Προς το περιεχόμενο

Line 6 Spider III 30W vs. Marshall MG30DFX


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 26
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Χελοου

Εχω σιχαθεί να παίζω σε λαιβ στα γνωστά μεταλομάγαζα της αθήνας με τους μπουκωμένους ενισχυτές κλπ κλπ οπότε λέω να δανειστώ μια κεφαλή LIne 6 SpiderII 75 Watt ενος φιλου

Τι λετε αξίζει,θα με βγάλει??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χελοου

Εχω σιχαθεί να παίζω σε λαιβ στα γνωστά μεταλομάγαζα της αθήνας με τους μπουκωμένους ενισχυτές κλπ κλπ οπότε λέω να δανειστώ μια κεφαλή LIne 6 SpiderII 75 Watt ενος φιλου

Τι λετε αξίζει,θα με βγάλει??

 

Όταν λες μπουκωμενους;;Θα χρειαστείς και καμπίνα ;)

You are wrong f**ked and overatted...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χιλιοπαιγμένους με λάμπες κάρβουνο,σε άθλια κατάσταση,you know :P

Για καμπίνα υποθέτω θα χρησιμοποιήσω του μαγαζιού,θα παίξει τόσο μεγάλο ρόλο στο ηχητικό αποτέλεσμα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

.Γιατι αμα πληρώνεις με το ελληνικο φπα..δεν ειναι και τοσο ..τσάμπα..

 

τον αγγλικο πληρωνεις αλλα και τον..ελληνικο να πληρωνες θα πληρωνες μολις 12 ευρω παραπανω,δεν ειναι ο ΦΠΑ που κανει τους Αγγλους φθηνοτερους.

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απο τους δυο μαλλον κανενα. Τους εχω παιξει αρκετα αλλα σαν αγγαρεια μου φανηκε! Αλλα ο line6 ειναι ανεκτος σε καποιες ρυθμισεις, ο mg ειναι απλα απαραδεκτος(για τα γουστα μου κ για τους ηχους γενικα που θελεις). απλα ελπιζω να μην ελπιζεις για προβα με κανενα απο τα δυο. 

 

θα σου προτεινα τον Line6 λογω: Εφε. Ευελεξιας(θα τον βαρεθεις γρηγοροτερα κ θα σου ξανααρεσει ολο κ πιο γρηγορα. Ολο κ καποιο ηχο θα σκαλισεις. Και τελος το γεγονος στο effects loop παρακαμπτεις εντελως τους ηχους του κ ταιριαζουν απιστευτα καλα τα φθηνα πεταλακια της εταιρειας(ΟΧΙ ΜΠΡΟΣΤΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΕΝΙΣΧΥΤΗ ΣΤΟ ΚΑΘΑΡΟ ΤΟΥ ΚΑΝΑΛΙ). Οπως κ τα pod της εταιρειας. Οποτε με λιγο κοστος θα προσθετεις ηχους!

 

Αν αποφασισεις να κοιταξεις προς κατι αλλο, (παντα για χρηση σπιτιου), ο tech21 ειναι φοβερη λυση αλλα υποψην οτι ουσιαστικα μονο ενας ηχος θα παιζει συνεχεια(δε θα μπορεις να αλλαζεις απο καθαρο-βρωμικο καθαρο οταν παιζεις ενα τραγουδι) αλλα θα μπορεις να του δωσεις σχεδον οποια μορφη θελεις.

 

Επειδη ανεφερες το grunge το δε μπορω να σκεφτω καλυτερη λυση απο το πεταλι Grunge της digitech. Ειναι φτηνο, κ εστιασμενο στον ηχο αυτο. Παρα πολυ καλο.

http://www.digitech.com/products/Pedals/Grunge.php ακου το sound demo ειναι πολυ αντιπροσωπευτικο ισως σου αρεσει. Δε μου αρεσουν τα πεταλακια πανω σε καθαρο, αλλα εσενα ισως να σου δωσουν αυτο που θελεις

 

Εξισου καλα ειναι κ τα rock πεταλια της κ πολυ φθηνα(π.χ. hot head). Οποτε, θα κοιτουσα να παρω ενα φθηνο ενισχυτη, με απλα καθαρο καναλι να να βαλω πεταλακια.

 

Πορα πολυ καλες επιλογες μου φανηκαν οι Orange crush30r σε πολυ καλη τιμη στο dv247.com

και επισης σε πολυ καλη τιμη ο λαμπατος blackheart litlle giant

 

by the way ο φπα στην σγγλια εγινε 15% τωρα η εχει καιρο???νομιζα ηταν 17%

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χιλιοπαιγμένους με λάμπες κάρβουνο,σε άθλια κατάσταση,you know :P

Για καμπίνα υποθέτω θα χρησιμοποιήσω του μαγαζιού,θα παίξει τόσο μεγάλο ρόλο στο ηχητικό αποτέλεσμα?

 

Τόσο μεγάλο ρόλο σε σχέση με τι;;

You are wrong f**ked and overatted...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε μου επειδη εχει τυχει και εχω παιξει και με τα δυο μοντελα θα σου προτεινα να κοιταξεις κατι αλλο...

Ειναι πραγματικα σαπιοι και οι δυο...κυριως ο Marshall...

Ο Line 6 ειναι λιγο σε καλυτερη μοιρα αλλα βασικα ειναι τα ιδια χαλια...

 

~~~Music for life~~~

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες αργότερα...

akisgr γίνε πιο συγκεκριμένος να βοηθήσεις το φίλο μας, εξήγησε τι είναι αυτό που σε χάλασε στον ενισχυτή  :)

 

Πιο συγκεκριμένα εννοώ οτι ο ενισχυτής είτε clean είτε με drive εχει κατα την γνώμη μου άθλια ποιότητα ήχου και μου θυμίζει λίγο ψηφιακούρα (αυτό που λέμε πιο διαστημικός ήχος)!!! Γνώμη μου είναι να ψάξεις για άλλο μοντέλο ενισχυτή!  :)

-=Music is my Aeroplane=-

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου