Προς το περιεχόμενο

VG stratocaster


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ακόμα και αυτοί όμως, πιστεύω οτι προτιμούν να πειραματιστούν με μια American Deluxe ή με PRS παρά με κάτι που τις μιμείται ηχητικά με μεγάλη ή όχι επιτυχία...

 

edit: Με πρόλβε ο White Noise...

Fender να πιάνεις, Harley Benton να γίνεται...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 58
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Όσοι δεν γουστάρουν την Κλόντια Σίφερ λάιβ και δίπλα τους, ας βολευτούν με ένα κέρινο ομοίωμά της ή μιά πλαστική.... τό ίδιο είναι μωρέ σιγά τώρα.....είναι η μία αυθεντική και η άλλη πιστό αντιγραφό!!! Έχουνε φτιάξει πολλά κέρινα ομοιόματα τέλειότατα..... μα τόσο πιστά βρε παιδάκι μου!!! ... σαν να βλέπεις την ίδια...... ακόμα και το ίδιο άρωμα Gucci έβαλαν στην κούκλα που φοράει η ίδια η Σίφερ.......... διαθέτει ειδικό μηχανισμό να μπορεί να οδηγεί αμάξι και με ενσωμνατομένο GPS να έρθει σε ραντεβού μαζί σου....της έχουν βάλει μάικρο τσίπ που επεξεργάζεται ό, τι της λές και με ειδικό αισθητήρα επεξεργασίας πληροφωριών σου απαντά πάνω στις προτάσεις σου.... ΠΩΠΩΩΩΩ!!!! Τέλεια.... μόνο που όταν έρθει η ώρα ... η... περιέργη :wink: και την ψάξεις μαζί της μην πάθει καμιά ηλεκτροπληξία και σου "τον κάψει"

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

 

Εντάξει το παράκανα.... αλλά συμφωνώ ότι ο,τιδήποτε καινούργιο δεν είναι και απολύτως η ΕΠΑΝΑΣΤΑΣΗ! Φαίνεται και ακούγεται καλή... και γιατί να μην είναι??? Fender γράφει επάνω, έχει πέσει μιά σχετική μελέτη με την Roland δεν έιναι όλα στο φλού..... Εγώ υποστηρίζω τα πάντα προκειμένου να "βγεί" καλή μουσική και δη... καλή κιθάρα από τα χέρια των μουσικών που θα την αποκτήσουν... αν δεν μου αρέσει το αποτέλεσμα, θα την απορρίψω αν μου αρέσει θα επικροτήσω.... μέχρι να ασχοληθεί κανείς σοβαρά μαζί της και με άλλες του επιπέδου της έχουμε χρόνο..... διότι ο καιρός γάρ εγγύς. :roll: και μεταξύ μας ρε παιδιά πολύ μπλιμπλίκι πολύ μπλιμπλίκι.... μα πολύ μπλιμπλίκι ρε παιδάκι μου.... (χορδές midi, χέρια midi, για κιθάρα θα φτιάξουνε?)

In Fender Strat we trust!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και θα το ξαναπώ ότι η συγκεκριμένη δεν έχει και πολύ σχέση με ψηφιακή. Απλά την κυκλοφόρησαν με μιντι μαγνήτη της ρολαντ, κάτι που πολλοί το κάνουν είδη εδώ και 20 χρόνια.

 

Οπότε σιγά την επανάσταση!

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και θα το ξαναπώ ότι η συγκεκριμένη δεν έχει και πολύ σχέση με ψηφιακή. Απλά την κυκλοφόρησαν με μιντι μαγνήτη της ρολαντ' date=' κάτι που πολλοί το κάνουν είδη εδώ και 20 χρόνια.

 

Οπότε σιγά την επανάσταση![/quote']

αλλα δεν θελει midi η usb καλωδιο

προσεχε τι λες...ειμαι κρυφος modulator!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τυχαινει αυτη τη φορα να συμφωνω με "τους αλλους" :lol: :lol:

 

Αν και μου αρεσουν πολυ οι παιχτες που καταφερνουν να μπερδευουν το κοινο αν αυτο που ακουγεται ειναι οντως κιθαρα,θεωρω οτι υπαρχει ενα νοερο οριο στο μπλιμπλικι.Ο Μοrello με 4-5 πεταλια+ενα switch και ΠΟΛΥ ΦΑΝΤΑΣΙΑ καταφερε να πρωτοπορησει.Οι midi λυσεις στον τομεα του πειραματισμου μου φαινονται τελειως αχρηστες,γιατι πλεον ο ηχος οντως ΔΕΝ ειναι απο κιθαρα.Θεωρω καρεκλιά το να βλεπω μια κιθαρα και να ακουω ενα ψηφιακα τελειο σιτάρ που να ακολουθειται απο μια εκρηξη και γιατι όχι ενα χλιμίντρισμα.:D:D

 

Για τις επιλογες αναμεσα στους ηχους της κιθαρας,δεν πειθομαι.Ισως να ειναι τελειοι κ να μην μπορω να ξεχωρισω με κλειστα ματια,αλλα ποτε δε με ενδιεφερε ενας ελβετικος σουγιας-πολυεργαλειο που εχει ενα εκατομμυριο επιλογες απο τις οποιες θα επιλεξω 2 το πολυ.Οπως δεν πιστευω καθολου στη συνεισφορα των ξυλων στο ηχο της ηλεκτρικης κιθαρας,αλλα ποτε μα ποτε δεν θα επαιρνα κατι πειραματικα μοντελα που εχουν βγει που ειναι απο αλουμινιο ή δεν εχουν καν σωμα αλλα σκετο πλαισιο που στηριζει τους μαγνητες.Καποια πραγματα ειναι κλασικα κ αν δεν τα αγγιζεις χανεις κομματι απο τη γοητεια του ολου πραγματος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αλλα δεν θελει midi η usb καλωδιο

 

Γιατί αυτές που σου λέω ήθελαν μιντι ή Usb καλώδιο;

Αυτό που λες αποτελεί άλλη μια απόδειξη ότι δεν ανήκει στις λεγόμενες ψηφιακές!

 

edit: Μόλις πρόσεξα ότι το σκότωσα το ήδη (είδη έγραψα :lol: ) !

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αλλα δεν θελει midi η usb καλωδιο

 

Γιατί αυτές που σου λέω ήθελαν μιντι ή Usb καλώδιο;

Αυτό που λες αποτελεί άλλη μια απόδειξη ότι δεν ανήκει στις λεγόμενες ψηφιακές!

 

edit: Μόλις πρόσεξα ότι το σκότωσα το ήδη (είδη έγραψα :lol: ) !

ειναι ομως και ψηφιακη :wink:

προσεχε τι λες...ειμαι κρυφος modulator!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

OFFTOPIC:

Τυχαινει αυτη τη φορα να συμφωνω με "τους αλλους" :lol: :lol:

Ποιος είναι ο "Ben" των "others"?

 

Εμείς έχουμε τον Jack μας... :lol: :lol:

 

Just kidding of course ;):lol: :lol:

 

Συνεχίστε...

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Α την βάζεις στις ψηφιακές επειδή έχει ενσωματωμένο το όλο κύκλωμα της ρολαντ;

 

οκ. Αλλά αν την παίξεις μόνο με τους κανονικούς μαγνήτες, θα έχει διαφορά με την απλή στρατο;

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου