές. Αν μπορείς κάνε μια μικρή ηχογράφηση και κάνε upload.Προς το παρόν δεν κοιτάω για snare αλλά κάποια στιγμή κάτι θα πάρω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοτσο καταλαβα! Απλα τα ειπα αυτα για μια περαιτερω γνωμη μιας και μπορει να υπαρχει και κοσμος που να μπερδευει τετοια θεματα.Παντως ο Joey οντως δεν παιζει με το signature snare αυτου του σετ και ουτε καν με το snare της mmx του αλλα με το 14" * 6,5" Ultracast snare, του οποιου η τιμη παει στα διπλασια λεφτα απ του signature.Αυτο αναφερεται ρητα στους καταλογους της pearl και επισης το εχω δει και μονος μου.Το συγκεκριμενο ταμπουρο το εχω και εγω και ειναι πολυ σουπερ.Παρολαυτα και το signature ειναι πολυ καλο και αξιζει τα λεφτα του.Οπως επισης και το export set.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πηγαινε στο site της Pearl (www.pearldrum.com) και μετα Snares--->Ultracast-----> 14"*6,5" .

 

Νομιζω πως το σετ του Jordison ειναι πιο ακριβο απ οτι θα ηταν το αντιστοιχο της export και αυτο εγκειται στο γεγονος οτι 1.Του Jordison εχει τις μεμβρανες στις κασες με τα γνωστα σχεδια 2.Εχει το snare signature που ειναι καλυτερο απ το στανταρ snare της export 3.Ειναι ltd. που σημαινει οτι δεν θα βγαινει για παντα και κθκλοφορει σε περιορισμενα κομματια.

Εχοντας ενα export set μπορω να πω πως αν το προσεξεις,του βαλεις καλα δερματα και το κουρδισεις,θα μεινεις πολυ ευχαριστημενος απ αυτο που θα ακουσεις και σε σχεση με τα λεφτα που εδωσες.

Αυτο που εκανα εγω,ηταν να παρω ενα στανταρντ σετ export (και συγκεκριμενα το Jet Black με μαυρα μεταλλικα μερη ιδιο με αυτο του Jordison Signature set) kai meta προσθεσα μια κασα ,ενα 8" τομ και ενα 16" βαθυ.Σε λεφτα μου ρθε φτηνοτερα (το πηρα απ εξω) αλλα βεβαια το ταμπουρο δεν ειναι τοσο καλο οσο το signature.Εμενα δεν με ενδιεφερε τοσο ομως γιατι ηδη ειχα το ultracast.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έβαλα δοκιμαστικά στον thomann export tom tom 10,12,13, floor tom 14,16 bassdrum 2x 22X18 snare 14 και βάσεις και πάει το θέμα πάνω από 1400ευρώ με μπρατσα και clamp ,δυο pedal 120p πλήρες οπότε άμα έισαι για export πάρτα είναι πολύ καλή τιμή τα 900ευρώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου